Wojna Izraela w Gazie na żywo: izraelscy ministrowie planują budowę nowych osiedli w Gazie | Wiadomości o izraelskiej wojnie w Gazie

Ardi Emses, adiunkt prawa międzynarodowego na Queen's University w Kanadzie, powiedział, że izraelski establishment polityczny okazuje „całkowitą pogardę” dla „opartego na zasadach międzynarodowego porządku prawnego” dotyczącego nielegalnych osiedli izraelskich.

Jako dowód tego wskazał „Konferencję w sprawie powrotu do Gazy”, która odbyła się zaledwie kilka dni po tym, jak Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości nakazał Izraelowi podjęcie działań mających na celu zapobieżenie ludobójstwu w Gazie.

Na niedzielnej konferencji w Jerozolimie Zachodniej skrajnie prawicowy minister bezpieczeństwa narodowego Izraela Itamar Ben Gvir wezwał do „dobrowolnej imigracji” Palestyńczyków, ogłaszając jednocześnie utworzenie 21 nowych nielegalnych osiedli izraelskich.

Emsis stwierdziła, że ​​biorąc pod uwagę obecny klimat polityczny w Izraelu, „materialne perspektywy dla państwa palestyńskiego wydają się ponure”.

„Szczerze mówiąc, nigdy nie wyglądały bardziej ponuro niż kiedykolwiek. Ale to nie znaczy, że Państwo Palestyna nie istnieje.” „Prawnie – i to poprzez prawo – 140 krajów uznaje Państwo Palestyna w granicach terytorialnych okupowanego Terytorium palestyńskie.”

28 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Jerozolimie Zachodniej uczestniczy skrajnie prawicowa konferencja wzywająca do założenia izraelskich osiedli w Strefie Gazy. (Abir Sultan/EPA-EFE)
READ  MrBeast spotyka się z krytyką po przekazaniu 20 000 par butów południowoafrykańskim dzieciom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *