Wieloletni zapolowy Twins, Jorge Polanco, został sprzedany do Seattle Mariners

Pierwsze duże domino drużyny Twins poza sezonem upadło w poniedziałek, a Jorge Polanco, najdłużej grający w drużynie zawodnik, został sprzedany do Seattle Mariners w ramach pięcioosobowego kontraktu.

The Twins przyjęli dwóch prawych obrońców swojej drużyny z najwyższej ligi, startera Anthony'ego DeSclafaniego i rezerwowego Justina Tobę, a także dwóch zawodników z niższej ligi, zapolowego Gabriela Gonzaleza i miotacza Darrena Bowena, w zamian za Polanco, atakującego drugbazowego, który regularnie gra na boisku należy do Bliźniaków od 2016 r. Jak ogłosiły zespoły, Mariners będą również przesyłać pieniądze Bliźniakom.

„Dodanie startera, zmiennika i kilku perspektyw, które naprawdę nam się podobają, było po prostu transakcją, której nie mogliśmy przepuścić” – powiedział Derek Falvey, prezes operacji baseballowych Twins.

W listopadzie Twins wykupili opcję klubową za 10,5 miliona dolarów w ramach kontraktu Polanco, ale był on jednym z głównych kandydatów klubu do wymiany ze względu na głębokość pola gry. Polanco spędził czas na trzeciej bazie i został wyznaczonym pałkarzem, aby pomóc Edouardowi Julienowi w drugiej połowie poprzedniego sezonu. Brooks Lee, czołowy kandydat organizacji, osiągnął w zeszłym roku klasę AAA.

Polanco, uczestnik All-Star 2019, przez 10 sezonów w drużynie Bliźniaków uderzał ponadprzeciętnie. W zeszłym sezonie Polanco rozegrał zaledwie 80 meczów ze względu na naderwanie ścięgna podkolanowego, a jego wynik osiągnął 0,255 przy 14 zdobytych bramkach i 48 RBI.

Podpisał kontrakt z Twins dzień po swoich 16. urodzinach w 2009 roku. Wszystko, co zrobił od tego czasu, stało się integralną częścią organizacji. Zadebiutował w MLB w wieku 20 lat, najmłodszym od czasów Joe Mauera. Przybył na turniej 5 kwietnia 2019 roku i w tym sezonie otrzymał głosy MVP drużyny Bomba.

„Kiedy rozmawiałem z… [Polanco] „Słuchaj, pod wieloma względami zawsze będziesz bliźniakiem i nigdy nie dowiesz się, jak wróci ten świat baseballu” – powiedziałem wcześniej. „To była trudna decyzja, nie tylko z perspektywy baseballu, ponieważ cenimy go jako gracza, ale jeszcze bardziej ze względu na jego charakter jako człowieka”.

READ  Clippers ogłuszają Suns w meczu 1: Kawhi Leonard błyszczy, Russell Westbrook szaleje w wygranej

W 2018 roku doszło do zawieszenia na 80 meczów za używanie substancji poprawiających wyniki, ale Polanco zamienił to w przypis w swojej karierze. W 2021 r. zdobył 33 homeryty i 98 RBI, co stanowi rekord franczyzy w przypadku atakującego na zmianę, a także pięć występów na boisku.

Dyrektor generalny Mariners, Justin Holland, powiedział, że na początku sezonu ich biuro zidentyfikowało Polanco jako „idealnie pasującego” do ich składu. Rozmowy handlowe rozpoczęły się w ubiegły weekend po tym, jak Bliźniacy nalegali na otrzymanie ofert z głównych lig.

„Zainteresowanie polo było duże, być może większe niż oczekiwano przez większą część okresu wakacyjnego” – powiedział Falvey. „Jestem bardzo konsekwentny w naszym poglądzie na ten temat, a mianowicie staramy się znaleźć sposób na dodanie do 24 osób, a także patrzeć w przyszłość”.

33-letni DeSclafani będzie walczył o miejsce w początkowej rotacji Bliźniaków. Jeśli wszyscy starterzy pozostaną zdrowi przez całą wiosnę, Louie Farland może zepchnąć go do klasy AAA, aby rozpocząć sezon lub przenieść się do Bullpen.

W ostatnim roku trzyletniego kontraktu wartego 36 milionów dolarów DeSclafani opuścił ostatnie dwa miesiące poprzedniego sezonu z powodu naderwania zginacza prawego łokcia. Skończył z wynikiem 4-8 z ERA 4,88 w 18 startach dla San Francisco Giants, łącznie 79 strikeoutów i 20 spacerów w 99⅔ rundach.

„Mówił o tym, jak dobrze się czuje, jak bardzo był podekscytowany możliwością rozpoczęcia wiosennych treningów i ponownym umieszczeniem się na mapie, gdzie powinien być starterem” – powiedział Falvey. „Lubimy umiejętności tego gościa. Uważamy, że ma on zdolność do gry na dowolnym miejscu w naszej rotacji”.

Topa, 32-letni pomocnik, miał w zeszłym sezonie swój najlepszy rok w głównych ligach, osiągając 2,61 ERA w 69 rundach przerwy dla Mariners, zanotując 61 strikeoutów, 18 spacerów i zaledwie cztery zdobyte bramki. Zanotował trzy interwencje, głównie w siódmej i ósmej rundzie.

READ  Rams Points vs. Bills: Josh Allen rzuca trzy punkty, biegnie na jeden, gdy Buffalo dominuje w drugiej połowie

„Uważamy, że ma szansę kozłować z zawodnikami, którzy zmierzają w stronę tylnej części boiska, w nadziei, że uda im się podać im piłkę. [Jhoan] obrotów” – powiedział Falvey.

Gonzalez, 20-letni zapolowy, który w zeszłym roku osiągnął klasę A-Advanced, jest piątym kandydatem w organizacji Mariners według magazynu Baseball America. Falvey powiedział, że Bliźniacy mają nadzieję, że będzie częścią kolejnej fali zawodników Bliźniaków, wraz ze 100 najlepszymi zawodnikami Walkerem Jenkinsem i Emmanuelem Rodriguezem.

Bowen, wybrany w 13. rundzie draftu 2022, miał w zeszłym sezonie ERA na poziomie 3,88 w klasie A i był 25. potencjalnym kandydatem Mariners.

Falvey powiedział, że pieniądze, które Twins otrzymali w ramach umowy, dają im większą elastyczność w zakresie wolnej agencji, gdy chcą dodać pałkarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *