Współtwórca Sonic oskarżony o nielegalne akcje Final Fantasy

Fotka Yuji Naki

obrazek: Kevina Wintera (Obrazy Getty’ego)

W zeszłym miesiącu legendarny wynalazca Sonic the Hedgehog został aresztowany za rzekome kupowanie akcji studio deweloperskie przed udostępnieniem Smocza przygoda Gra była ogłaszać. Miesiąc później został aresztowany po raz drugi za to, że kupił akcje spółki a Firma, w której masz pracować Final Fantasy Rola. Wczoraj tokijscy prokuratorzy formalnie oskarżyli Yuji Nakę o wykorzystywanie informacji poufnych w wysokości około 1 080 000 USD w… Final Fantasy Zbiory.

Dla mnie NHKtak zdecydowała prokuratura okręgowa w Tokio naka Osiągał zyski z wykorzystywania informacji poufnych (dzięki, VGC). Po pierwsze, wykorzystywanie informacji poufnych ma miejsce, gdy osoba posiadająca niepubliczną wiedzę o firmie jest w stanie wykorzystać te informacje do korzystnego handlu akcjami. aby to zrobić nielegalne w Japonii. Więc Naka złamał prawo, kiedy był zakup akcji w ATeam, zanim studio to ogłosiło Będziesz zajmował się tworzeniem gier mobilnych Final Fantasy VII: Pierwszy żołnierz, Wydana wyłącznie na urządzenia mobilne gra typu battle royale. Choć gra została zapowiedziana w 2021 roku, Naka został aresztowany 7 grudnia tego roku.

To było po miesiącu bycia tam Aresztowany pierwszy czas Aby kupić udziały w Aiming, studio, które zostało utworzone Pomysłowość Dragon Quest. W obu przypadkach został aresztowany wraz z pracownikiem Square Enix, Taisuke Sasakim. Sasaki jest oskarżony o handel akcjami o wartości około 782 000 USD.

Jeśli dwa Zarobił na akcjach ATeam, prawdopodobnie wcześniej Pierwszy żołnierz byłem Zrezygnowałem mniej niż rok temu po jego uruchomieniu. Square Enix wyraźnie liczyło na zarobienie na popularności Fortnite I inni królowie bitwy. zamiast, Pierwszy żołnierz Miał poważne problemy z wydajnością i był dostępny tylko na urządzeniach mobilnych.

był naka Dołącz do Square Enix W 2018 reżyserować Świat cudów Balanadziwna gra akcji, która była niemal uniwersalna Przesuń jak flop. Gra była nieskoncentrowana i myląca dla wielu recenzentów Kotaku włącz to Lista Jedno z największych rozczarowań gier roku. dyrektor późno Square Enix w czerwcu 2021 r. Być może lepiej by się Nace powodziło, gdyby skupił się na reżyserowaniu dobrej gry, a nie na manipulowaniu giełdą.

READ  Praktyczne: skórka Pixel 6 dbranda zamienia coś w nic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *