Wyciekła mapa drogowa Google Pixel na rok 2023 i później

Robert Triggs/Organ ds. Androida

Smartfony Google Pixel odnotowały ogromny wzrost w ciągu ostatniego roku. Pierwszy, Seria Pixel 6 Przyniosło to wzrost krytycznych i komercyjnych sukcesów, czego firma desperacko potrzebowała po względnych niepowodzeniach komercyjnych piksela 5 i piksela 4. Następnie, Seria Pixel 7 Widzieliśmy większe uznanie krytyków i, co możemy powiedzieć, dalszy sukces sprzedaży linii Pixel 6.

Pytanie brzmi: czego możemy oczekiwać od Google w 2023 roku i później? Dzięki anonimowemu, ale wiarygodnemu źródłu, Urząd Androida Może ujawnić wyłącznie główne zmiany, które Google wprowadzi w serii Pixel w 2023, 2024 i 2025 roku.

Chociaż dokładnie sprawdziliśmy te informacje, należy pamiętać, że ten plan działania nie jest statyczny. Nasze źródło powiedziało, że niektóre aspekty planu są szczegółowe, ale inne są w toku. Prawdopodobnie potwierdzimy wszystkie szczegóły, gdy przeprowadzimy Cię przez mapę drogową Google Pixel.

Seria Google Pixel w 2023 roku

Jak rozwiązać problem z Google Pixel Fold 3

Jak rozwiązać / Steve Hammerstoffer

W przyszłym roku nastąpi kilka drobnych zmian w ofercie Pixela. Nasze źródło potwierdziło, że dwa urządzenia Pixel – o nazwach kodowych „lynx” i „felix” – zostaną uruchomione w okolicach Google I/O w kwietniu lub maju. Te dwa telefony już wyciekły, a „Ryś” odnosi się do Piksel 7a i „Felix” do składanie pikseli (Który był również nazywany Pixel Notepad, chociaż prawdopodobnie jest sprzedawany jako Pixel Fold).

Nasze źródło potwierdziło, że Google utrzyma te same ceny Pixela 7a, co oznacza, że ​​cena detaliczna w USA wynosi 449 USD. telefon Pixel 6a. Poprzednie przecieki wspominały, że 7a będzie zawierał kilka ulepszeń w stosunku do swojego poprzednika, w tym ładowanie bezprzewodowe i częstotliwość odświeżania 90 Hz. Jednak nasze źródło nie potwierdziło tych funkcji.

Najważniejszą wiadomością Google w 2023 roku będzie premiera pierwszego składanego Pixela.

Później w 2023 roku Google wprowadzi na rynek dwa nowe telefony ze swojej flagowej serii: Pixel 8 i Pixel 8 Pro. Nasze źródło potwierdziło, że nie będzie wielu znaczących zmian w tych telefonach w porównaniu z serią Pixel 7. Jednak jedną godną uwagi zmianą jest zmniejszenie Pixela 8 (o nazwie kodowej „shiba”), co oznacza, że ​​będzie miał mniejszy ekran i ogólnie mniejszy współczynnik kształtu. Jednak „husky” – znany też jako Pixel 8 Pro – będzie miał ten sam ekran i ogólne wymiary co jego poprzednik Pixela 7 Pro.

READ  Hollow Knight: Silksong się spóźnia

Na koniec kryptonim krzemowego debiutu z serią Pixel 8 to „zuma”. Google prawie na pewno będzie sprzedawać to jako Tensor G3.

Seria Pixel w 2024 roku: bardziej profesjonalna, mniej A-Level?

wyświetlacz Google Pixel 6a w dłoni

Ryan Haines/Organ ds. Androida

Oprócz premiery Pixel Fold i poprzedniej premiery Pixela 7a, rok 2023 nie różni się zbytnio od tego roku. Jednak w 2024 roku nastąpi kilka znaczących zmian w mapie drogowej Google Pixel.

Google Pixel 8a

Po pierwsze, jest plan Pixela 8a o nazwie kodowej „Akita”. Jednak plan mógł zostać anulowany na podstawie sprzedaży Pixela 7a. Nasze źródło mówi, że Google rozważa odejście od corocznych premier telefonów z serii A i zamiast tego będzie wprowadzać je co dwa lata (co dwa lata). To sprawi, że seria A będzie bardziej zgodna z Seria Apple iPhone SEktóra wychodzi co kilka lat i cały czas pozostaje aktywna na sklepowych półkach.

W zależności od komercyjnego sukcesu Pixela 7a (lub nie), Google może przejść do uruchomienia serii A.

Oczywiście, jeśli firma odsunie się od corocznej premiery, uważamy, że nazwa telefonu mogłaby (i powinna) zostać zmieniona. Jednak nasze źródło nie wspomniało o zmianie nazwy i używało tylko kryptonimów.

Jeśli Pixel 8a – lub jakkolwiek się nazywa – zostanie uruchomiony, jego cena wzrośnie do 499 USD. Jednak los tego telefonu nadal zależy całkowicie od wydajności Pixela 7a na rynku.

Seria Pixel 9

Jesienią 2024 roku Google wprowadzi na rynek serię Pixel 9. Jednak ta seria po raz pierwszy będzie zawierała trzy urządzenia według naszego źródła.

Pierwszym byłby waniliowy Google Pixel 9, który prawdopodobnie będzie miał taki sam ogólny rozmiar i kształt jak Pixel 8 (pamiętaj, że jest nieco mniejszy niż Pixel 7). Nie zabraknie też oczekiwanego Pixela 9 Pro – o kryptonimie „komodo” – z ekranem o przekątnej 6,7 cala. Następnie pojawi się drugi model na poziomie Pro o nazwie kodowej „caiman”. Ten telefon będzie miał wszystkie funkcje profesjonalnego modelu 6,7-calowego, ale zawęzi go do 6,3-calowej konstrukcji.

READ  CD Projekt Red twierdzi, że następna gra Wiedźmin „nie jest tylko powtórzeniem tego, co zostało zrobione wcześniej”, ponieważ zespół programistów liczy ponad 400 osób

Seria Pixel 9 mogłaby mieć trzeci telefon: mniejszy model na poziomie Pro.

Nasze źródło porównuje tę strategię do premiery iPhone’ów przez Apple. Pixel 9 będzie podobny iPhone’a 14podczas gdy 6,3-calowy „kajman” byłby bliżej iPhone’a 14 Pro. 6,7-calowy „komodo” będzie bardziej podobny do iPhone’a 14 Pro Max.

Kiedy zapytaliśmy, jakie to może być prawdopodobne, nasze źródło z naciskiem stwierdziło, że zdecydowanie tak. Google chce naśladować skuteczną strategię rozmiarów Apple, co oznacza, że ​​potrzebuje telefonu na poziomie Pro, który nie ma rozmiaru Pixela 7 Pro. Ceny, nazewnictwo i dostępność są w powietrzu, ale cel trzech telefonów jest zdecydowany.

Wszystkie trzy z tych telefonów powinny zobaczyć debiut Tensor G4, który, jak się dowiedzieliśmy, nosi nazwę kodową „redondo”.

składane w przyszłości

W końcu jest plan kontynuacji składania w 2024 roku. Jednak na ten moment niewiele o tym wiadomo. Google prawdopodobnie będzie musiało poczekać, aby zobaczyć reakcję konsumentów po raz pierwszy na składany – znany również jako „felix” – zanim przedstawi bardziej szczegółowe plany dotyczące dalszych działań.

Pixel Series w 2025 roku: dwie możliwe strategie

Pojawił się telefon Google Pixel 7 Pro Lemongrass

Rita El Khoury / The Android Authority

Nasze źródło mówi, że w 2025 roku Google rozważa kilka opcji swojej mapy drogowej Pixela, na które duży wpływ będzie miał sukces lub porażka planów na 2023 i 2024 rok.

Po pierwsze, Google bawi się pomysłem posiadania składanego telefonu w kształcie serca, z którym mógłby konkurować Seria Galaxy Z Flip. Jeśli pójdzie tą drogą, premiera flagowej serii Pixel jesienią 2025 roku obejmie składany składany model, waniliowy nieskładany model (zakładamy, że będzie to podstawowy Pixel 10), a następnie dwie iteracje na poziomie Pro z jednym mniejszy i jeden większy.

Google rozważa możliwą klapkę w 2025 r., ale ma również alternatywną strategię.

Wreszcie los następcy Pixel Fold w 2025 roku nadal zależy od jego przyjęcia na rynek w 2023 roku.

Wyciek mapy drogowej Google Pixel: nasze myśli

Pobieranie logo Google

Robert Triggs/Organ ds. Androida

Informacje, które otrzymaliśmy z tego źródła, mają dla nas wiele sensu. Prawie każda firma goni za sukcesem i strategią składanych smartfonów Apple oraz sukcesem składanych smartfonów Samsunga. Odkrycie, że Google używa obu firm jako szablonów dla swoich przyszłych produktów, wcale nie jest zaskakujące.

Mamy jednak pytanie, czy Google spóźni się na imprezę. Uruchomienie Pixel Fold w 2022 roku to dobry ruch, ponieważ w segmencie składanym nie ma żadnej międzynarodowej konkurencji, ale pierwszy strzał w telefon z klapką, który wylądował dopiero w 2024 roku, wydaje się dość wolnym tempem. Pamiętaj, że Samsung sprzedaje więcej telefonów Galaxy Z Flip niż Galaxy Z Fold w stosunku 3: 1. Google powinno ścigać kapryśny rynek raczej wcześniej niż później.

Podobnie, próba Google, aby dopasować podejście Apple do posiadania bardziej przyjaznych dla dłoni profesjonalnych telefonów, ma nastąpić w 2023 r., a nie 2024 r. Do tego czasu strategia Apple mogła się zmienić. Wygląda na to, że seria iPhone „Mini” nie odniosła wielkiego sukcesu iPhone’a 14 Plus Podobny los nas czeka. Jeśli Google chce ścigać Apple, musi być szybszy.

Niezależnie od tego, jesteśmy bardzo podekscytowani tą wiadomością. Bardziej kompaktowy Pixel 9 Pro brzmi dla nas idealnie, a Pixel Fold wygląda na świetny. Przeniesienie Serii A na dwuletni harmonogram również ma sens.

Na razie musimy tylko poczekać i zobaczyć, jak wypadnie ostateczna mapa drogowa Google Pixel w porównaniu z informacjami, które mamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *