WhatsApp wkrótce pozwoli Ci niezauważenie wyjść z czatów grupowych

Chris Ratcliffe | Bloomberg | Obrazy Getty

WhatsApp wprowadza nową funkcję, która pozwala użytkownikom opuszczać długie czaty grupowe bez powiadamiania innych, że są nieobecni.

Obecnie rezygnacja z czatu grupowego w WhatsApp może być niewygodna, ponieważ wszyscy uczestnicy czatu są powiadamiani, gdy wychodzisz. W większych grupach może to być również irytujące.

Jednak wkrótce, zamiast powiadamiać wszystkich w grupie, gdy ktoś odchodzi, zostaną powiadomieni tylko osoby odpowiedzialne. Ta funkcja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom WhatsApp w tym miesiącu.

Jest to część zestawu środków, które platforma szyfrowanych wiadomości podejmuje w celu zwiększenia prywatności. Kolejne narzędzie zapowiedziane przez firmę pozwoli użytkownikom ukryć swoją obecność, aby inni nie mogli ich zobaczyć w Internecie.

Przeczytaj więcej o technologii i kryptowalutach od CNBC Pro

WhatsApp testuje również ustawienie, które uniemożliwia kontaktom robienie zrzutów ekranu wiadomości „wyświetl raz”, do których nie można ponownie uzyskać dostępu po pierwszym otwarciu.

We wtorek na Facebooku Mark ZuckerbergPrezes Zarządu nie żyje Właściciel WhatsApp powiedział, że będzie „nadal tworzyć nowe sposoby ochrony wiadomości i zapewniać ich prywatność i bezpieczeństwo, tak jak rozmowy twarzą w twarz”.

„W WhatsApp koncentrujemy się na tworzeniu funkcji produktów, które umożliwiają ludziom większą kontrolę i prywatność nad swoimi wiadomościami” – powiedział w oświadczeniu Ami Vora, główny produkt WhatsApp.

„Z biegiem lat dodaliśmy powiązane warstwy ochrony, aby zapewnić bezpieczeństwo ich konwersacji, a nowe funkcje to jeden ze sposobów, w jaki nadal wywiązujemy się z naszego zobowiązania do zachowania prywatności wiadomości”.

Aktualizacja dodaje do serii zmian, które Meta wprowadziła ostatnio na swoich platformach.

firma ostatnio Napraw główną aplikację Facebook Aby algorytmicznie nadać priorytet polecanym treściom, utwórz nowy kanał, który wyświetla wpisy znajomych i rodziny w odwrotnej kolejności chronologicznej.

Meta stara się pozyskać dla TikTok, niezwykle popularnej platformy krótkich filmów wideo należącej do chińskiej firmy ByteDance, młodszych użytkowników „Gen Z”, którzy unikali aplikacji społecznościowych, takich jak Instagram i Snapchat.

READ  Niesamowity i trzymający w napięciu Spider-Man 2 stworzony bez kompromisów na PS5

Kanał TikTok został zaprojektowany w taki sposób, aby polecał treści w oparciu o to, co według niego użytkownicy będą najbardziej zainteresowani, dzięki czemu Słynie z uzależnienia przewijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *