USPS proponuje podniesienie cen znaczków pierwszej klasy do 73 centów

„Nie wiem, jak uda mi się zaoszczędzić 73 centy na jednym znaczku” – powiedział jeden z klientów.

Jeśli Poczta USA osiągnie swój cel, cena znaczka pierwszej klasy wzrośnie po raz czwarty w ciągu niecałych dwóch lat.

USPS proponuje podniesienie kosztów przesyłki pocztowej pierwszej klasy do 73 centów, czyli około 7% w przypadku wszystkich form przesyłek pocztowych.

Jeśli plan zostanie zatwierdzony, ogłoszony we wtorek plan podniesie cenę jednouncjowych listów miarowych do 69 centów, jednouncjowych listów i pocztówek międzynarodowych do 1,65 dolara, a pocztówek krajowych do 56 centów.

Propozycja została przesłana do Niezależnego Urzędu Regulacji Poczty w celu ostatecznego zatwierdzenia. Jeśli Komisja zatwierdzi nowe stawki, wejdą w życie w lipcu.

Propozycja podwyżki cen pojawiła się po tym, jak 21 stycznia USPS podniosło koszt znaczka pierwszej klasy do 68 centów z 66 centów. W 2023 roku ceny znaczków wzrosną dwukrotnie.

W ciągu ostatnich 20 lat cena znaczka pierwszej klasy wzrosła o około 84%.

„To śmieszne, absolutnie śmieszne” – powiedziała ABC News mieszkanka Nowego Jorku Jacqueline Pauline, wychodząc z urzędu pocztowego w Upper West Side na Manhattanie. „Jestem seniorem i mam stałe dochody. Nie stać mnie na kupowanie aż tak dużej ilości znaczków. Mam mnóstwo znaczków Forever, które kupiłem lata temu i używam ich, ale nie wiem jak Robię.” „Za jeden znaczek zapłacę 73 centy”.

Podobnie jak miliony Amerykanów Pauline stwierdziła, że ​​ograniczyła wysyłkę, nawet kartki świąteczne, mówiąc: „Korzystam z e-kartek i poczty elektronicznej. Teraz dzięki temu oszczędzam pieniądze”.

READ  Wyniki Delta Air Lines (DAL) za IV kwartał 2023 r

Ale Albert Quills, mieszkaniec Manhattanu, który chodził na pocztę, żeby kupić znaczki, powiedział, że pogodził się z płaceniem wysokich stawek pocztowych.

„Muszę sobie z tym poradzić. Co jeszcze możesz zrobić? Musisz płynąć z nurtem, stary. Czasy się zmieniają” – Quills powiedział ABC News. „Nic nie możesz zrobić. Rząd twierdzi, że tak właśnie musisz zrobić. Nie tylko ja, to wszyscy. I nie jest mi z tym źle”.

Skok stawek pocztowych jest częścią 10-letniego planu „Dostawa do Ameryki” rozpoczętego w marcu 2021 r. i mającego na celu przekształcenie USPS z organizacji borykającej się z brakami gotówkowymi w samowystarczalną organizację o wysokich wynikach.

Urzędnicy pocztowi podali, że w 2023 r. USPS odnotowała stratę netto w wysokości 6,5 miliarda dolarów, w związku ze spadkiem przychodów o 0,4% do 78,2 miliarda dolarów, a wykorzystanie poczty pierwszej klasy spadło do najniższego poziomu od 1968 roku.

W 2022 r. generał poczty Louis DeJoy ostrzegł klientów, aby spodziewali się „niewygodnych” podwyżek opłat pocztowych do czasu, gdy poczta amerykańska osiągnie samowystarczalność.

„Chociaż nasze decyzje cenowe są ostatecznie podejmowane pod nadzorem Rady Gubernatorów, w najbliższej przyszłości prawdopodobnie będę opowiadać się za tymi podwyżkami” – powiedział DeJoy podczas spotkania z Radą Gubernatorów USPS w 2022 r. Od co najmniej 10 lat mocno odczuwamy skutki wadliwego modelu cenowego, któremu nie można sprostać jedną lub dwiema podwyżkami cen w roku, zwłaszcza w obecnym środowisku inflacyjnym.

Pomimo rosnących cen przesyłek pocztowych badanie USPS przeprowadzone w 2023 r. wykazało, że ceny znaczków w Stanach Zjednoczonych są nadal niższe w porównaniu z 31 innymi analizowanymi krajami.

„Standardowa cena listów krajowych w Stanach Zjednoczonych w 2023 r. stanowiła około połowę średniej ceny w 31 krajach objętych próbą” – podaje Biuro Generalnego Inspektora USPS. raport Wydany w marcu.

READ  Akcje CCL odbijają po pobiciu zysków; Kiedy Giant Cruise spodziewa się zysku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *