W pełni niezaszczepieni podróżni nie muszą być poddawani kwarantannie od poniedziałku

Ludzie siedzą przed barem na Emily Hill w Singapurze, w poniedziałek 22 sierpnia 2022 r.

Huying rudy | Bloomberg | Obrazy Getty

Władze ogłosiły w środę, że Singapur pozwoli w pełni niezaszczepionym podróżnikom ominąć kwarantannę po przyjeździe, począwszy od poniedziałku.

Kraj ma również usunąć wymagania dotyczące masek wewnętrznych od 29 sierpnia, ponieważ stara się zrobić kolejny krok w kierunku życia z Covid.

Podczas gdy dalsze łagodzenie procedur bezpieczeństwa i granic jest „ważnym kamieniem milowym”, kraj musi pozostać „mentalnie przygotowany na każdą nagłą zmianę, ponieważ nie wiemy, jak ten wirus się rozwinie i jak będzie wyglądał dalej” – powiedział. Wicepremier Singapuru Lawrence Wong jest również współprzewodniczącym Singapore COVID Task Force.

Odwiedzający, którzy nie są w pełni zaszczepieni, nadal będą musieli wykonać negatywny test na Covid w ciągu dwóch dni przed wyjazdem do Singapuru. Ale nie będą już musieli poddawać się kwarantannie przez 7 dni w domu lub w miejscu zamieszkania.

Obecnie w pełni zaszczepieni podróżni mogą wjechać do Singapuru bez przeprowadzania testów na Covid-19 lub poddawania się kwarantannie.

Nieszczepieni długoterminowi i krótkoterminowi goście w wieku co najmniej 13 lat są obecnie zobowiązani do złożenia wniosku o pozwolenie na wjazd do Singapuru. Według Ministerstwa Zdrowia od poniedziałku również ten wymóg zostanie zniesiony.

Zmniejsz wymagania dotyczące maski

Zdrowie i nauka CNBC

Przeczytaj najnowszy globalny zasięg zdrowotny CNBC:

Obecnie maski są wymagane w prawie wszystkich ustawieniach wnętrz, z wyjątkiem miejsc pracy, w których nie ma fizycznej interakcji lub obszarów skierowanych do klienta.

„W przypadku firm i pracodawców mają oni swobodę decydowania, czy chcą to zrobić [from] Perspektywa bezpieczeństwa w miejscu pracy… Znosimy obowiązek noszenia masek, ale jest to opcjonalne” – powiedział Wong.

wzmocnienie

W ramach przygotowań do kolejnej fali omicron, Departament Zdrowia powiedział, że druga dawka przypominająca mRNA Covid jest teraz zalecana dla osób w wieku 60 lat i starszych.

Wcześniej drugie dawki przypominające były zalecane tylko osobom w wieku 80 lat lub starszym.

Około 93% populacji ukończyło pierwszą serię szczepień od poniedziałku, podczas gdy 79% całej populacji otrzymało dawkę przypominającą.

Minister zdrowia Singapuru Aung Yi Kung powiedziała, że ​​wysoki wskaźnik wzmocnienia jest „kluczowym powodem”, dla którego naród był w stanie przetrwać obecną falę Covid.

Ong podkreślił potrzebę rozszerzenia zaleceń dotyczących drugich dawek przypominających dla osób w wieku od 60 do 79 lat — pięć miesięcy po pierwszej dawce przypominającej — mimo że pierwsza dawka przypominająca zapewniała silną ochronę przed poważną chorobą u osób w tej grupie wiekowej.

Ministerstwo Zdrowia zaleciło również, aby dzieci w wieku od 5 do 11 lat otrzymały pojedynczą dawkę przypominającą – pięć miesięcy po drugiej dawce z początkowej serii szczepień – w celu wzmocnienia ich ochrony.

Sytuacja Covid w Singapurze

Osoby noszące maski na twarz jako środek ostrożności przeciwko rozprzestrzenianiu się Covid-19 w Singapurze.

Maverick Azja | Zdjęcia SOPA | Lekka rakieta | Obrazy Getty

W kwietniu, z pewnymi wyjątkami, zniesiono również odrębne przepisy dotyczące osób nieszczepionych.

Osoby, które nie zostały zaszczepione, nie będą mogły jeść ani brać udziału w imprezach powyżej 500 osób. Nie mogą też odwiedzać klubów nocnych, w których jest taniec.

Nie będzie jednak potrzeby, aby punkty sprzedaży żywności i napojów sprawdzały stan szczepień klientów, poinformowało w komunikacie Ministerstwo Zdrowia.

READ  Czterech kandydatów na prezydenta Filipin, w tym Pacquiao, nie opuści wyścigu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *