W sieci pojawiło się niewydane demo Gex

Wygląda na to, że w sieci pojawiło się niezapowiedziane demo Gex Jr.

Dodano krótkie demo, opublikowane na YouTube przez użytkownika justz00t Archive.org Przez użytkownika, który znalazł niereklamowaną grę na starej płycie CD-R.

Według użytkownika, który umieścił demo na stronie archiwum, znaleziona płyta CD nosi datę 25 stycznia 2001 r.

ogłoszenie: Aby wyświetlić to włączenie, zezwól na stosowanie funkcjonalnych plików cookie w formacie Preferencje plików cookie.

W demie Gex Jr mówi o odniesieniach do kultury popularnej w sposób podobny do głównej serii. Wyrażenie „Jestem twoim ojcem, Luke” można usłyszeć w ciągu kilku sekund, fałszywy cytat z Gwiezdnych wojen, część V: Imperium kontratakuje.

pod koniec ubiegłego roku, Kwadratowy Enix Zabezpieczył prawa do platform z lat 90. na terenie Europy, choć do tej pory nic nie wyszło z tego przejęcia.

First Gex to gra platformowa opracowana przez Kryształowa dynamika. Pierwotnie został wydany dla 3DO w 1995 roku; porty gier Play Station A Sega Saturn został później opracowany przez Beam Software i PC Wersja na licencji Microsoft Został wydany dla systemu operacyjnego Microsoft Windows.

Ostatnia gra z serii, Gex: gekon głęboko okrywowy Został wydany na PlayStation w 1999 roku.

Jeśli historia w tym ujawnionym demie jest dokładna, może to wskazywać, że Gex Jr miał być kontynuacją serii, z nową, mniejszą wersją Gex.

Jednak do stycznia 2001 r. Playstation 2 Gra już nabiera rozpędu, więc możliwe, że Square wstrzymał rozwój platformy ze względu na jej status gry na PS1.

W 2015 r. firma Square uruchomiła platformę Square Enix Collective, która umożliwi niezależnym deweloperom zaprezentowanie gier firmy za pomocą niektórych franczyz Square, w tym Gex.

Nie jest jasne, czy program nadal działa, jednak jak dotąd nie pojawiła się jeszcze żadna gra Gex.