Wiadomości Google otrzymują informacje zwrotne SMS, irytujące jak iMessage

Dzień po tym, jak się pojawił Apple bierze kredyt Aby Google dodało opinie iMessage na Androida, aplikacja Wiadomości zaczyna udostępniać możliwość wystawiania opinii na temat SMS-ów, co jest już możliwe w RCS.

W połowie 2020 rokuGoogle wprowadził możliwość wysyłania reakcji podobnych do iMessage na RCS. Po odebraniu czatu RCS przytrzymanie przycisku umożliwia pozostawienie jednego z siedmiu emotikonów, w tym kciuka w górę/w dół oraz zestawu wyrazów twarzy.

Otrzymaliśmy teraz dwa zgłoszenia użytkowników Wiadomości Google, którzy mogą odpowiadać na wiadomości SMS. Podobnie jak w przypadku RCS, wystarczy dotknąć, aby uzyskać siedem niezmienionych informacji zwrotnych. Jeśli odbiorca SMS korzysta z Wiadomości, reakcja pojawi się w prawym dolnym rogu.

W przypadku adresatów, którzy nie korzystają z aplikacji Wiadomości Google, nie mają włączonego czatu RCS lub w systemie iOS, zwrotem jest wiadomość tekstowa zawierająca emotikon od nadawcy, po którym następuje odpowiedź w cudzysłowie.

L: Aplikacja Wiadomości pozostawia reakcję na SMS | R: Informacje zwrotne SMS na Androida na iPhonie (1., 3., 4. linia)

Projekt kopii zapasowej Google jest ładniejszy i bardziej wyrazisty wizualnie niż jego odpowiednik dla iPhone’a, który zamiast emotikonów wysyła tylko opis tekstowy.

Jest to niewątpliwie funkcja, która pomaga użytkownikom wiadomości być bardziej ekspresyjnym. Jednak z czasem może to być denerwujące, ponieważ użytkownicy Androida, którzy rozmawiają z właścicielami iPhone’a, mogą to potwierdzić.

Tymczasem Wiadomości Google działają – tak jak my Został włączony na początku tego miesiąca – O możliwości odpowiadania na czat RCS dowolnym emoji. Te dwie rzeczy mogą być powiązane.

Więcej w Wiadomościach Google:

Dzięki Gondanie!

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji:

READ  Panna młoda wkłada uszy na głowę na dzień ślubu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *