Warriors, Bob Myers są obecnie w separacji w sprawie przedłużenia kontraktu: źródła

Golden State Warriors i szef operacji koszykówki Bob Myers od miesięcy nie prowadzili żadnych merytorycznych rozmów na temat przedłużenia kontraktu, podają źródła ligowe, a obie strony przygotowują się na możliwość wycofania się Myersa z franczyzy. sportowiec. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca.

Źródła ligowe twierdzą, że obie strony wymieniły oferty i kontroferty kilka miesięcy temu i od tamtej pory nie ma to wpływu na nową umowę. Warriors jeszcze nie złożyli oferty, która zszokowała Myersa, ale narasta poczucie, że nawet konkurencyjna oferta rynkowa – blisko szczytu łańcucha żywnościowego – może nie zatrzymać Myersa w franczyzie, do której dołączył w kwietniu 2011 roku jako asystent dyrektor generalny przed awansem do General Motors w kwietniu 2012 r.

Źródła dodały, że Myers – architekt czterech mistrzostw NBA w ciągu ostatnich dziewięciu sezonów – spotkał się z dużym zainteresowaniem lukratywnymi posadami z funduszami private equity i rolami w innych profesjonalnych ligach sportowych. Istnieje możliwość, że Myers mógłby pracować w mediach po wygaśnięciu kontraktu w czerwcu. Zanurzył swoje palce w świecie podcastów w zeszłym roku.

Oczekuje się, że Myers oficjalnie ogłosi decyzję dotyczącą przyszłości Warriors w nadchodzących tygodniach. Ten czas może obejmować kilka ważnych rozmów ze Stevem Currym, Draymondem Greenem, Klayem Thompsonem i Stevem Kerrem — czterema legendami franczyzy, którzy głośno opowiadali się za utrzymaniem Myers, kolejnego filaru organizacyjnego, jako wiodącego głosu w recepcji.

To ważne lato dla Warriors. Green ma opcję gracza za 27,6 miliona dolarów i może przetestować darmową agencję w lipcu. Thompson ma rok i 43,2 miliona dolarów do końca umowy. Wszystko to w połączeniu z wyższym rachunkiem za pensje i podatkami od luksusu – połączonymi ze zwiększonymi karami CBA – może podnieść Warriors do 400 milionów dolarów i więcej niż właściciel poziomu, Joe Lacob, który wcześniej powiedział, że nie tknie.

READ  Briscoe's NFL Playoff Round Picks: Cowboys shock 49ers; Eagles, Chiefs i Bills są przerażeni

Pytania są więc pilne. Jaka wieloletnia liczba miałaby sens dla Greena? Czy można zaproponować rozsądne przedłużenie kontraktu z firmą Thompson? Czy ktoś – może Jordan Paul i jego podwyższona pensja – musi się przeprowadzić, aby było to wykonalne finansowo? Co o tym wszystkim myśli Carrie? A może Kerr, który wkracza w ostatni sezon swojego kontraktu?

Głębiej

Niszcząc Warriors, gdzie teraz znajduje się Dynasty w kluczowym lecie?

Ale co jest najbardziej palące: kto dokładnie podejmie ostateczne decyzje w biurze Warriors?

„Nasza organizacja ma wiele do załatwienia tego lata” – powiedział we wtorek Kerr. „Moja sytuacja kontraktowa nie jest na szczycie listy, ani nie powinna być. W tej chwili sytuacja kontraktowa Boba jest numerem 1, ponieważ wpływa to na wiele decyzji graczy, które należy podjąć, kontrakty, draft i wolną agencję. Dojdziemy do moje rzeczy Kiedy to się stało i nie spieszy mi się do tego.”

Mike Dunleavy Jr. reprezentował Warriors na spotkaniach dyrektorów generalnych w Chicago w tym tygodniu. To nie jest nic nienormalnego. Dunleavy wspierał Myersa podczas wielu spotkań i innych codziennych zadań w ciągu ostatniego roku. Jest to jeden z powodów, dla których Dunleavy jest uważany za naturalnego następcę Myersa, gdyby odszedł, możliwość, która wydaje się rosnąć.

lektura obowiązkowa

(Zdjęcie: Kyle Terada/USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *