Wall Street zakończyła niestabilną sesję w górę z silnym naciskiem na Rezerwę Federalną

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Wszystkie oczy na środową decyzję polityczną Fed
  • Traderzy szukają niewielkiej szansy na podwyżkę stóp procentowych o 100 punktów bazowych
  • Zrób zrzuty ekranu GTA VI, które wyciekły do ​​sieci
  • Knowbe4 wskakuje do prywatnego
  • Indeksy w górę: Dow 0,64%, Standard & Poor’s 0,69%, Nasdaq 0,76%

(Reuters) – Główne indeksy Wall Street zakończyły w poniedziałek sesję wahadłową w górę, ponieważ inwestorzy zwrócili uwagę na spotkanie w sprawie polityki Rezerwy Federalnej w tym tygodniu i na to, jak agresywnie podnosić stopy procentowe.

Jeszcze bardziej niż wojna na Ukrainie czy zyski korporacyjne, działania amerykańskiego banku centralnego napędzają nastroje rynkowe, ponieważ traderzy próbują pozycjonować się w środowisku rosnących stóp procentowych.

S&P 500. Indeks (.SPX) i Nasdaq (dziewiętnasty) Odbił się od odnotowania w piątek najgorszego tygodniowego spadku procentowego od czerwca, ponieważ rynki odnotowały podwyżkę stóp procentowych o co najmniej 75 punktów bazowych pod koniec posiedzenia w sprawie polityki federalnej w dniach 20-21 września, przy czym kontrakty terminowe na fundusze Fed wykazały 15% szansę ogromnego wzrostu o 100 punktów bazowych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Niespodziewanie gorące dane o inflacji w sierpniu zeszłego tygodnia również zwiększyły zakłady na podwyżki stóp, a ostateczna stopa Rezerwy Federalnej USA wynosi obecnie 4,46%.

„Chodzi o to, co wydarzy się w środę, a co nie będzie w środę poza zasięgiem Fed, więc myślę, że ludzie poczekają i zobaczą do tego czasu” – powiedział Josh Markman, partner w Bel Air Investment Advisors.

„Mieliśmy słabe odczyty, kiedy pojawił się CPI, więc Fed – który jest za ósmą piłką – próbuje teraz wyprzedzić krzywą i ograniczyć inflację, a to (świadomość) napędza rynki akcji”.

READ  Inflacja w strefie euro, maj 2024 r

Odzwierciedlając ostrożność w stosunku do nowych zakładów przed posiedzeniem Fed, w poniedziałek na giełdach amerykańskich, najlżejszy dzień pod względem wolumenu obrotów w tym roku, znalazło się tylko 9,58 miliona akcji.

Uwaga skupi się również na nowych perspektywach gospodarczych, które zostaną opublikowane wraz z oświadczeniem Fed o godz. 14.00 czasu wschodniego (1800 GMT) w środę. Czytaj więcej

Obawy przed zaostrzeniem polityki Fed spowodowały, że indeks S&P 500 spadł w tym roku o 18,2%. (FDX.N), odwrócona krzywa dochodowości amerykańskich obligacji skarbowych oraz ostrzeżenia Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego o zbliżającym się globalnym spowolnieniu gospodarczym pogłębiają problemy. Czytaj więcej

Goldman Sachs obniżył swoją prognozę PKB USA na 2023 pod koniec piątku, ponieważ prognozy Rezerwy Federalnej są odważniejsze i uważa, że ​​zwiększa to stopę bezrobocia wyższą niż wcześniej oczekiwano.

„Fed będzie kontynuował swoją działalność, w środę zdobędziemy 75 punktów bazowych, ale to, co stanie się później i czy zatrzyma się po środę, będzie interesującą częścią” – powiedział Markman z Bel Air. .

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks Standard & Poor’s wzrósł o 197,26 punktu, czyli 0,64%, do 31 019,68 punktu (.SPX) Wzrósł o 26,56 punktu, czyli 0,69%, do 3899,89, a Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Dodaje 86,62 pkt, czyli 0,76%, do 11 535,02 pkt.

Wzrosła większość z 11 sektorów indeksu S&P 500. Jedynym wyjątkiem była opieka zdrowotna (.SPXHC)Spadek o 0,6%, spowodowany spadkiem akcji moderna Inc., producenta szczepionek Obserwuj Ulubione Dzień po tym, jak prezydent Joe Biden oświadczył w wywiadzie dla CBS, że „pandemia się skończyła”. Czytaj więcej

READ  Restauracja Papaya King zostaje ponownie otwarta po wyburzeniu kultowego nowojorskiego budynku pod budowę luksusowego wieżowca: „Zalewam się łzami”

zapasy przemysłowe (.SPLRCI) Odbicie o 1,4% po gwałtownym spadku w piątek, podczas gdy banki odbiły (.SPXBK) Zyskał 1,9%. Ciężka technologia Apple (AAPL.O) i Tesla Inc (TSLA.O) Wzrósł odpowiednio o 2,5% i 1,9%, zapewniając największy wzrost S&P 500 i Nasdaq.

Take-Two Interactive Software Inc (DWA.O) Zamknął się o 0,7% wyżej, po tym, jak wydobył się z załamania, które nastąpiło wcześniej w ciągu dnia, dzięki potwierdzeniu, że haker ujawnił wczesne nagrania z Grand Theft Auto VI, kolejnej części bestsellerowej gry wideo. Czytaj więcej

Tymczasem Knowbe4 Inc (KNBE.O) Podskoczyła o 28,2% do 22,17 USD, najwyższego zamknięcia od 4 maja, po tym, jak firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem poinformowała, że ​​Vista Equity Partners zaoferowała jej przejęcie za 24 USD za akcję, wyceniając firmę na 4,22 mld USD. Czytaj więcej

S&P 500 osiągnął nowe 52-tygodniowe maksimum i 28 nowe minimum; Nasdaq odnotował 29 nowych maksimów i 378 nowych minimów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże Daveka Jaina i Shreyachiego Sanyala w Bengaluru i Davida Frencha w Nowym Jorku; Montaż przez Shunak Dasgupta, Anil de Silva i Lisa Schumaker

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *