Zarobki Disneya nie są zgodne z szacunkami, ponieważ straty w transmisji strumieniowej maleją, a parki rozrywki rosną

Disney (DIS) podał kwartalne zyski po dzwonku w środę, które nieco przekroczyły oczekiwania, ponieważ firma kontynuuje masowe zwolnienia, starając się obniżyć koszty o 5,5 miliarda dolarów i zwolnić 7 000 miejsc pracy do lata.

Raport był pierwszym, odkąd Disney ogłosił trójstronną reorganizację swoich nowych biznesów – Disney Entertainment, ESPN i Disney Parks, Experiences and Products – ponieważ dyrektor generalny Bob Iger próbuje usprawnić medialnego giganta i zresetować jego strategię. Spółka rozpocznie raportowanie w nowej strukturze jeszcze w tym roku.

Parki tematyczne kontynuowały dobre wyniki z dochodem operacyjnym w wysokości 2,17 miliarda USD w kwartale, odzwierciedlając ostatnie trendy u konkurentów, takich jak Comcast’s Universal (CMCSA).

Chociaż abonenci Disney+ nie spełnili oczekiwań, straty związane z transmisją strumieniową zmniejszyły się do 659 mln USD w drugim kwartale – powyżej konsensusowych szacunków na poziomie 850 mln USD – ze straty w wysokości 887 mln USD w okresie rok temu. Firma odnotowała stratę w transmisji strumieniowej w wysokości 1,1 miliarda dolarów w pierwszym kwartale i stratę w wysokości 1,5 miliarda dolarów w czwartym kwartale.

„Jesteśmy zadowoleni z naszych osiągnięć w tym kwartale, w tym z lepszych wyników finansowych naszej działalności związanej z transmisją strumieniową, co odzwierciedla strategiczne zmiany, które wprowadzamy w całej firmie, aby dostosować Disney do zrównoważonego wzrostu i sukcesu” – powiedział Iger w komunikacie o zarobkach. . „Od filmów po telewizję, sport i wiadomości oraz nasze parki rozrywki, nadal dostarczamy nasze usługi konsumentom, jednocześnie ustanawiając bardziej wydajne, usprawnione i usprawnione podejście do naszej działalności”.

Akcje spadły natychmiast po publikacji, a akcje spadły o 2% w obrocie po godzinach

Oto wyniki Disneya za drugi kwartał w porównaniu z szacunkami Wall Street, opracowane przez Bloomberg:

  • On wygrał: 21,82 mld dolarów, w porównaniu do oczekiwanych 21,82 mld dolarów

  • Charakterystyka. Zysk na akcję (EPS): 0,93 USD w porównaniu z oczekiwanymi 0,94 USD

  • Łączna liczba subskrybentów Disney+: 157,8 mln Wobec oczekiwanych 163,1 mln

  • Przychody z parków Disneya, atrakcji i produktów: 7,78 miliarda dolarów Za oczekiwane 7,67 miliarda dolarów

READ  Akcje Tesli cierpią z powodu noworocznego kaca z powodu problemów z popytem i dostawami

Iger, który w listopadzie powrócił na stanowisko dyrektora generalnego, nadal koncentruje się na rentowności, ponieważ inwestorzy odwracają uwagę od wzrostu liczby abonentów i kładą większy nacisk na marże. Dział firmy zajmujący się bezpośrednimi kontaktami z konsumentami, w skład którego wchodzą Disney+, Hulu i ESPN+, stracił aż 4 miliardy dolarów w roku podatkowym 2022 kończącym się 1 października, po tym, jak w zeszłym roku wydał szacunkowo 33 miliardy dolarów na treści.

Od tego czasu Iger ciężko pracował, aby stworzyć nowe źródła dochodu, takie jak Niedawno wprowadzona przez Disneya kategoria sponsorowana przez reklamya także różne podwyżki cen, aby pomóc zrekompensować straty.

PLIK — Bob Iger przemawia na Bloomberg Global Business Forum, 25 września 2019 r. w Nowym Jorku. Odkąd Iger wrócił do The Walt Disney Company, było wiele spraw, które go zajmowały, a jeden z nich zdecydowanie był najważniejszy: ponowne nawiązanie kontaktu z fanatykami parków rozrywki Disneya i przywrócenie im wiary w markę. (AP Photo/Mark Lennihan, plik)

Iger konsekwentnie podkreślał, że firma oczekuje osiągnięcia rentowności transmisji strumieniowej do 2024 r., choć będzie to wyboista droga.

Oprócz obaw o rentowność, przyszłość Hulu wisi na włosku po tym, jak powiedział Bob Iger „Wszystko było na stole”. W związku z udziałem spółki w urządzeniu nadawczym. Inwestorzy będą uważnie obserwować wszelkie dodatkowe komentarze dotyczące wezwania do zarobków dotyczące przyszłości ogólnej wizji transmisji strumieniowej Hulu i Igera.

Reklama również nadal była przeszkodą, podobnie jak konkurenci. Przychody z sieci liniowej spadły w tym kwartale o 7% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Po stronie puli dochodów operacyjnych przewyższył oczekiwania na poziomie 2,14 mld USD do 2,17 mld USD, w porównaniu z 1,76 mld USD w drugim kwartale 2022 r.

Wartość parków wzrosła w pierwszym kwartale do 3,05 miliarda dolarów dzięki silnym lokalnym trendom w parkach. Analitycy pozostają w większości optymistycznie nastawieni do działalności Parks pomimo rosnącego ryzyka dla marż w obliczu inflacji.

READ  Światowe akcje wahały się, a obligacje stabilizowały, gdy przeważały obawy przed recesją

Na początku tego roku Disney Ogłaszanie długo oczekiwanych aktualizacji do systemu rezerwacji parków i programu posiadaczy karnetów rocznych po sprzeciwie konsumentów w związku z długim czasem oczekiwania i wysokimi cenami biletów.

Kanał Aleksandry Jest starszym korespondentem w Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze aliecanal8193 i wyślij go e-mailem na adres [email protected]

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które zmieniają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *