wydanie nakazu aresztowania Putina za zbrodnie wojenne na Ukrainie; Międzynarodowy Trybunał Karny twierdzi, że Rosja porywała dzieci

Międzynarodowy Trybunał Karny wydał w piątek nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina przestępstwa wojenne Z powodu rzekomego udziału w Porwanie dzieci z Ukrainy.

Sąd stwierdził w oświadczeniu, że Putin „jest rzekomo odpowiedzialny za zbrodnię wojenną polegającą na nielegalnej deportacji ludności (dzieci) i nielegalnego przesiedlenia ludności (dzieci) z okupowanych regionów Ukrainy do Federacji Rosyjskiej”.

Wydała również w piątek nakaz aresztowania Marii Aleksiejewnej Lwowej Biełowej, komisarz ds. praw dziecka w Kancelarii Prezydenta Federacji Rosyjskiej, w związku z podobnymi zarzutami.

MTK powiedział, że jego Izba Przygotowawcza uznała, że ​​istnieją „uzasadnione podstawy, by sądzić, że każdy podejrzany ponosi odpowiedzialność za zbrodnię wojenną bezprawnej deportacji i za zbrodnię bezprawnego przesiedlenia ludności z okupowanych regionów Ukrainy do Federacji Rosyjskiej, zgodnie z art. kwestia uprzedzeń”. ukraińskich dzieci.

W ciągu ostatniego roku prokuratura – podobnie jak ukraińska prokuratura – zebrała dowody z wielu katarskich źródeł i osób. Pamela Falk Wiadomości CBS wspomniany Wcześniej w tym tygodniu główny prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego, Karim Khan, przygotowywał się do uzyskania nakazów aresztowania osób zamieszanych w domniemane porwania ukraińskich dzieci i ataki na infrastrukturę cywilną.


Ukraina twierdzi, że Rosja „systematycznie” kradnie jej dzieci

Na początku tego miesiąca Khan odwiedził Ukrainę po raz czwarty. „Opuszczam Ukrainę z poczuciem, że dążenie do sprawiedliwości przyspiesza” – powiedział — powiedział w oświadczeniu.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiedziało na nakazy aresztowania oświadczeniem, w którym napisano: „Decyzje Międzynarodowego Trybunału Karnego są bez znaczenia dla naszego kraju, w tym z prawnego punktu widzenia. Rosja nie jest stroną Rzymskiego Statutu Międzynarodowego Trybunału Karnego. Nie ponosi z tego tytułu żadnych zobowiązań”.

Lvova-Belova, oskarżona o kierowanie programem transportu dzieci, broni swojego postępowania. „Chcę powiedzieć: po pierwsze, to wspaniale, że społeczność międzynarodowa doceniła pracę na rzecz pomocy dzieciom naszego kraju, że nie zostawiamy ich w strefie działań wojennych, że je wyprowadzamy, że tworzymy dobre warunki dla nich, otocz ich kochającymi i troskliwymi ludźmi”.

akt oskarżenia włóż to Będzie prezydentem Rosji międzynarodowy uciekinierRaporty Davida Martina z CBS News.

– Głowie państwa nie jest łatwo bać się aresztowania, gdy stawia stopę w kraju europejskim lub północnoamerykańskim – powiedział sędzia Richard Goldstone, główny prokurator odpowiedzialny za zbrodnie wojenne popełnione w Bośni w latach 90.

Ambasador Beth Van Schaack, urzędniczka Departamentu Stanu odpowiedzialna za gromadzenie dowodów, które mogłyby pomóc w udowodnieniu, że Rosja popełnia zbrodnie wojenne na Ukrainie, powiedziała Martinowi: „Nieuchronnie jest teraz uwięziony w Rosji. Nie będzie mógł podróżować za granicę, ponieważ byłoby to ryzyko.” Aresztować i postawić przed sądem”.

To samo dotyczy każdego innego Rosjanina oskarżonego o zbrodnie wojenne.

Będą się cieszyć pewną bezkarnością podczas pobytu w Rosji, ale to, co widzieliśmy, to to, że sprawcy nie pozostają w swoich krajach, chcą zrobić zakupy w Europie lub wyjechać gdzieś na wakacje i są zdeterminowani, a potem to już koniec” — powiedział Van Schaack. Aktywuj organy ścigania. Nigdy nie byliśmy bardziej zintegrowani niż teraz”.

Alex Whiting, profesor prawa z Harvardu, który pracował w Biurze Prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego, wyjaśnił CBS News: „Wydanie nakazów jest pierwszym krokiem do osiągnięcia odpowiedzialności za zbrodnie wojenne – wskazuje, że istnieją dowody, że zbrodnie wojenne zostały popełnione i że zidentyfikowane osoby są odpowiedzialne, a osoby oskarżone będą na zawsze narażone na ryzyko aresztowania lub wydania, szczególnie jeśli podróżują do jednego ze 123 państw członkowskich Trybunału”.

prezydenta Bidena Nazwanie Putina „zbrodniarzem wojennym” nazwał go Grozi mu procesale Stany Zjednoczone nie są częścią Międzynarodowy Trybunał Karnynie ratyfikując traktatu ustanawiającego tę instytucję.

CBS News zbadało zarzuty torturować I przestępstwa wojenne popełnione na Ukrainie przez siły rosyjskie od początku inwazji. W sierpniu korespondent CBS News Chris Livesay rozmawiał z ukraińskimi dziećmi Którzy zostali wywiezieni na ziemie rosyjskie wbrew ich woli, a następnie uratowani i wrócili na Ukrainę.

W lutowym raporcie Human Research Laboratory w Yale School of Public Health, sponsorowanym przez Departament Stanu USA, stwierdzono, że „wszystkie poziomy rosyjskiego rządu były zaangażowane” w transfer dzieci z Ukrainy.

„Zidentyfikowaliśmy co najmniej 43 obiekty w tej sieci obozów, instytucje, w których przetrzymywane są ukraińskie dzieci lub ukraińskie dzieci. Ta sieć rozciąga się od jednego końca Rosji do drugiego” – powiedział dyrektor laboratorium Nathaniel Raymond na konferencji prasowej . 14 lutego.

„Głównym celem obozów wydaje się być rehabilitacja polityczna”, powiedział, ale dodał, że dzieci z wielu obozów „były później umieszczane w rosyjskich rodzinach zastępczych lub w jakiejś formie systemu adopcyjnego”.

— Pamela Falk, David Martin i Camila Schick przyczynili się do powstania raportu.

READ  Nigeria: Bandyci porywają cztery katolickie zakonnice na autostradzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *