Wieloletni asystent piłkarski Oklahomy Cal Gundy rezygnuje po przeczytaniu na głos słowa „haniebny” z iPada gracza

Cal Gundy, jeden z najwybitniejszych trenerów Oklahomy i najdłużej działający trener piłki nożnej w Big 12, zrezygnował w niedzielę wieczorem, mówiąc, że przeczytał na głos „słowo, którego nigdy, w żadnych okolicznościach nie powinienem zauważyć” z ekranu iPada gracza podczas Sesja zdjęciowa w zeszłym tygodniu.

„Niefortunna rzeczywistość jest taka, że ​​ktoś na moim stanowisku może wyrządzić krzywdę, nigdy nie zamierzając tego zrobić” — powiedział Gundy. Napisał w oświadczeniu zamieszczonym na swoim koncie na Twitterze. „W tej sytuacji człowiek z charakterem akceptuje odpowiedzialność. Biorę odpowiedzialność za ten błąd. Przepraszam”.

50-letni Gundy, młodszy brat głównego trenera stanu Oklahoma Mike’a Gundy’ego, grał rozgrywającego w Sooners od 1990 do 1993 roku, ustanawiając prawie każdy rekord szkolny, zanim ukończył szkołę. Następnie wrócił jako część pierwszego zespołu Boba Stoopsa w 1999 roku i był częścią wszystkich 14 tytułów Oklahoma Big 12 i krajowych mistrzostw 2000. Spędził 16 lat jako trener wyglądu, a następnie siedem innych trenował w odbiornikach i był asystentem główny trener jednostki organizacyjnej.

Gundy powiedział, że w tym momencie „nawet nie zdawał sobie sprawy”, co czyta, a kiedy to zrobił, „byłem przerażony”.

Gundy napisał: „Chcę być bardzo jasny: słowa, które czytałem na głos z tego ekranu, nie były moje. To, co powiedziałem, nie było szkodliwe; nie było zamierzone”. „Wciąż jestem wystarczająco dojrzały, by wiedzieć, że słowo, które wypowiedziałeś, było wstydliwe i bolesne, niezależnie od moich intencji”.

Wcześniej główny trener Brent Venables, który pracował jako asystent obok Gundy’ego od 1999 do 2011 w Norman, wydał oświadczenie o rozmowie kwalifikacyjnej Niedzielna noc.

„Z przykrością przyjmuję rezygnację trenera Gundy’ego”, powiedział Venables. „Poświęcił ponad połowę swojego życia drużynie futbolowej Oklahomy i dobrze służył naszemu programowi i uczelni”. „Jesteśmy wdzięczni za to zaangażowanie. Przyznajemy również, że odchodząc na bok, na pierwszym miejscu postawił program i dobro naszych uczniów-sportowców. W treningu i w życiu wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze działania i wynikające z nich wyniki. „

READ  Daniel Cormier: Michael Chandler powinien „trzymać się z daleka” od walki z Conorem McGregorem po UFC 303

Gundy zaznaczył w swoim oświadczeniu, że nie chce być rozpraszaczem.

„Zdaję sobie sprawę, że to decydujący moment dla futbolu w Oklahomie” – napisał Gundy. „Ten zespół – jego trenerzy, zawodnicy, kierownictwo i fani – nie zasługują na to, by rozpraszały mnie rzeczy poza boiskiem, pracując nad kontynuacją tradycji doskonałości, z której jestem dumny, że jestem wcześniej.

„Oczywiście zostawiam te linie boczne smutne. Trenowanie tej drużyny piłkarskiej było naprawdę moją pasją w moim życiu”.

Venables powiedział, że ofensywny analityk Damien Washington tymczasowo zastąpi Gundy’ego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *