Założyciel Under Armour, Kevin Plank, powraca na stanowisko dyrektora generalnego, gwałtownie kończąc trzyletni plan Stephanie Lennartz dwa lata wcześniej.

Założyciel Under Armour, Kevin Plank, powraca na stanowisko dyrektora generalnego, gwałtownie kończąc trzyletni plan Stephanie Lennartz dwa lata wcześniej.

Stephanie Lennartz odeszła ze stanowiska dyrektora generalnego Under Armour po nieco ponad roku na stanowisku. Noah Wellman dla Fortune

Stephanie Lennartz dostała mniej czasu, niż oczekiwano, na naprawienie wielu błędów w Under Armour.

Lennartz, doświadczony dyrektor, który wcześniej zajmował drugie miejsce w Marriott International, opuścił w zeszłym roku globalną sieć hoteli i został dyrektorem generalnym Under Armour. 27 lutego 2023 roku przejęła zarządzanie borykającą się z trudnościami siecią odzieży sportowej i spółką Powiedział dzisiajOpuści stanowisko dyrektora generalnego pod koniec tego miesiąca, po nieco ponad roku na tym stanowisku. Powiedziała, że ​​wdrożenie strategii naprawy firmy zajmie trzy lata.

Kevin Plank, kontrowersyjny założyciel i kontrolujący akcjonariusz Under Armour, od 1 kwietnia ponownie zostanie jej dyrektorem generalnym. Jej dyrektorem generalnym zostanie najnowszy dyrektor generalny, który powróci na poprzednie stanowisko (grupa obejmująca Boba Igera z Disneya i Howarda Schultza ze Starbucksa). Czwarty dyrektor generalny firmy w ciągu czterech lat. Po raz pierwszy „ustąpił” ze swojego stanowiska w styczniu 2020 r. i objął stanowisko dyrektora generalnego i nadal posiada 65% akcji spółki z prawem głosu.

Under Armour nie podał powodu nagłej zmiany dyrektora generalnego, a rzecznik odmówił komentarza. W Udostępnij LinkedInBlank podziękowała Lennartz za jej wkład w Under Armour, pisząc: „Pomogła w rozwoju firmy na wiele ważnych sposobów, w tym wykorzystując nasz talent przywódczy w zakresie produktów, projektowania, łańcucha dostaw, lojalności konsumentów i zarządzania regionalnego”. „Nadal jest wiele do zrobienia, ale jej przywództwo pomogło nam wejść na właściwą drogę do zwycięstwa”.


Bieganie pod zbroją zawsze miało być misją zwrotną – taką, do której Lennartz podchodził z szeroko otwartymi oczami. „Wierzę w podejmowanie skalkulowanego ryzyka” – powiedziała mi latem ubiegłego roku, kiedy ją przedstawiałem. szczęście.

„Przystąpiłem do działania, rozpoczynając dobrze określoną trzyletnią strategię, która zapewnia nam strategiczny rozwój” – powiedział Blank. szczęście, w komentarzu e-mailowym, w tym czasie. „Nie mógłbym być bardziej podekscytowany możliwością posiadania jej w Under Armour i codziennej pracy z nią”.

READ  Wyższe szacunki zysków opisowych ze względu na oczekiwania, wykupy własne i nowe dywidendy powodują wzrost cen akcji

Jednak wyzwania, przed którymi stanął Linnartz, były ogromne: Under Armour od początku swojej świetności miał trudności ze zwiększeniem przychodów i zysków. Ceny akcji spółki spadły od szczytu w 2015 r., a eksperci ds. handlu detalicznego opisują tożsamość marki w najlepszym wypadku jako niejasną.

Tymczasem polityka i życie osobiste Blanka w dalszym ciągu stawiały jego firmę w czasami niepochlebnej sytuacji nagłówki. Plank pozostał nieodzowną obecnością w firmie długo po odejściu ze stanowiska dyrektora generalnego, co widziałem, kiedy odwiedziłem siedzibę firmy w sierpniu — gdzie kilkakrotnie raczyłem się historią o tym, jak Plank założył firmę w piwnicy swojej babci. W 1996 r.:

„Budynki i linie odzieżowe mają numery 96 (według roku, w którym założył Under Armour) lub 37 (w odniesieniu do liczby koszulek piłkarskich KP)” – napisała wówczas. „Jeden z korytarzy w siedzibie głównej ozdobiony jest ogromnym zdjęciem tej koszulki, obok powiększonych wersji wczesnych wizytówek Plank Under Armour i zwrotów #inspo, takich jak „Pokorne i głodne początki”.

Założyciel Kevin Plank pozostaje ważną osobą w Under Armour.

Patrick T. Fallon – Bloomberg za pośrednictwem Getty Images

Pozorna ciągła obecność charyzmatycznego założyciela może stanowić problem dla nowego dyrektora generalnego, mówi Neil Saunders, analityk GlobalData Retail zajmujący się Under Armour. „Mimo że dyrektorem generalnym jest ktoś inny, Kevin Plank nadal na nim pracuje” – mówi. „Nadal jest to firma prowadzona przez założycieli… a większość dyrektorów generalnych nie chce, aby kierowcy siedzieli na tylnym siedzeniu”.

Chociaż Lennartz zatrudniła kilku nowych członków kadry kierowniczej najwyższego szczebla i uruchomiła program nagród w celu zwiększenia lojalności klientów, jej strategia nie przyniosła natychmiastowych rezultatów: najnowszych kwartalnych przychodów Under Armour. spadł o 6 proc Z poprzedniego roku.

„Odziedziczyłem markę, która zawsze sprawiała wiele problemów” – mówi Saunders. „A rok to za mało, żeby coś zmienić”.

READ  Oprocentowanie kredytów hipotecznych w USA skacze do najwyższego poziomu od listopada - MBA

Inwestorzy początkowo cieszyli się z powrotu Blanka: akcje spółki drożały w notowaniach po godzinach, Przed ponownym zjazdem w dół. Under Armour ogłosił również, że kiedy Plank zostanie dyrektorem generalnym, Mohamed El-Erian, były dyrektor generalny PIMCO, zostanie niewykonawczym prezesem zarządu.

„Kiedy patrzę wstecz na mój ostatni rok w Under Armour, jedną z rzeczy, z których jestem najbardziej dumny, jest wspaniały talent, który wnieśliśmy do organizacji” – powiedział Linartz. napisał w mailu Dla pracowników Under Armour. Dodała, że ​​życzy Blankowi „i zespołowi kierowniczemu, a także wam wszystkim, dalszych sukcesów w nadchodzących latach”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *