Zhengzhou: Ponad 200 samochodów ma ogromne zaległości w ChinachCNN

Według państwowych mediów jedna osoba zginęła podczas ogromnego zderzenia z udziałem ponad 200 samochodów w środę w mieście Zhengzhou w środkowych Chinach.

Według państwowej gazety Global Times zderzenie miało miejsce na moście spowitym gęstą mgłą, w wyniku czego zderzyło się kilka pojazdów.

Obrazy z miejsca zdarzenia pokazują długi wielopasmowy most, rozciągający się przez pola i Rzekę Żółtą, usiany stłoczonymi pojazdami. W rajdzie można zobaczyć samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe i inne pojazdy.

Na filmach kręconych z ziemi powietrze jest nadal zamglone. Jeden klip pokazuje, jak ciężarówka ślizga się do przodu, zderzając się z kilkoma mniejszymi samochodami, gdy w oddali rozbrzmiewa syrena.

Według Global Times wielu kierowców i pasażerów zostało uwięzionych w swoich samochodach. Na miejsce zostali wysłani pracownicy reagowania kryzysowego i ratownicy, w tym personel z Departamentu Ruchu i Zdrowia.

Naoczny świadek powiedział Global Times, że zaległości rozciągały się na kilka kilometrów, a wilgoć na moście sprawiała, że ​​droga była szczególnie śliska.

Państwowe media podały, że w kolizji spowodowanej mgłą brało udział ponad 200 samochodów.

Według agencji Reuters, powołując się na lokalną agencję pogodową, w niektórych obszarach widoczność tego ranka wynosiła zaledwie 200 metrów. Kilka godzin po zderzeniu policja wydała ostrzeżenie dla samochodów, aby nie przejeżdżały przez most z powodu mgły.

„Zimą temperatura jest niska i często występuje gęsta mgła” – napisała policja drogowa na swoim oficjalnym koncie Weibo, chińskiej wersji Twittera. Przypomnij kierowcom, aby zwolnili, używali świateł i jak najszybciej opuszczali niebezpieczne obszary.

Most łączy Zhengzhou z Xinxiang. Policja zamknęła most na czas akcji ratowniczej, a ruch wznowiono później tego popołudnia.

READ  HelloFresh oskarżony o używanie mleka kokosowego uzyskanego z małpiego biznesu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *