Władze twierdzą, że były dyrektor ds. technologii przyznaje się do oszustwa związanego z planem zwiększenia akcji Getty Images

SAN FRANCISCO (AP) – Były dyrektor ds. technologii przyznał się do jednego oszustwa drogą elektroniczną obejmującego program sztucznego zawyżania cen akcji firmy Getty Images zajmującej się dystrybucją zdjęć i filmów – podali w piątek urzędnicy federalni.

Robert Scott Murray, który przez kilka miesięcy 2006 roku był dyrektorem generalnym producenta sprzętu sieciowego 3Com, został oskarżony o oszustwa związane z papierami wartościowymi w związku z rzekomą próbą manipulowania kursem akcji Getty z siedzibą w Seattle. Murray posiadał około 300 000 akcji Getty Images Holding Inc. Według danych, w kwietniu 2023 r Komunikat Ministerstwa Sprawiedliwości Twierdzenie, że inwestor dążył do podwyższenia akcji Getty’ego w celu uwolnienia swojej pozycji w celu osiągnięcia większego zysku.

według Oświadczenie wydane przez Komisję Papierów Wartościowych i GiełdMurray po raz pierwszy wydał A Seria biuletynów Zaproś firmę do sprzedaży siebie lub do Dodaj Murraya do zarządu. Władze federalne podały, że Murray wyemitował te emisje za pośrednictwem Trillium Capital, firmy inwestycyjnej z Massachusetts, której sam Murray był jedynym właścicielem i dyrektorem.

Następnie 24 kwietnia 2023 r. Trillium ogłosiło… Rzekoma próba zdobycia obrazów Getty Bezpośrednio po 10 dolarów za akcję — prawie dwukrotność ceny zamknięcia akcji poprzedniego dnia. Chociaż akcje spółki wzrosły tego dnia, ich cena pozostała znacznie poniżej 10 dolarów.

GT Wydała własny komunikat prasowy Następnego dnia podał w wątpliwość ofertę, nazywając ją „niezamówioną, niewiążącą i wysoce warunkową propozycją” mającą na celu nabycie „nieujawnionej liczby wyemitowanych akcji”. Powiedziała, że ​​Trillium nie przedstawiło zarządowi Getty’ego żadnych dowodów potwierdzających, że ma wystarczającą wiarygodność, aby uzasadnić udział.

SEC nazwała ofertę „fałszywą i wprowadzającą w błąd”, zauważając, że Murray i Trillium nie podjęły żadnych wysiłków, aby zebrać fundusze potrzebne do przejęcia. Ponadto SEC zauważyła: „Murray zaczął likwidować swoje akcje Getty Images w ciągu kilku minut po otwarciu rynku 24 kwietnia, nawet nie czekając, aż Getty odpowie na złożoną przez niego ofertę”. W oświadczeniu Departamentu Sprawiedliwości potwierdzono, że Murray sprzedał wszystkie swoje udziały w Getty „w niecałą godzinę za około 1 486 467 dolarów”.

READ  Zakaz importowania części do BMW, Jaguara i Volkswagena w Xinjiangu – dochodzenie Senatu

Nie udało nam się uzyskać komentarza od Murraya. E-mail adresowany na adres w witrynie Trillium wrócił do Associated Press, natomiast wielokrotne połączenia z opublikowanym numerem telefonu Trillium dały jedynie sygnał zajętości.

Departament Sprawiedliwości powiedział, że Murray stanie przed sądem federalnym w Bostonie w późniejszym terminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *