Warriors, Bob Myers są obecnie w separacji w sprawie przedłużenia kontraktu: źródła

Golden State Warriors i szef operacji koszykówki Bob Myers od miesięcy nie prowadzili żadnych merytorycznych rozmów na temat przedłużenia kontraktu, podają źródła ligowe, a obie strony przygotowują się na możliwość wycofania się Myersa z franczyzy. sportowiec. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca.

Źródła ligowe twierdzą, że obie strony wymieniły oferty i kontroferty kilka miesięcy temu i od tamtej pory nie ma to wpływu na nową umowę. Warriors jeszcze nie złożyli oferty, która zszokowała Myersa, ale narasta poczucie, że nawet konkurencyjna oferta rynkowa – blisko szczytu łańcucha żywnościowego – może nie zatrzymać Myersa w franczyzie, do której dołączył w kwietniu 2011 roku jako asystent dyrektor generalny przed awansem do General Motors w kwietniu 2012 r.

Źródła dodały, że Myers – architekt czterech mistrzostw NBA w ciągu ostatnich dziewięciu sezonów – spotkał się z dużym zainteresowaniem lukratywnymi posadami z funduszami private equity i rolami w innych profesjonalnych ligach sportowych. Istnieje możliwość, że Myers mógłby pracować w mediach po wygaśnięciu kontraktu w czerwcu. Zanurzył swoje palce w świecie podcastów w zeszłym roku.

Oczekuje się, że Myers oficjalnie ogłosi decyzję dotyczącą przyszłości Warriors w nadchodzących tygodniach. Ten czas może obejmować kilka ważnych rozmów ze Stevem Currym, Draymondem Greenem, Klayem Thompsonem i Stevem Kerrem — czterema legendami franczyzy, którzy głośno opowiadali się za utrzymaniem Myers, kolejnego filaru organizacyjnego, jako wiodącego głosu w recepcji.

To ważne lato dla Warriors. Green ma opcję gracza za 27,6 miliona dolarów i może przetestować darmową agencję w lipcu. Thompson ma rok i 43,2 miliona dolarów do końca umowy. Wszystko to w połączeniu z wyższym rachunkiem za pensje i podatkami od luksusu – połączonymi ze zwiększonymi karami CBA – może podnieść Warriors do 400 milionów dolarów i więcej niż właściciel poziomu, Joe Lacob, który wcześniej powiedział, że nie tknie.

READ  Emmet Sheehan został wezwany przez Dodgersów

Pytania są więc pilne. Jaka wieloletnia liczba miałaby sens dla Greena? Czy można zaproponować rozsądne przedłużenie kontraktu z firmą Thompson? Czy ktoś – może Jordan Paul i jego podwyższona pensja – musi się przeprowadzić, aby było to wykonalne finansowo? Co o tym wszystkim myśli Carrie? A może Kerr, który wkracza w ostatni sezon swojego kontraktu?

Głębiej

Niszcząc Warriors, gdzie teraz znajduje się Dynasty w kluczowym lecie?

Ale co jest najbardziej palące: kto dokładnie podejmie ostateczne decyzje w biurze Warriors?

„Nasza organizacja ma wiele do załatwienia tego lata” – powiedział we wtorek Kerr. „Moja sytuacja kontraktowa nie jest na szczycie listy, ani nie powinna być. W tej chwili sytuacja kontraktowa Boba jest numerem 1, ponieważ wpływa to na wiele decyzji graczy, które należy podjąć, kontrakty, draft i wolną agencję. Dojdziemy do moje rzeczy Kiedy to się stało i nie spieszy mi się do tego.”

Mike Dunleavy Jr. reprezentował Warriors na spotkaniach dyrektorów generalnych w Chicago w tym tygodniu. To nie jest nic nienormalnego. Dunleavy wspierał Myersa podczas wielu spotkań i innych codziennych zadań w ciągu ostatniego roku. Jest to jeden z powodów, dla których Dunleavy jest uważany za naturalnego następcę Myersa, gdyby odszedł, możliwość, która wydaje się rosnąć.

lektura obowiązkowa

(Zdjęcie: Kyle Terada/USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *