W mieście Pune w Gazie zginął były oficer armii

Pułkownik Wibhav Anil Kale (w stanie spoczynku) – który zginął w rejonie Rafah w Gazie – osiedlił się w Pune i trzy tygodnie temu dołączył do Organizacji Narodów Zjednoczonych jako koordynator służb bezpieczeństwa – poinformowała we wtorek jego rodzina.

Waibhav Kale, lat 46, pochodzący z Nagpur, który współpracuje z Organizacją Narodów Zjednoczonych, zmarł tragicznie w poniedziałek w drodze do szpitala w rejonie Rafah w Gazie w Palestynie. (zdjęcie HT)

Według członków jego rodziny, z którymi rozmawiał Hindustan Times, ostatnie namaszczenie 46-letniego byłego oficera armii indyjskiej odbędzie się w Pune w ciągu dwóch dni po przewiezieniu jego ciała przez Kair. Pozostawił żonę Amritę, syna Vedanta i córkę Radhikę.

Odblokuj wyłączny dostęp do najświeższych wiadomości na temat wyborów powszechnych w Indiach, tylko w aplikacji HT. Pobierz teraz! Pobierz teraz!

Brat Waibhava Kale’a, kapitan grupy Vishal Kale, jest starszym oficerem indyjskich sił powietrznych (IAF), a jego kuzyn, pułkownik Amiya Kale, również służy w armii indyjskiej.

Po skontaktowaniu się z nami pułkownik Amiya Kale powiedział: „Brat Waibhava Kale’a jest w kontakcie z ambasadą i innymi departamentami rządowymi. O dacie i godzinie ostatniego namaszczenia zadecyduje rodzina. Cała rodzina jednomyślnie zdecydowała, że ​​nie będzie teraz rozmawiać dalej, ponieważ jesteśmy smutni i pogrążeni w żałobie.”

Waibhav Kale, lat 46, pochodzący z Nagpur, który współpracuje z Organizacją Narodów Zjednoczonych, zmarł tragicznie w poniedziałek w drodze do szpitala w rejonie Rafah w Gazie w Palestynie. Wibhav Kale niedawno przeprowadził się do Pune i zaledwie trzy tygodnie temu rozpoczął swoją rolę koordynatora służb bezpieczeństwa przy ONZ, jak potwierdzili we wtorek członkowie jego rodziny. Były oficer armii indyjskiej dołączył do Organizacji Narodów Zjednoczonych jako urzędnik ds. koordynacji bezpieczeństwa w Departamencie Bezpieczeństwa i Ochrony Narodów Zjednoczonych niedawno w kwietniu 2024 r.

Według szwagra Wibhava Kale, dowódcy skrzydła (w stanie spoczynku) Prasanta Karde, ostatnie namaszczenie byłego oficera armii indyjskiej odbędzie się w Pune dwa dni (48 godzin) po przewiezieniu jego doczesnych szczątków z Kairu w Egipcie. .

READ  Bruksela podejmuje kroki prawne przeciwko kontrowersyjnej węgierskiej „prawie o suwerenności”.

Karde, starszy dowódca IndiGo, powiedział, że pułkownik Waibhav Kale podróżował samochodem pod banderą ONZ, kiedy został zaatakowany.

Wibhav Kale, który trzy lata temu opuścił armię i osiedlił się w Pune, pochodzi z Nagpur i studiował w szkole średniej Sumalwar w tym mieście. Dowódca skrzydła Cardi wyjaśnił, że były oficer piechoty zdecydował się wstąpić do Organizacji Narodów Zjednoczonych, aby rozwijać swoją karierę i uczestniczyć w misjach humanitarnych. Podczas gdy Waibhav Kale zginął tragicznie w wyniku ran postrzałowych, inny funkcjonariusz, który jechał z nim w samochodzie, jest w stanie krytycznym i przebywa pod opieką medyczną. Dowódca skrzydła Karde powiedział, że śmiertelne szczątki Wibhava Kale’a są transportowane z Kairu i dotrą do Bombaju lub Pune, w zależności od dostępności lotu. Dowódca skrzydła Karde powiedział dalej, że pułkownik Waibhav Kale, służąc w armii indyjskiej, brał udział w misji pokojowej ONZ w Kongo w latach 2009–2010. Kardi powiedział, że moment niedawnej misji Waibhava Kale’a przy ONZ był fatalny, co doprowadziło do jego śmierci. Oficer armii (obecnie nieżyjący) dowodził 11 karabinami JK w Kaszmirze i był instruktorem w Szkole Piechoty Armii w Mau. Waibhav Kale, który wstąpił do armii w 1998 r., podczas swojej ponad dwudziestoletniej kariery wojskowej służył w północno-wschodniej części kraju, w tym na lodowcu Siachen. Był byłym oficerem Kaszmirskich Strzelców Narodowych. Należał także do jednostki wojskowej zajmującej się kontrwywiadem i zwalczaniem terroryzmu.

Jego profil na LinkedIn wskazuje, że ma doświadczenie w pełnym spektrum zarządzania ryzykiem bezpieczeństwa, ponieważ, jak twierdził, kierował transformacją organizacyjną, kierując niezależną jednostką, nadzorując ocenę i planowanie ryzyka bezpieczeństwa. „Obejmowało to prezentację planu premierowi Narendrze Modi. Prowadziłem także szkolenie w zakresie orientacji w bezpieczeństwie i zrównoważonym rozwoju w ramach Programu Rozwoju Młodzieży, w którym wzięło udział ponad 3000 wolontariuszy. Opisałem także szczegółowo program Międzynarodowej Wymiany Młodzieży dla republik Azji Środkowej. Kontyngentowy Koordynator ds. Bezpieczeństwa przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, I. Ułatwianie bezpiecznej i skutecznej realizacji programów oraz docieranie do potrzebujących i łagodzenie zagrożeń bezpieczeństwa poprzez współpracę z agencjami kraju przyjmującego, innymi stronami zainteresowanymi bezpieczeństwem oraz społecznością lokalną/influencerami i został wyróżniony przynależnością do zespołu koordynującego bezpieczeństwo podczas wizyty sekretarz stanu USA Hillary Clinton.

READ  Centralne Dowództwo USA poinformowało, że rakieta balistyczna Houthi trafiła w statek towarowy będący własnością Stanów Zjednoczonych i przez nie zarządzany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *