Wyciąganie Call of Duty ze Steama było „porażką”

W nowym zgłoszeniu Microsoft szczegółowo opisuje „ustalenia” i „wnioski” firmy po procesie Ostatnie zwycięstwo w sądzie przeciwko Federalnej Komisji Handlu Producent Xboksa to ujawnił Wezwanie do służby Opuszczenie Steam było częścią planu Activision dotyczącego rozwoju Battle.net. Ale według dokumentów ten kontrowersyjny ruch był „fiaskiem”.

W 2018 roku Activision ogłosiło, że wersja PC gry Call of Duty: Black Ops 4 Ominie Steam i uruchomi się wyłącznie w usłudze Battle.net Blizzarda. I przez pięć lat Activision trzymało się tego planu, mimo że frustrowało to fanów. Następnie w 2022 roku Activision odwróciło kurs i wydany Call of Duty Modern Warfare II na Steamie. Czy zrobiła to, ponieważ bardzo jej zależało na fanach i chciała zrobić coś miłego? Nie, okazuje się, że w planach wydawcy jest rozbudowa Battle.netu Wezwanie do służby Nie udało się, a Activision po prostu poddało się po kilku latach prób.

Informacje pochodzą z pozwu sądowego Microsoftu z 13 lipca, który jest częścią Jej trwająca walka prawna toczy się z Federalną Komisją Handlu Gdzie podmiot rządowy próbuje uniemożliwić firmie Microsoft realizację swoich planów Kup Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. W nowym dokumencie zespół prawny Microsoftu posługuje się dwoma przykładami, aby wykazać, że „platforma” (obejmująca konsole, sklepy cyfrowe i usługi gier strumieniowych) nie musi Wezwanie do służby Osiągnięcie sukcesu i to, że „dostanie się” do popularnej serii FPS nie gwarantuje sukcesu.

Wezwanie do służby Rezygnacja ze Steam nikomu nie pomogła

Microsoft podkreśla decyzję Activision w 2018 roku dorsz Battle.net wyłącznie na PC jako „fiasko”. Powodem kontrowersyjnego posunięcia było „przyciągnięcie użytkowników do sklepu z grami komputerowymi Activision Blizzard i rozwój” Battle.net, wyjaśnia nowe zgłoszenie. Jednak to się nie powiodło, a miesięczna liczba aktywnych użytkowników Battle.net „pozostawała na względnie stałym poziomie w okresie, w którym miał do niego wyłączny dostęp”. Wezwanie do służby. Miesięczna liczba aktywnych użytkowników Steam rosła coraz bardziej w tym samym okresie, z 67 milionów użytkowników w 2017 roku do 132 milionów użytkowników w 2021 roku.

READ  Wygląda na to, że wiemy, o co chodzi w trzech postfinałowych odcinkach skórek Destiny 2

Zespół prawny Microsoftu stara się to wyjaśnić Wezwanie do służby Nie jest to konieczne do odniesienia sukcesu, a nawet jeśli platforma je posiada, nie oznacza to, że platforma odnotuje znaczący wzrost liczby klientów. Tak więc, według Microsoftu, nawet gdyby tak było Wezwanie do służby Ekskluzywny Xbox, o którym mówi, że się nie wydarzy, nie miałby znaczenia, ponieważ istnieją już platformy, które odniosły sukces bez niego dorsz.

Zrzut ekranu z pozwu sądowego firmy Microsoft.

zrzut ekranu: Kotaku

W tej samej części dokumentu prawnicy Xbox wskazują na Switch jako kolejny przykład tego, jak platforma odniosła sukces pomimo braku dostępu do Wezwanie do służby. Zespół prawny Microsoftu sugeruje również, że jeśli zawartość Activision stanie się ekskluzywna dla Xboksa, producent PlayStation, Sony, może zareagować na różne sposoby, w tym obniżyć ceny lub kupić więcej zewnętrznych studiów i wydawców.

Chociaż wszystko to może być prawdą, ignoruje fakt, że nawet kiedy dorsz Była dostępna wyłącznie dla Battle.net i nadal była dostępna dla każdego, kto posiadał komputer. Nie dotyczyłoby to właścicieli PlayStation, gdyby seria strzelanek stała się ekskluzywna dla Xboksa.

Jeśli masz dość dramatów prawnych i dokumentów sądowych, mam smutną wiadomość: to jeszcze nie koniec. Czwartek, Federalna Komisja Handlu odwołała się od decyzji sądu na początku tego tygodnia co pozwoliło Microsoftowi i Activision na kontynuację fuzji. Tymczasem, Twórca Xboksa nie poradził sobie jeszcze z brytyjskim CMA, która jeszcze nie zgodziła się na transakcję. To jeszcze nie koniec.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *