Wygląda na to, że europejski rynek to rosyjski konwój pancerny zmierzający do Kijowa

LONDYN – Oczekuje się, że europejskie akcje zaczną się we wtorek obniżkę w związku z doniesieniami, że duży rosyjski konwój pancerny zmierza w kierunku ukraińskiej stolicy, Kijowa.

Zjednoczone Królestwo Indeks FTSE Oczekuje się, że indeks otworzy się 46 punktów niżej na 7414, niemiecki Dax 129 punktów mniej, 14 351, Francja CWC 40 Spadek o 63 punkty przy 6600 i we Włoszech FTSE MIB O 174 punkty mniej na 25175, według danych IG.

Wydaje się, że Rosja przyspieszyła inwazję na Ukrainę z dnia na dzień, gdy pojawiły się raporty i zdjęcia satelitarne długiego konwoju o długości około 65 km rosyjskich pojazdów wojskowych zmierzających w kierunku stolicy Ukrainy, Kijowa.

Zdjęcia satelitarne wykonane przez Maxar Technologies w poniedziałek pokazują konwój opancerzonych ciężarówek, który czasami jedzie po drogach dwóch lub trzech pojazdów. Ale oficjalne źródła nie potwierdziły obecności konwoju.

Inne zdjęcia z Maksara wskazują na dodatkową aktywność militarną w południowej Białorusi, która graniczy z Ukrainą i jest sojusznikiem Rosji, z jednostkami sił lądowych i śmigłowców szturmowych rozmieszczonych na zdjęciach. Po raz kolejny oficjalne źródła nie potwierdziły, czy jednostki te przygotowują się do przyłączenia się do sił rosyjskich w ataku na Ukrainę. W poniedziałek pojawiły się niepotwierdzone doniesienia, że ​​Białoruś może przygotowywać się do pomocy Rosji w inwazji.

Wybrane akcje i trendy inwestycyjne od CNBC Pro:

Rynki Azji i Pacyfiku Przeważnie wzrosła we wtorek, kiedy Kontrakty terminowe na akcje amerykańskie również wzrosły w obrocie nocnym Przed pierwszą sesją w marcu inwestorzy nadal monitorują walki między Rosją a Ukrainą.

Zarobki w Europie pochodzą z firm Bayer, Covestro, HelloFresh i Zalando. Publikowane dane obejmują sprzedaż detaliczną w Niemczech za styczeń oraz końcowe dane o aktywności produkcyjnej w strefie euro za luty.

Podobał Ci się ten artykuł?
Ekskluzywne typy akcji, pomysły inwestycyjne i globalna transmisja na żywo w CNBC
zapisać się na CNBC PRO
Zacznij swój Bezpłatny okres próbny teraz

READ  Izrael ogłasza zabicie 4 kolejnych zakładników w Gazie, w tym 3 starszych mężczyzn z nagrania wideo Hamasu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *