Zapomniane plany Playboya dotyczące wyniesienia jaskini na orbitę

Napisane przez Henry'ego Hardsa | opublikowany

W 2012 roku, w początkach komercyjnych podróży kosmicznych i jeszcze wtedy, gdy dla niektórych ludzi czasopisma były nadal ważne, uważano, że Virgin Galactic odgrywa główną rolę w wyścigu kosmicznym. Połączyli więc siły z innym graczem, aby wymyślić sposób na zarabianie pieniędzy w kosmosie poprzez strzelanie do pięknych kobiet na orbicie.

Virgin i wciąż aktualny wówczas magazyn Playboy wymyślili pomysły na tropikalną wersję niesławnej Groty Playboya, a następnie artysta Thomas Tenere zamienił ją w grafikę koncepcyjną. Oto, co znaleźli…

Orbitująca stacja kosmiczna Playboya miała być czymś więcej niż tylko miejscem spędzania czasu dla pięknych kobiet. W planach jest restauracja, klub taneczny o zerowej grawitacji, ludzka ruletka i oczywiście apartamenty, w których goście będą mogli się zatrzymać i cieszyć się prywatnością.

Teoretyczna stacja kosmiczna będzie wykorzystywać rotację do wytworzenia grawitacji w kluczowych obszarach, tak aby jedzenie nie spływało z talerza podczas posiłku w restauracji, jednocześnie umożliwiając zabawę przy zerowej grawitacji w innych obszarach konstrukcji.

Niestety próby podboju kosmosu przez Richarda Bransona i Virgin Galactic już dawno zostały wyprzedzone przez konkurentów takich jak SpaceX i Blue Origin. Jednocześnie większość magazynów zaprzestała działalności lub wycofuje się z działalności. Dotyczy to szczególnie Playboya, który zerwał współpracę z Hugh Hefnerem i sprzedał rezydencję.


READ  Mars ma ogromny zbiornik wody, który mógłby wypełnić ziemskie Morze Czerwone • Earth.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *