Zarobki GameStop (GME) za drugi kwartał 2022 r.

SAN RAFAEL, CA – 8 grudnia: Klienci wchodzą do sklepu GameStop 08 grudnia 2021 w San Rafael, CA. GameStop, sprzedawca gier wideo, ogłosi dziś po dzwonku zamknięcia wyniki za trzeci kwartał. (Zdjęcie: Justin Sullivan/Getty Images)

Justin Sullivan | Getty Images Aktualności | Obrazy Getty

Jim Stop W środę powiedział, że kwartalna sprzedaż spadła, a straty wzrosły, ponieważ załamały się z powodu płynności i rozdętych zapasów.

Jak ujawnił sprzedawca gier wideo nowe partnerstwo Z wymianą szyfrów FTX.

Akcje firmy wzrosły o około 10% w handlu po godzinach pracy.

W drugim kwartale finansowym, kończącym się 30 lipca, całkowita sprzedaż firmy spadła do 1,14 miliarda dolarów z 1,18 miliarda dolarów w tym samym okresie ubiegłego roku. Jego strata wzrosła do 108,7 miliona dolarów, czyli 36 centów na akcję, w porównaniu ze stratą 61,6 miliona dolarów, czyli 21 centów rok wcześniej.

Wyniki GameStop nie mogą być porównywane z szacunkami, ponieważ bardzo niewielu analityków obejmuje firmę. Nie przedstawiła perspektyw finansowych i nie przedstawiła ich od początku pandemii.

Tradycyjny detalista stara się dostosować swój biznes do cyfrowego świata. Otrzymała nowe kierownictwo, w tym prezesa Ryana Cohena, założyciela gumowaty Były aktywista inwestor w łóżko kąpiel z tyłui CEO Matt Furlong, A Amazonka weteran. Poszukiwano również nowych sposobów na zarabianie pieniędzy, w tym tokenów niewymiennych.

Jednak firma miała problemy z osiągnięciem zysku, co doprowadziło do obniżenia kosztów i zmiany kierownictwa. W zeszłym miesiącu zwolnił dyrektora finansowego Mike’a Ricupero i Zwolnienia w różnych działach. Kierownik działu księgowości Diana Jagah awansowała na stanowisko nowego dyrektora finansowego firmy.

Furlong nalegał na cierpliwość w rozmowie z inwestorami w środę, mówiąc, że GameStop musi przejść poważne transformacje, aby nadążyć za klientami.

„Nasza droga do stania się bardziej zdywersyfikowaną, zorientowaną na technologię firmą jest zdecydowanie ryzykowną ścieżką i wymaga czasu” – powiedział. „Tak powiedział, uważamy, że GameStop jest znacznie silniejszą firmą niż 18 miesięcy temu”.

READ  Nowa generacja sztucznej inteligencji już tu pozostanie – oto, jak pozostać istotnym na rynku pracy

Nowe inicjatywy GameStop wiązały się z wysokimi kosztami. Na koniec kwartału miał 908,9 miliona dolarów w gotówce i ekwiwalentach gotówki – nieco ponad połowę tego, co miał na koniec ubiegłego roku.

Na koniec kwartału zapasy wzrosły do ​​734,8 mln USD. To wzrost z 596,4 miliona dolarów na koniec drugiego kwartału poprzedniego roku. Firma poinformowała w oświadczeniu, że celowo zmontowała towar, aby nadążyć za popytem klientów i sprostać wyzwaniom łańcucha dostaw.

W rozmowie telefonicznej Furlong powiedział, że firma musi wydać pieniądze na modernizację swojej działalności po latach niedoinwestowania. Wśród swoich działań zatrudnił ponad 600 talentów w dziedzinach takich jak blockchain, przy jednoczesnym skróceniu czasu wysyłki, dzięki czemu klienci mogą otrzymywać zakupy w ciągu jednego do trzech dni.

Zmień to

Powiedział, że firma skupia się teraz na nowych priorytetach: osiąganiu zysków, wprowadzaniu własnych produktów i inwestowaniu w swoje sklepy. Powiedział, że obniża to również koszty. Wydatki spadły o 14% w porównaniu z pierwszym kwartałem roku, wliczając w to pewne cięcia wynikające ze zwolnień.

„Będziemy nadal mocno koncentrować się na ograniczaniu kosztów i nadal promować mentalność właścicielską w całej organizacji” – powiedział.

Wraz ze spadkiem ogólnej sprzedaży zauważył wzrost nowej działalności. Jim Stop W lipcu uruchomiła rynek dla NFT, że Otwarte dla publiczności do testów beta. Umożliwia użytkownikom łączenie ich cyfrowych portfeli aktywów, w tym niedawno uruchomionego portfela GameStop, dzięki czemu mogą kupować, sprzedawać i wymieniać NFT w zamian za wirtualne towary.

Sprzedaż przypadająca na przedmioty kolekcjonerskie wzrosła z 177,2 mln USD w drugim kwartale ubiegłego roku do 223,2 mln USD w ostatnim okresie.

NFT handluje na FTX, nowym partnerze sprzedawcy. „Oprócz współpracy z FTX przy nowych inicjatywach e-commerce i marketingu online, GameStop zacznie oferować karty upominkowe FTX w wybranych sklepach” – powiedział GameStop w oświadczeniu.

Miliarder założył FTX Były handlarz Wall Street Sam Bankman Fried30. Stał się pożyczkodawcą ostatniej szansy dla firm kryptograficznych, które ucierpiały z powodu gwałtownego spadku aktywów od końca zeszłego roku.

Umowa z FTX wydaje się grać w GameStop jako zapas memów.

Akcje spółki przeżywały gwałtowne wahania wartości. W ciągu ostatniego roku akcje wzrosły z 19,39 USD do 63,92 USD. Akcje firmy spadły w tym roku o około 36%, co podniosło wartość firmy do 7,31 miliarda dolarów.

Nawet jeśli firma koncentruje się bardziej na handlu elektronicznym, Furlong powiedział, że sklepy pozostają ważnym sposobem nawiązywania kontaktu z klientami i realizacji zamówień online.

GameStop wprowadził nowy model wynagrodzeń dla amerykańskich liderów sklepów, powiedział. Każdy kierownik sklepu może mieć 21 000 dolarów w zapasie, który jest rozłożony na trzy lata. Mogą również zarabiać dodatkowe pensje z akcji firmy kwartalnie, w zależności od ich wyników.

Podnosi również stawki godzinowe niektórych pracowników sklepu, ale nie podzielił dokładnej płacy.

Przeczytaj oświadczenie o zarobkach GameStop tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *