Włamano się do amerykańskiego portu zbudowanego w Gazie

Centralne Dowództwo USA/Getty

Ta ilustracja ulotek przedstawia tymczasowe molo będące częścią wspólnego lądowego obiektu logistycznego, który umożliwi transport drogą morską międzynarodowej pomocy humanitarnej do Organizacji Narodów Zjednoczonych w Gazie w celu dystrybucji wśród potrzebujących Palestyńczyków.CNN

The Tymczasowy statek zbudowany przez armię amerykańską Według czterech amerykańskich urzędników, prom z pomocą płynący do Gazy rozbił się w niedzielę na wzburzonym morzu.

Urzędnicy podali, że w niedzielę odcięto część statku, który ma wąski pas startowy do przewozu pomocy do Gazy i szeroki parking, na którym można zrzucać zaopatrzenie. Zanim tunel będzie mógł zostać ponownie wykorzystany, należy ponownie połączyć parking z kładką.

Według Centralnego Dowództwa USA do jednodniowej porażki doszło po tym, jak wzburzone morze zmusiło dwa małe amerykańskie statki wojskowe do opuszczenia wybrzeży Izraela.

Urzędnicy twierdzą, że wysiłki mające na celu ponowne połączenie grobli i parkingu zostaną wznowione, gdy pozwolą na to warunki na morzu.

Wart 320 milionów dolarów statek rozpoczął działalność dopiero 17 maja, kiedy wzburzone morze zmusiło statek do zatrzymania się tydzień później, 24 maja, dwa dni przed odcięciem części statku. Nie jest jasne, kiedy eksport zostanie wznowiony.

Tymczasowy statek o nazwie Joint Logistics Over the Shore (JLOTS) do działania wymaga dobrych warunków na morzu. CNN wcześniej informowało, że JLOTS może bezpiecznie działać jedynie przy falach o maksymalnej długości 3 stóp i przy wietrze mniejszym niż około 25 mil na godzinę.

Trudne warunki na morzu opóźniły rozmieszczenie statku o kilka tygodni, ponieważ organizacja czekała na sprzyjające warunki do zadokowania w izraelskim porcie Aszdod.

Stany Zjednoczone upierają się, że tymczasowy statek budowany jest wyłącznie w celu zwiększenia dostaw pomocy humanitarnej przez przejścia lądowe między Izraelem a Gazą.

READ  Trzęsienie ziemi nawiedziło wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, uderzając w New Jersey, Pensylwanię, Nowy Jork i nie tylko

W czwartek zastępca dowódcy Centralnego Dowództwa USA, wiceadm. Brad Cooper powiedział, że 820 ton pomocy wysłano do Strefy Gazy, gdzie Organizacja Narodów Zjednoczonych jest odpowiedzialna za dystrybucję wśród narodu palestyńskiego.

Daniel Dieckhaus, dyrektor zespołu ds. zarządzania reagowaniem w Levant w USAID, powiedział w czwartek reporterom, że „tysiące ton” pomocy oczekuje na dostarczenie drogą morską na Cypr. Jednak obecnie statki te chwilowo nie nadają się do żeglugi.

Ta historia jest aktualna i zostanie zaktualizowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *