Wiceprezydent Kamala Harris przeprowadziła wywiady z finalistami Sądu Najwyższego, powiedział urzędnik Białego Domu

Biden został oficjalnie nominowany Catanji Brown Jackson W celu Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych W piątek przedstawia historyczny proces potwierdzania, kto będzie pierwszą czarnoskórą kobietą zasiadającą w Sądzie Najwyższym kraju.

Wiadomość o zaangażowaniu Harrisa, po raz pierwszy opublikowana w CNN, zawiera krótki przegląd roli wiceprezydenta w tym procesie. Podczas piątkowego ogłoszenia w Białym Domu Biden powiedział, że ma „szczęście”, że otrzymał radę Harrisa.

Harris, pierwszy czarnoskóry i południowoazjatycki wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, rozmawiał z każdym finalistą za pośrednictwem wideokonferencji, powiedział urzędnik Białego Domu. Każdy wywiad był oddzielony od Prezydenta. Przed ogłoszeniem Fidena kilka źródeł powiedziało CNN, że spotkał się osobiście Trzech finalistów: Jacksonie, Leondra Krüger, zasiada w Sądzie Najwyższym Kalifornii; I J. Michael ChildsSłużył w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Karoliny Południowej.

Biden przeprowadził wywiad z Jacksonem 14 lutego, poinformowała CNN w piątek.

Urzędnik Białego Domu odmówił odpowiedzi, czy rozmawiał z każdym uczestnikiem przed czy po Harris Fiden.

Ten poziom zaangażowania wiceprezydenta nie jest niczym niezwykłym. Przed wiceprezesem Bidena za byłego prezydenta Baracka Obamy, przed rozmową spotkał się z Eleną Gagan, drugą kandydatką Obamy do Sądu Najwyższego. Po rozmowie z Obamą, Biden zadzwonił do Soni Sotomayor, pierwszej kandydatki Obamy do Sądu Najwyższego, zgodnie z jej własnymi zeznaniami.

Harris był częścią procesu zatwierdzania w tym roku, a przed i po ogłoszeniu Jacksona zadzwonił do senatorów USA po obu stronach przejścia, aby przedyskutować kandydata, według urzędników.

Demokrata z Illinois, senator Dick Durbin, przewodniczący Senackiej Komisji Sądownictwa, powiedział w niedzielę CNN o stanie Unii, że panel rozpoczął kolejne kroki.

Lider większości w Senacie, Chuck Schumer, spotka się z Jacksonem w środę rano, jak ogłosiło w niedzielę jego biuro. Jackson spotka się z senatorami w tym tygodniu przed przesłuchaniem potwierdzającym.

Durbin powiedział Dana Bosch z CNN: „Przygotowaliśmy tradycyjny kwestionariusz Senackiej Komisji Sądownictwa, który zostanie wysłany do Białego Domu i czeka na jego odpowiedź. Mamy nadzieję, że nastąpi to wkrótce. Następnie damy członkom komisji i innym senatorom możliwość spotkania się z kandydatem .

READ  Katastrofa samolotu w Miami – na żywo: katastrofa samolotu 126 ląduje na międzynarodowym lotnisku, nagranie uciekających pasażerów

Zapytany, czy wierzy, że Jackson może uzyskać ponadpartyjne poparcie, Durbin powiedział: „Chcę być taki”.

„Zwracam się do wielu Republikanów… aby być otwartym, aby się z nim spotkać, zadawać trudne pytania, zadawać rzeczy, zadawać rzeczy, które im dajemy. Przejdziemy do zwykłego procesu tutaj, ” powiedział. „Ale powinno to być dwupartyjne, nie tylko dla Sądu Najwyższego, ale dla korzyści Senatu USA”.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe ulepszenia.

Chandelis Duster i Daniela Diaz z CNN współtworzyli raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *