2022 US Open: Rory McIlroy może uprawiać sport, ale chce tego majora dla siebie

Brooklyn, MA – Rory McIlroy walczy o ducha golfa od kilku tygodni. W czwartek, w pierwszej rundzie 122. US Open, wszyscy wspominali, dlaczego jego słowa mają taką wagę.

McIlroy to fenomenalny, nieruchomy hub. Jako główny rzecznik gry objął odpowiedzialność za to, jak może wyglądać jej przyszłość za 10, a nawet 50 lat od teraz, i robiąc to, zapewnił wnikliwy wgląd, mądre rady i drogę naprzód dla gry, której opanowanie zostało zdziesiątkowane przez pojedynek LIV Golf-PGA Tour.

W grze są też inni świetni mówcy, ale nie strzelają 67 sekund przez pierwsze 18 dołków The Country Club.

Czterokrotny główny zwycięzca był na ośmioletniej suszy, jeśli chodzi o wygrywanie dużych gier, ale McIlroy wszedł w tydzień, grając tak jak od lat. Prawie przegapił Masters w kwietniu, awansował w pierwszej rundzie mistrzostw PGA w maju i wygrał w zeszłym tygodniu w RBC Canadian Open – odnosząc ponad 20 trafień i pokonując Tony’ego Finau i Justina Thomasa – być może jego najlepszy występ w historii w USA Otwarte Mistrzostwa.

Jego gra jest teraz ostrzejsza niż atrapa koszulki Tiger Woods.

W czwartek McIlroy zbudował coś prawie idealnego z parsami w pierwszych sześciu dołkach i dwoma wróblami w ostatnich trzech na ostatniej dziewiątce pola (zaczął od 10. miejsca). Śmieszne utrzymywanie równości na drugim trudnym dołku poziomu 3 oraz niemożliwy dołek ze skarbca na niskim poziomie 4-5 sprawiły, że tempo spadało. Potem Rory rzucił nr 7 i nr 8, aby trafić jego 4 do 4, zanim sfrustrowany duch w końcu rzucił kijem i kilka słów, których NBC nie byłoby w stanie wyemitować, nawet gdyby chciał.

McIlroy był nietypowo pewny jak na kogoś, kto był przywiązany do prowadzenia klubu w US Open. Był zdecydowanie 67 najbardziej wściekłą osobą, którą zastrzelił.

Oprócz boiska klubowego, McIlroy zrzucił swój ładunek w bunkrze na piątym dołku po tym, jak wyrzucił jeden z ciekawszych śmieci do innego bunkra kilka metrów dalej. Po swoim biegu zawołał graczy przed swoją grupą za to, że są powolni i wyjaśnił, dlaczego był tak sfrustrowany.

READ  Baker Mayfield i Bucs walczą do końca, przegrywając w play-offach z Lions

„Będziesz mieć rzeczy na US Open, czy to kłamstwa, czy takie rzeczy, z którymi nie miałbyś do czynienia w żadnym innym tygodniu”, powiedział McIlroy o piątym dołku. „Trudno się nie denerwować, bo idę tam i mówię sobie: „Po prostu wracaj do bunkra”. Najgrubszy gruby materiał na torze znajduje się na krawędziach bunkrów.

„Przeklinałem w USGA, kiedy dostałem piłkę. To jedna z tych rzeczy. To się dzieje tutaj; tak naprawdę nie dzieje się nigdzie indziej. Musisz to po prostu zaakceptować. Dałem Sandowi kilka uderzeń, ponieważ naprawdę to schrzanił, więc to nie było dla niego więcej pracy [caddie] Złupić [Diamond]potem zresetowałem i zagrałem przyzwoity strzał, a potem naprawdę fajnie było uderzyć ten cios.

„Ale tak, w tym tygodniu napotkasz rzeczy, których normalnie nie spotkasz w innych tygodniach w roku, i musisz po prostu spróbować zaakceptować to najlepiej, jak potrafisz”.

Jeśli śledziłeś McIlroya dłużej niż przez ostatnie trzy dni, łatwo dać mu krawędź wątpliwości w przypadku takich wybuchów. Chociaż nie było wolne od krytyki ze względu na projekty kopania piasku i rzucania kijami, miło było również zobaczyć kogoś, kto czasami wyglądał, jakby chodził we śnie podczas głównych turniejów z czystym i pełnym zaangażowaniem.

Zapytany, czy uważa, że ​​okazywanie wściekłości na polu golfowym jest w porządku — aby przypomnieć innym, jak wiele znaczy wielki biznes — odpowiada zwykle całkiem fajnie.

Powiedział: „Tak, oczywiście”. „Prawie by sobie czasem przypomnieć, jak to jest dla ciebie ważne”.

Wszystkie cztery główne zwycięstwa McIlroya obejmowały pierwsze rundy, w których zdobył 67 punktów lub mniej, a w tych czterech – 2011 US Open, 2012 PGA Championship, 2014 Open Championship, 2014 PGA Championship – McIlroy był albo liderem, albo był w jednym z góra po pierwszej rundzie . Prawdopodobnie będzie to pozycja, w której znajdzie się po zakończeniu czwartkowej rundy.

READ  Gwiazda Jimmy Penn został wyrzucony ze swojego zespołu za sprawdzanie krzyżowe, gdy Golden Knights wygrali trzeci mecz

Noszenie dynamicznego ciężaru całego sportu z pewnością osłabiło jego emocje w sposób, którego może nawet nie być w stanie w danej chwili rozpoznać. Kiedy gracze, media, a nawet prezesi na najwyższym szczeblu w grze pytają, co Twoim zdaniem jest najlepszą drogą naprzód, podatki są ogromne.

Jednak po trasie McIlroy odłożył swoją rolę czołowego męża stanu w trwającej półtora wieku grze.

Powiedział: „To tylko ja”. „Żyję swoim życiem. Robię to, co uważam za słuszne i staram się grać jak najlepiej w golfa. Nie proszono mnie, żebym tu był. Nie próbowałem być na miejscu. Po prostu jestem sobą”.

Problem McIlroya polega na tym, że jest prawdopodobnie największym kierowcą w historii tego sportu i być może lepszym mówcą. Jego gra sprawia, że ​​jego słowa oomph, a grawitacja rządzi światem.

Gdy US Open znajduje swoje podstawy, byłoby miło odrzucić rozmowy o szumie i zamieszaniu wśród organizacji walczących w niesprawiedliwej, ale nieuniknionej wojnie. Nawet McIlroy, zapytany, czy chce wygrać te mistrzostwa jako sposób na wzmocnienie swojej siły, aby jeszcze bardziej odwrócić losy swojego sportu, zamiast tego zapalił światła od przyszłości do przeszłości, a teraz do teraźniejszości.

Zrobił to, co wszyscy powinniśmy robić – przynajmniej przez następne trzy dni – przypominając wszystkim o historycznej skali rozgrywającego się wielkiego turnieju, który wkrótce może być w jego zasięgu. Major Championship, oparty na niezamierzonych konsekwencjach odciążenia regularnego sezonu golfowego, teraz Mam na myśli bardziej niż kiedykolwiek.

„Niezupełnie”, powiedział McIlroy, zapytany, czy serce sportu poza torem zostało zainspirowane do złożenia oświadczenia na ten temat.

„Minęło osiem lat, odkąd wygrałem major i po prostu chcę ponownie go zdobyć”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *