Woda w pyle asteroid może dostarczyć wskazówek dotyczących pochodzenia życia na Ziemi | przestrzeń

Pył pyłu wydobyty przez japońską sondę kosmiczną z asteroidy oddalonej o 300 metrów, ujawnił zaskakujący pierwiastek: kroplę wody.

To odkrycie dostarcza nowego wsparcia dla teorii, że życie na Ziemi mogło pochodzić z kosmosu.

Wyniki znajdują się w najnowszych badaniach, które zostaną opublikowane z analizy 5,4 grama kamieni i pyłu zebranego przez sondę Hayabusa-2 Z asteroidy Ryugu.

„Ta kropla wody ma wielkie znaczenie” – powiedział dziennikarzom główny naukowiec Tomoki Nakamura z Uniwersytetu Tohoku, zanim badania zostały opublikowane w „Science” w piątek.

Wielu badaczy uważa, że ​​przyniesiono wodę [from outer space]ale po raz pierwszy wykryliśmy wodę w Ryugu, asteroidzie w pobliżu Ziemi”.

Wystrzelony w 2014 roku w misji do Ryugu, Hayabusa-2 powrócił na orbitę Ziemi dwa lata temu, aby zrzucić kapsułę zawierającą próbkę.

Cenny ładunek dostarczył już wielu spostrzeżeń, w tym materii organicznej, które pokazały, że niektóre cegiełki życia na Ziemi, aminokwasy, mogły powstać w kosmosie.

Najnowszym odkryciem zespołu, jak powiedział Nakamura, była kropla cieczy w próbce Ryugu, „która była gazowaną wodą zawierającą sól i materię organiczną”.

Powiedział, że wspiera to teorię, że asteroidy takie jak Ryugu lub jego większa asteroida mogą „dostarczać wody zawierającej sól i materię organiczną” w zderzeniu z Ziemią.

„Odkryliśmy dowody, że może to być bezpośrednio związane na przykład z pochodzeniem oceanów lub materii organicznej na Ziemi”.

Zespół Nakamury, składający się z około 150 badaczy – w tym 30 z USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Chin – jest jednym z największych analizujących próbkę z Ryugu.

Próba została podzielona na różne zespoły naukowe, aby zmaksymalizować szanse na nowe odkrycia.

Kensei Kobayashi, ekspert w dziedzinie astrobiologii i emerytowany profesor Yokohama National University, który nie należy do grupy badawczej, pochwalił odkrycie.

„Fakt, że w samej próbce wykryto wodę, jest zaskakujący” – powiedział, biorąc pod uwagę jej kruchość i potencjał zniszczenia w przestrzeni kosmicznej.

READ  Aktualizacja premierowa Boeinga Starliner OFT-2: o co toczy się gra

„Wskazuje to, że asteroida zawierała wodę w postaci cieczy, a nie tylko lodu i być może materię organiczną uformowaną w tej wodzie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *