Co musisz wiedzieć o falach upałów – i dlaczego Cię zaskoczą

Zmiana klimatu jest realna, a intensywne i narastające fale upałów są częścią tej rzeczywistości. Ale to nie koniec historii. Oto pięć rzeczy, które każdy powinien wiedzieć o falach upałów — złe wieści, zaskakujące wieści, a nawet dobre wieści.

1) Prawie wszędzie istnieje silny związek ze zmianami klimatu.

Fale upałów są jak fala Bicie rekordów temperatur w Wielkiej Brytanii i Europie W tym tygodniu naukowcy mają zjawiska pogodowe Największe zaufanie w związku ze zmianami klimatycznymi spowodowanymi przez człowieka.

W swojej najnowszej ocenie Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu użył swojego najmocniejszego języka, opisując fale upałów, zauważając z hipotetyczną pewnością, że od 1950 r. stały się one częstsze i intensywniejsze na całym świecie, a głównym motorem tych zmian są emisje gazów cieplarnianych.

2) Związek nie jest jednak silny w Stanach Zjednoczonych.

Zapewne dla wielu będzie to zaskoczeniem, ale Stany Zjednoczone są jednym z wyjątków od globalnego trendu. IPCC jest znacznie mniej przekonany o tendencji wzrostowej fal upałów w Ameryce od 1900 r., zauważając, że rolnictwo na dużą skalę i związane z nim nawadnianie mogły przyczynić się do zmniejszenia upałów w lecie.

W rzeczywistości najnowsza krajowa ocena klimatu przeprowadzona przez rząd USA stwierdza, że ​​częstotliwość fal upałów w USA wzrosła od lat 60. XX wieku – ale nie osiągnęła jeszcze poziomów obserwowanych w ciągu pierwszych 40 lat ubiegłego wieku. Korzystając ze wskaźnika przedstawionego po raz pierwszy w artykule, którego jestem współautorem, USAID stwierdziło, że intensywność fal upałów w Stanach Zjednoczonych jest nadal znacznie niższa niż obserwowana w latach 20. i 30. XX wieku. Choć dziś jest gorąco, było gorzej.

Fale upałów uderzają teraz w obszary, które nie są tradycyjnie dotknięte, takie jak Londyn.
Obrazy Getty

3) Nikt nie musi umierać z ekstremalnego upału.

Fale upałów rozchodzą się po całym świecie i stają się częstsze tylko w miejscach, w których się znajdują Rzadko tak żyli, jak Londyn. To ciężko zdobyte doświadczenie oznacza, że ​​dobrze rozumiemy, jak zapewnić ludziom bezpieczeństwo w ekstremalnych temperaturach. Niedawne badanie śmiertelności spowodowanej falami upałów w Stanach Zjednoczonych wykazało stały spadek ryzyka od lat 70. XX wieku, pomimo wzrostu populacji i wzrostu częstości występowania fal upałów.

READ  Agent Secret Service wrócił do USA z Izraela po rzekomej „fizycznej konfrontacji”

Patrząc w przyszłość, nawet jeśli IPCC przewiduje, że fale upałów będą się nasilać, WHO twierdzi, że przy odpowiednich reakcjach adaptacyjnych nikt nie musi umierać z powodu upałów. Oczywiście wiedza o tym, co robić, a co robić, to dwie różne rzeczy, co oznacza, że ​​musimy postawić na lepsze przystosowanie do kaprysów pogody.

4) Fale upałów prawdopodobnie staną się częstsze i bardziej intensywne.

Doprowadzi to do większego zapotrzebowania na energię.
Klimatyzacja i inne mechanizmy chłodzenia staną się integralną częścią życia.
AFP przez Getty Images

Innym miejscem, w którym Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu wyraża największe zaufanie, są prognozy fal upałów, w których niektóre fale upałów będą z grubsza częstsze i bardziej intensywne. Oczekuje się, że wzrosty te wystąpią w przyszłych scenariuszach, przy czym większe przyszłe emisje będą związane z większym wzrostem fal upałów. Oznacza to, że tak szybko, jak świat będzie kontynuował działania na rzecz zmniejszenia zużycia paliw kopalnych, lepsza adaptacja będzie potrzebna bez względu na to.

5) Świat będzie potrzebował więcej klimatyzatorów, a to oznacza więcej energii.

Więcej ciepła oznacza Rosnące zapotrzebowanie na klimatyzację. Międzynarodowa Agencja Energii szacuje, że na świecie jest obecnie około 2 miliardów klimatyzatorów. Oczekuje się, że do 2050 r. liczba ta prawie się potroi, przy czym największy wzrost nastąpi w Indiach, Chinach i innych krajach. W Stanach Zjednoczonych około 90% domów ma już klimatyzatory. W Indiach jest to tylko 5%, ale w nadchodzących dziesięcioleciach prawdopodobnie szybko wzrośnie. Więcej klimatyzatorów oznacza większe zużycie energii – Międzynarodowa Agencja Energetyczna szacuje, że 37% wzrostu zużycia energii elektrycznej do 2050 r. będzie związane z chłodzeniem.

Ten rosnący popyt oznacza, że ​​musimy nadać priorytet bardziej wydajnym technologiom klimatyzacyjnym i wdrożyć więcej bezemisyjnych dostaw energii, takiej jak energia jądrowa, wiatrowa i słoneczna. Dopóki tego nie zrobimy, powinniśmy w pełni oczekiwać, że paliwa kopalne poprawią klimatyzację, ponieważ jeśli wybór jest między ciepłem a zimnem, wiemy, że ludzie na całym świecie wybiorą zimno, niezależnie od dostaw energii, tak jak robimy to tutaj w Stanach Zjednoczonych Państwa .

READ  Odkrywcy znajdują zatopiony statek z czasów II wojny światowej z ponad 1000 alianckich jeńców wojennych

Fale upałów są prawdziwe. Więc to też Stanie się bardziej powszechny i ​​dotkliwy. Oznacza to, że musimy podwoić nasze wysiłki, aby przygotować się, aby ograniczyć szkody, gdy wystąpią fale upałów.

Roger Belk Jr. jest profesorem studiów środowiskowych na University of Colorado Boulder. Pisze o nauce, polityce i polityce w The Honest Broker, rogerpielkejr.substack.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *