Włamanie do T-Mobile: 37 milionów danych klientów zostało skradzionych w listopadzie


Nowy Jork
CNN

T-Mobile powiedział, że „zły aktor” uzyskał dostęp do danych osobowych 37 milionów obecnych klientów w wyniku naruszenia danych w listopadzie.

w Zgłoszenie regulacyjne W czwartek firma poinformowała, że ​​haker ukradł dane klientów, w tym imiona i nazwiska, adresy rozliczeniowe, e-maile, numery telefonów, daty urodzenia, numery kont T-Mobile oraz informacje opisujące rodzaj usług, które świadczą u operatora sieci bezprzewodowej. T-Mobile powiedział, że podczas włamania nie ujawniono żadnych numerów ubezpieczenia społecznego, informacji o kartach kredytowych, rządowych numerach identyfikacyjnych, haseł, kodów PIN ani informacji finansowych.

Jednak informacje te mogą być łączone z innymi skradzionymi lub publicznie dostępnymi informacjami i wykorzystywane przez oszustów do kradzieży tożsamości lub pieniędzy. T-Mobile powiedział, że współpracuje z organami ścigania i zaczął powiadamiać klientów, których dane mogły zostać naruszone.

Operator sieci bezprzewodowej nie wskazał, co może zrobić, aby zaradzić tej sytuacji. Wskazał, że może być zagrożony „znaczącymi wydatkami” z powodu włamania, chociaż firma stwierdziła, że ​​nie spodziewa się, że opłata będzie miała istotny wpływ na wyniki finansowe T-Mobile.

Po T-mobile

(TMUS)
Firma dowiedziała się o naruszeniu bezpieczeństwa danych i poinformowała, że ​​zatrudniła zewnętrzny zespół ds. bezpieczeństwa cybernetycznego w celu zbadania sprawy. T Mobile

(TMUS)
Udało mi się wykryć źródło włamania i zatrzymać je dzień po wykryciu włamania. Firma twierdzi, że kontynuuje dochodzenie w sprawie naruszenia, ale uważa, że ​​zostało ono „w pełni powstrzymane”. Jak zauważył T-Mobile

(TMUS)
Nie wydaje się, aby systemy i sieci zostały „zhakowane”.

„Ochrona danych naszych klientów pozostaje najwyższym priorytetem” – powiedział T-Mobile w oświadczeniu. „Będziemy nadal dokonywać znaczących inwestycji w celu ulepszenia naszego programu bezpieczeństwa cybernetycznego”.

Firma wskazała, że ​​​​w 2021 roku rozpoczęła „znaczącą wieloletnią inwestycję” w celu poprawy swoich możliwości w zakresie cyberbezpieczeństwa i środków ochrony.

READ  Kelnerka w Michigan została zwolniona po tym, jak otrzymała oszałamiający napiwek w wysokości 10 000 dolarów przy rachunku za 32,43 dolara i podzieliła się nim ze współpracownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *