Wiadomości Trumpa dzisiaj: Aides ujawniają możliwą datę ogłoszenia kampanii prezydenckiej w 2024 r.

„Przygotuj się”: Trump mówi, że będzie ponownie kandydował na prezydenta w 2024 r.

Po tym, jak Donald Trump powiedział na wiecu w Sioux City w stanie Iowa, że ​​chce kandydować na prezydenta w 2024 r., wiele placówek informuje, że 14 listopada to dzień, w którym jego doradcy ogłoszą nową kampanię.

„Zrobię to jeszcze raz, aby nasz kraj odniósł sukces, był bezpieczny i chwalebny” – powiedział Trump na wiecu zeszłej nocy. „Przygotuj się, to wszystko, co ci mówię – już niedługo. Bądź gotów.”

Nie podjęto ostatecznej decyzji w sprawie terminu ogłoszenia, ale pan Trump intensywnie dąży do tego od ponad roku.

Ponadto urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości dyskutowali o potencjalnej potrzebie specjalnego obrońcy na przesłuchania w sprawie dokumentów z 6 stycznia i Mar-a-Lago, ponieważ wydaje się, że próba Trumpa 2024 jest możliwa, donosi CNN. Oczekuje się gorączkowej aktywności po wyborach uzupełniających.

Tymczasem sędzia rozpatrujący sprawę o oszustwo przeciwko Trump Organization i rodzinie Trumpa nowojorskiej prokurator generalnej Letitii James będzie nadzorował niezależną firmę monitorującą, ograniczając jej zdolność do prowadzenia działalności.

1667642400

Aprobaty Trumpa zagrażają szansom Senatu GOP

Przed jego oczekiwaną próbą odzyskania władzy w 2024 r. kilku kandydatów GOP wygrało własne prawybory, zamiast popierać odrzucanego i mściwego byłego prezydenta, który starał się przekształcić swoją partię w masę lojalnych zwolenników. Wróć, aby ugryźć GOP, ponieważ skandale i ogólnie słabe kampanie odwracają potencjalną falę GOP w górnej izbie. Możliwość swoim wrogom.

Weź Gruzję, Dla początkujących. Herschel Walker, zdobywca Trofeum Heismana po raz pierwszy, zdobył sympatię pana Trumpa lata temu i obaj szybko nawiązali przyjaźń; 60-letni Walker jest teraz uwikłany w skandal, gdy spotyka się z zarzutami, że zapłacił nie za jedną, ale za dwie aborcje dla kobiet – nie wspominając o kilkorgu dzieciach, do których nie przyznał się publicznie, zanim został odkryty przez reporterów. Jego własny syn, wpływowy Christian Walker, publicznie go zganił i nazwał jego kampanię błędem.

John Bowden5 listopada 2022 10:00

1667638800

Trump obala mity zawarte w raporcie Republikanów na temat sędziego, DOJ i FBI

Gustaw Glander5 listopada 2022 09:00

1667635200

Media przygotowują się do wyborów w 2022 r., koncentrując się na kwestiach demokratycznych

Reporter telewizyjny zajmujący się „kwestiami demokracji” spędzał czas na planie wieczoru wyborczego, od czasu do czasu opowiadając o zepsutych maszynach do głosowania w jednym lub dwóch lokalach wyborczych.

Nie tak w 2022 roku.

Między sufrażystami a groźbami prawa do głosowania na puls naciskały organizacje informacyjne. Będzie kontynuowany w następny wtorek, nabierając kształtów wraz z planami zasięgu na okresy śródokresowe.

Wiadomości CBS Będzie miał swoje pierwsze „biurko demokratyczne”, aby przyjrzeć się, jak organy ścigania radzą sobie z tymi problemami i zagrożeniami. Wiadomości NBC„Dział Monitorowania Głosów” zajmuje się bezpieczeństwem wyborów i dezinformacją. ABC News przydzieliło do tytułu zespół Dona Abramsa, Pierre’a Thomasa, Terry’ego Morana i Kate Shaw.

Grupy dyskusyjne, świadome podejrzeń opinii publicznej wobec dziennikarzy, obiecują transparentność we własnych działaniach.

„Ponieważ istnieje zdecydowana kampania dezinformacyjna, staramy się siać zamieszanie, jedną z najważniejszych rzeczy, które możemy zrobić, jest trzymanie się faktów” – powiedziała prezenterka CBS, Norah O’Donnell.

Zgodnie z precedensem ustanowionym przez okresy śródokresowe w 2018 r., sieci nadawcze odłożą całe swoje harmonogramy w godzinach największej oglądalności, aby śledzić działania. CNN, Fox News Channel i MSNBC będą miały zasięg od ściany do ściany. Istnieje wiele opcji online dla tych, którzy nie robią tego na ekranie.

Spodziewaj się niespodzianek. Sondaże przedwyborcze to łatwopalna noc, z kontrolą Izby i Senatu oraz utrzymującym się pytaniem, czy jakikolwiek polityk weźmie przykład Donalda Trumpa z 2020 roku i nie zaakceptuje wyników.

Gustaf.Glander5 listopada 2022 08:00

1667631600

Doradca Trumpa pojawia się przed ławą przysięgłych Mar-a-Lago

Były Asystent Prezydenta Donald Trump Trump stanął przed federalną ławą przysięgłych po zwolnieniu jego zeznań, według osoby zaznajomionej z tą sprawą.

Powołał się na swoją piątą poprawkę przeciwko samooskarżeniu podczas swojego wystąpienia przed wielką ławą przysięgłych, ale Ministerstwo Sprawiedliwości — wyraźnie uznając jego znaczenie jako świadka — później przyznał mu immunitet, który chroniłby go przed wykorzystaniem jego zeznań przeciwko niemu.

Departament Sprawiedliwości prowadzi śledztwo w sprawie odkrycia tajnych akt skonfiskowanych podczas nalotu FBI na nieruchomości Trumpa na Florydzie. Mar-a-Lago, Sierpień. 8-go. Podczas tego przeszukania FBI usunęło ponad 100 dokumentów z oznaczeniami klasyfikacyjnymi. Piętnaście skrzynek z aktami odzyskanymi w styczniu przez Narodową Administrację Archiwów i Akt, a także trzy tuziny dokumentów niejawnych przekazano śledczym w czerwcu.

Eric Tucker, Associated Press5 listopada 2022 07:00

1667628000

Profesor z Georgii mówi, że zwolennicy Trumpa nazywają go „przynoszącym światło”

Gustaw Glander5 listopada 2022 06:00

1667624400

Agenci Secret Service przeprowadzili wywiad z Trumpem w samochodzie 6 stycznia przez komisję selekcyjną

Gustaw Glander5 listopada 2022 05:00

1667620860

Centrum Cartera po raz pierwszy będzie monitorować wybory w USA w odpowiedzi na rosnące zagrożenia dla demokracji

The Demokracja System motywacyjny ustanowiony przez byłego prezydenta Jimmy Carter W tym roku po raz pierwszy będą monitorowane wybory w USA Średniowiecze.

Centrum Cartera monitorowało ponad 110 wyborów na Bliskim Wschodzie, Afryce, Ameryce Łacińskiej i Azji od 1989 roku w ramach wysiłków na rzecz promowania demokracji na całym świecie. Ale takich działań nigdy wcześniej nie robiono w Ameryce.

Jednak w tym roku Georgia, Michigan i Arizona wyślą obserwatorów do trzech stanów — każdy z inną misją, ale z ogólnym celem budowania zaufania do uczciwości procesu głosowania.

David Carroll, dyrektor Programu Demokracji Centrum, powiedział Niezależny Ruch ten „uznaje, że zagrożenia dla instytucji i norm demokratycznych są większe w Stanach Zjednoczonych niż w wielu krajach na całym świecie”.

„Ponadto zasługuje na szczególną uwagę i priorytet grup takich jak my, które pracują na rzecz poszanowania demokracji i zasad demokratycznych” – dodał.

Richard Hall5 listopada 2022 04:01

1667617254

Były republikanin wybucha GOP: „Nie mogę dalej popierać partii, która huśta się w wyborach”

Gustaw Glander5 listopada 2022 03:00

1667613654

Laura Kelly z Kansas jest jedynym demokratycznym gubernatorem ubiegającym się o reelekcję w stanie, w którym Trump wygrał

Demokracja Obecny gubernator Laura Kelly Gubernator musi znajdować się w defensywie jako jedyny demokrata ubiegający się o reelekcję w państwie byłego prezydenta. Donald Trump W 2020 roku. Jednak decydujące głosowanie w całym stanie w sierpniu, potwierdzające prawo do aborcji, ośmieliło demokratów i umiarkowanych i zwiększyło szanse Kelly’ego na utrzymanie głosów kluczowych dla jego zwycięstwa cztery lata temu.

Pretendent GOP Derek Schmidt ma nadzieję wykorzystać frustrację wyborców z powodu inflacji i przestępczości. Kelly w dużej mierze opierał się na wiadomościach, że Kansas wróciło do dobrej kondycji finansowej po wcześniejszych kłopotach budżetowych, a Schmidt był powiązany z Brownbackiem jako kluczowym sojusznikiem politycznym.

„Jestem bardziej pewny siebie niż kiedykolwiek” – powiedział były przewodniczący Partii Demokratycznej Kansas i były burmistrz Topeki Joan Wagnon.

Schmidt, trzyletni prokurator generalny stanu, kończy swoją kampanię w sprawie ataku wiecami w całym stanie pod hasłem „Kansas Can Do Lepiej”. The Kelly Fellows zakończyli trasą koncertową „Back On Track, Can’t Go Back”.

John Hanna, Associated Press5 listopada 2022 02:00

1667610054

Jeśli Trump będzie ubiegał się o reelekcję, Departament Sprawiedliwości może wyznaczyć specjalnego obrońcę, zgodnie z raportem

The Ministerstwo Sprawiedliwości Podobno rozważa powołanie specjalnego obrońcy do nadzorowania jej dochodzeń Donald Trump Raz prezydent startuje ponownie w 2024 roku.

Pan Trump był nieugięty, że spróbuje go chronić partia Republikańska Ponownie nominacja prezydencka, trzeci tydzień listopada był postrzegany jako możliwa data rozpoczęcia jego kampanii. Według CNN.

DoJ podobno nie podjął żadnej decyzji o potrzebie powołania specjalnego obrońcy w bezprecedensowej sprawie postawienia w stan oskarżenia byłego prezydenta i aktywnego kandydata.

Źródła powiedziały sieci informacyjnej, że urzędnicy dyskutowali o tym, jak specjalny doradca chroniłby Departament Sprawiedliwości przed zarzutami, że administracja Bidena działała przeciwko rywalowi politycznemu podczas cyklu wyborczego.

Departament Sprawiedliwości zaobserwował tradycję spokojnego działania w tygodniach poprzedzających wybory śródokresowe, które odbyły się 8 listopada.

Graeme Massey5 listopada 2022 01:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *