Wall Street rośnie dzięki wsparciu dużych firm technologicznych w miarę ustępowania napięć geopolitycznych

  • Sektor energetyczny spada do najniższego poziomu od dwóch tygodni, gdy spada ropa naftowa
  • Ceny producentów w USA przyspieszyły w zeszłym miesiącu
  • Arista Networks wychodzi naprzeciw optymistycznym oczekiwaniom na pierwszy kwartał roku
  • Awans indeksów: Dow 1,01%, S&P 1,39%, Nasdaq 1,58%

(Reuters) – Nasdaq wzrósł do 2%, a S&P i Dow podskoczyły we wtorek o ponad 1%, ponieważ oznaki łagodzenia napięć między Rosją a Ukrainą podniosły nazwiska wielkich wzrostów i banków oraz pomogły inwestorom. Zignoruj ​​wyższe niż oczekiwano dane o inflacji.

Rosja poinformowała, że ​​niektóre z jej jednostek wojskowych powróciły do ​​swoich baz po ćwiczeniach w pobliżu Ukrainy i podkreśliła potrzebę kontynuowania dialogu na temat bezpieczeństwa. [nL8N2UQ28Q][nR4N2U200K]

Akcje wzrostowe Megacap, w tym Apple (AAPL.O)alfabet Inc (GOOGL.O)Amazon.com Inc, Microsoft Corp (MSFT.O)Meta Platformy Inc (FB.O) i Tesla Inc (TSLA.O) Wzrósł między 1,1% a 4,3%.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Filadelfijski indeks półprzewodników (.sox) Wzrosła o 3,8% po tym, jak Intel Corp. ogłosił umowę o wartości 5,4 miliarda dolarów na zakup izraelskiej wieży półprzewodnikowej dla producenta chipów (TSEM.TA). Czytaj więcej

Banki (.SPXBK) Dodał 1,2%, podczas gdy indeks Russell 2000 jest niewielki (.rykowisko) 2,0% zysku.

„Dzisiejszego ranka chodzi ściśle o pomysł, że Rosja może powstrzymać atak, który jest całkowitym odejściem od wczorajszych obaw, że atak jest bardzo nieuchronny. Więc jest to znacząca zaleta” – powiedział Rick Meckler, partner w Cherry Lane Investments. Biuro Inwestycji Rodzinnych w New Vernon, New Jersey.

Jednak złagodzenie napięć geopolitycznych zmniejszyło równowagę podaży i popytu na ropę, pchając ceny ropy naftowej w dół o 4% z najwyższego poziomu od siedmiu lat.

S&P 500 . wskaźnik zasilania (.SPNY) Spadł o 1,5% do najniższego od dwóch tygodni, jedynego przegranego wśród 11 głównych sektorów Standard & Poor’s.

READ  Kontrakty terminowe na akcje spadają po tym, jak Fed przekreślił nadzieje, że nastąpi punkt zwrotny w kierunku łagodniejszego zacieśniania postawy

O godzinie 12:27 czasu wschodniego indeks Dow Jones Industrial Average (.DJI) Aż 349,70 punktów, czyli 1,01%, do 34915,87, 500 w Standard & Poor’s (.SPX) Indeks wzrósł o 60,98 punktu, czyli 1,39%, do 4462,65 punktu, a Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Wzrósł o 217,79 punktu, czyli 1,58%, do poziomu 14 008,71.

Główne indeksy miały trudny początek do 2022 r., z zaawansowaną technologicznie giełdą Nasdaq (dziewiętnasty) Jak dotąd spadła o prawie 10% w tym roku, ponieważ napięcia geopolityczne wstrząsnęły nastrojami inwestorów i tak już zostały zachwiane przez obawy o jastrzębią Rezerwę Federalną.

Indeks zmienności rynku CBOE (.VIX)Wskaźnik niepokoju inwestorów gwałtownie spadł po tym, jak w poprzedniej sesji osiągnął najwyższy poziom od prawie trzech tygodni.

Dane we wtorek pokazały, że ceny producentów w USA wzrosły najbardziej od ośmiu miesięcy w styczniu, co jest kolejnym sygnałem, że wysoka inflacja może utrzymać się przez większą część roku. Czytaj więcej

Rynki spodziewają się 61,8% szansy na podwyżkę o 50 punktów bazowych i 38,2% szansy na wzrost o 0,25% na marcowym posiedzeniu Fed, ponieważ próbuje on powstrzymać rosnącą inflację. Protokół ze styczniowego posiedzenia banku centralnego w sprawie polityki pieniężnej ma zostać opublikowany w środę.

Akcje Arista Networks wzrosły o 7,1% po tym, jak dostawca infrastruktury chmurowej prognozował przychody za bieżący kwartał powyżej szacunków.

Marriott International (Marsz) Dodał 4,0% po tym, jak wyniki za czwarty kwartał przekroczyły oczekiwania, ponieważ zwiększone wskaźniki szczepień i ruch w okresie świątecznym zwiększyły obłożenie hoteli. Czytaj więcej

Ucierpiały również akcje innych firm turystycznych dotkniętych pandemią, w tym przewoźników i operatorów rejsów wycieczkowych, wprowadzając indeks S&P linii lotniczych. (.SPCOMAIR) Na dobrej drodze do najlepszej sesji w tym roku, wzrost o 5,0%.

Emisje Advance przewyższyły liczebnie przegranych o 3,35 do 1 na giełdzie nowojorskiej i 4,01 do 1 na Nasdaq.

READ  Analityk Crypto mówi, że bycza akumulacja Bitcoina zbliża się do końca, ujawnia kwietniową prognozę dla BTC

S&P odnotował sześć nowych 52-tygodniowych maksimów i trzy nowe minima, podczas gdy Nasdaq odnotował 30 nowych maksimów i 51 nowych minimów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe raporty Devik Jain, Susan Mathew i Shreyachi Sanyal w Bengaluru; Edytowane przez Magu Samuel

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *