White Sox podpisują kontrakt z Martinem Maldonado

White Sox zgadzają się z łapaczem Martina Maldonado według Jona Heymana z „New York Post” ma roczny kontrakt z opcją na rok 2025 (Na X). Robert Murray z FanSided (Link X) jako pierwsza poinformowała, że ​​obie strony są bliskie osiągnięcia porozumienia. Warunki finansowe klienta MVP Sports Group pozostają tajemnicą.

Przeprowadzka Maldonado do południowej części Chicago oficjalnie kończy czteroipółletnią kadencję w Houston. Kiedy podpisali kontrakt, było jasne, że Astros odchodzą od 37-latka Wiktora Caratiniego na dwuletni kontrakt podczas Spotkań Zimowych. Z Caratinim pod ręką jako doświadczoną opcją z tyłu Yanier DiazMaldonado musiał szukać gdzie indziej.

Grał w 13 sezonach w najwyższej lidze, a teraz będzie szóstym zespołem w swojej karierze w lidze MLB. Spotyka się ze swoim byłym kolegą z drużyny z Houston Corey'a Leektórego Astros sprzedali Soxom w zamian za ulgę Kendalla Grafmana W ostatnim letnim terminie. 25-letni Lee nie wystąpił w żadnej ofensywnej produkcji w dwóch głównych sezonach ligowych. Bardzo ceniony obrońca, jest także wizytówką Maldonado.

Z wyjątkiem skróconego sezonu 2020 Maldonado nigdy nie osiągnął średniego poziomu w najważniejszych ligach. Ogólnie rzecz biorąc, jest jednym z najmniej wpływowych pałkarzy w sporcie. W ponad 3700 występach w karierze praworęczny pałkarz ma wynik 0,207/0,282/0,349. Od trzech lat nie zbliżył się do linii Mendozy, wykonując cięcie 0,183/0,260/0,333 z początku 2021 roku.

Spośród 226 zawodników, którzy w tym odcinku wystąpili co najmniej 1000 razy Joey’a Gallo Ma niższą średnią odbijania. Maldonado ma najgorszy wynik w grupie w bazach, a pod względem uderzeń zajmuje piąte miejsce od końca. To, że drużyna Astros nadal na niego liczy, jako na łapacza nr 1 w niektórych z najlepszych składów w lidze MLB, pokazuje, jak bardzo trenerzy i personel myślą o jego obecności za talerzem.

Przez większość swojej kariery Maldonado był klasyfikowany jako doskonały defensywny zawodnik. W zeszłym sezonie tak nie było. Statcast uznał go za najgorszego twórcę wśród kwalifikujących się rekwizytów. Trafił zaledwie 14% swoich prób kradzieży bazy, prawie sześć punktów procentowych poniżej poziomu ligowego. Być może jest to bardziej odzwierciedleniem personelu miotacza Houstona niż Maldonado, ponieważ Statcast umieścił go na 23. miejscu na 81 łapaczy (co najmniej 10 rzutów) pod względem średniego czasu dotarcia do drugiej bazy.

READ  Spieth dyskwalifikowany po podpisaniu nieprawidłowej karty wyników na Genesis Invitational

Jednak największą atrakcją dla władz Chicago i sztabu trenerskiego jest umiejętność Maldonado inicjowania akcji i współpracy z personelem miotacza. W 2024 roku drużyna White Sox prawdopodobnie będzie zmieniała skład na kilku niedoświadczonych miotaczy. Dylan zatrzymał się Jest świetną perspektywą dla zespołu, choć nie jest pewne, że nie zostanie sprzedany przed dniem otwarcia.

Powrót z KBO Eric Fedde Jest faworytem do turnieju otwierającego sezon Michał Cupich Prawdopodobnie dostanie szansę na powrót do formy. Michał Soroka I Jareda Schustera – Każdy z nich został zdobyty od Brave In Aarona Boomera Handel – może konkurować o stanowiska. Zasada 5 Wybór Shane'a Drohana Będzie musiał pozostać w składzie MLB lub zostać zwolniony, a następnie zaoferowany z powrotem do Red Sox, podczas gdy jego potencjalni kandydaci Christian Mina I Jake’a Edera Być może kiedyś uda mu się dostać do pierwszej ligi.

Maldonado będzie współpracował z tą grupą pitchingową. Może służyć jako krótkoterminowy pomost przyciągający potencjalnych klientów Edgara Quiroktórego zatytułowano latem ubiegłego roku Lucasa Giolito/Reynaldo Lopeza zgoda. 20-latek cały poprzedni sezon spędził w Double-A. Mógłby dotrzeć do głównych lig pod koniec sezonu 2024, przejmując obowiązki jako opcja wyjściowa w 2025 roku.

Tymczasem podpisanie kontraktu z Maldonado może pozbawić władzy jednego z pozostałych łapaczy organizacji. Po sfinalizowaniu kontraktu White Sox będzie miał czterech łapaczy w 40-osobowym składzie. Jest mało prawdopodobne, że Chicago odejdzie od Lee i odejdzie Carlosa Pereza I Maks Staci Ewentualnie na bańce. W zeszłym sezonie Perez nie spisał się dobrze w turniejach głównych ani potrójnych. White Sox właśnie kilka tygodni temu przejął Stassiego od Braves, ale nie zależało im na pieniądzach przekraczających minimalną pensję ligową i nie poświęcili zbyt wiele (zawodnik, którego nazwisko zostanie wymienione później), aby go sprowadzić.

READ  Pływak transpłciowy z Yale University Isaac Heng wygrał Ivy League w wieku 50 lat za darmo

Zdjęcie dzięki uprzejmości USA Today Sports.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *