Wiadomości z Rosji i Ukrainy oraz aktualizacje na żywo

Znak ASUS w sklepie w Teheranie w Iranie w 2021 r. (Morteza Nikoubazl/NurPhoto/Getty Images)

Wicepremier Ukrainy Michajło Fiodorow, który jest również ministrem ds. transformacji cyfrowej, wezwał wiodącego tajwańskiego producenta elektroniki, ASUSa, do wstrzymania operacji i powiązań handlowych z Rosją w związku z trwającą inwazją na Ukrainę. list otwarty Na Twitterze Fiodorow w czwartek.

W liście skierowanym do prezesa ASUS Johnny’ego Shiha Fiodorow wezwał firmę i jej spółki zależne do „zakończenia wszelkich relacji i zaprzestania prowadzenia interesów” w Rosji, a także do zaprzestania relacji z klientami i partnerami mieszkającymi w Rosji, w tym „dostawy sprzęt i elektronikę oraz zapewnienie wsparcia technicznego.” i usług”, do czasu „całkowitego ustania rosyjskiej agresji na Ukrainie i przywrócenia sprawiedliwego porządku”.

Branża IT od zawsze stała na straży wartości odpowiedzialności i demokracji. Uważamy, że Twoja firma również to podziela. Teraz odpowiedzialność to wybór, wybór, który określa przyszłość. Teraz bardziej niż kiedykolwiek życie ludzi zależy od twojego wyboru, napisał Federow.

Rosyjskie czołgi i rakiety nadal zabijają pokojowych Ukraińców! @ASUS, Rosjanie nie mają moralnego prawa do korzystania z twojej fajnej technologii! „To dla pokoju, a nie wojny!” Fedrow powiedział w tweecie przed przemówieniem.

Jest to pierwsza wielonarodowa korporacja tajwańska, która bezpośrednio wezwała wysokich rangą ukraińskich urzędników do zerwania stosunków handlowych z Rosją w związku z inwazją.

Przegląd działalności Fedorowa na Twitterze pokazuje, że od czasu rosyjskiej inwazji publicznie wezwał kilka znanych firm – w tym Microsoft, Apple, Google, Visa, Mastercard i Netflix – do zablokowania dostępu Rosji do ich produktów i usług.

CNN skontaktowało się z firmą ASUS w celu uzyskania komentarza. Według tajwańskiej państwowej Centralnej Agencji Informacyjnej, ASUS powiedział wcześniej w sobotę, że „w tej chwili nie odpowie”.

W miniony wtorek wysocy urzędnicy z Tajwanu powiedzieli, że przyłączą się do działań mających na celu zablokowanie niektórych rosyjskich banków w międzynarodowym systemie płatności SWIFT i będą „sprawdzać” produkty eksportowane do Rosji zgodnie z umową z Wassenaar, która reguluje kontrolę eksportu broni i podwójnego zastosowania. Towary i technologie – i nie pozwolą na taki eksport „chyba że istnieją uzasadnione powody”.

Oto firmy, które wycofują się z Rosji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *