Zarobki GameStop (GME) za drugi kwartał 2022 r.

SAN RAFAEL, CA – 8 grudnia: Klienci wchodzą do sklepu GameStop 08 grudnia 2021 w San Rafael, CA. GameStop, sprzedawca gier wideo, ogłosi dziś po dzwonku zamknięcia wyniki za trzeci kwartał. (Zdjęcie: Justin Sullivan/Getty Images)

Justin Sullivan | Getty Images Aktualności | Obrazy Getty

Jim Stop W środę powiedział, że kwartalna sprzedaż spadła, a straty wzrosły, ponieważ załamały się z powodu płynności i rozdętych zapasów.

Jak ujawnił sprzedawca gier wideo nowe partnerstwo Z wymianą szyfrów FTX.

Akcje firmy wzrosły o około 10% w handlu po godzinach pracy.

W drugim kwartale finansowym, kończącym się 30 lipca, całkowita sprzedaż firmy spadła do 1,14 miliarda dolarów z 1,18 miliarda dolarów w tym samym okresie ubiegłego roku. Jego strata wzrosła do 108,7 miliona dolarów, czyli 36 centów na akcję, w porównaniu ze stratą 61,6 miliona dolarów, czyli 21 centów rok wcześniej.

Wyniki GameStop nie mogą być porównywane z szacunkami, ponieważ bardzo niewielu analityków obejmuje firmę. Nie przedstawiła perspektyw finansowych i nie przedstawiła ich od początku pandemii.

Tradycyjny detalista stara się dostosować swój biznes do cyfrowego świata. Otrzymała nowe kierownictwo, w tym prezesa Ryana Cohena, założyciela gumowaty Były aktywista inwestor w łóżko kąpiel z tyłui CEO Matt Furlong, A Amazonka weteran. Poszukiwano również nowych sposobów na zarabianie pieniędzy, w tym tokenów niewymiennych.

Jednak firma miała problemy z osiągnięciem zysku, co doprowadziło do obniżenia kosztów i zmiany kierownictwa. W zeszłym miesiącu zwolnił dyrektora finansowego Mike’a Ricupero i Zwolnienia w różnych działach. Kierownik działu księgowości Diana Jagah awansowała na stanowisko nowego dyrektora finansowego firmy.

Furlong nalegał na cierpliwość w rozmowie z inwestorami w środę, mówiąc, że GameStop musi przejść poważne transformacje, aby nadążyć za klientami.

„Nasza droga do stania się bardziej zdywersyfikowaną, zorientowaną na technologię firmą jest zdecydowanie ryzykowną ścieżką i wymaga czasu” – powiedział. „Tak powiedział, uważamy, że GameStop jest znacznie silniejszą firmą niż 18 miesięcy temu”.

READ  Jim Kramer twierdzi, że te dwie akcje linii lotniczych są najbardziej dochodowe

Nowe inicjatywy GameStop wiązały się z wysokimi kosztami. Na koniec kwartału miał 908,9 miliona dolarów w gotówce i ekwiwalentach gotówki – nieco ponad połowę tego, co miał na koniec ubiegłego roku.

Na koniec kwartału zapasy wzrosły do ​​734,8 mln USD. To wzrost z 596,4 miliona dolarów na koniec drugiego kwartału poprzedniego roku. Firma poinformowała w oświadczeniu, że celowo zmontowała towar, aby nadążyć za popytem klientów i sprostać wyzwaniom łańcucha dostaw.

W rozmowie telefonicznej Furlong powiedział, że firma musi wydać pieniądze na modernizację swojej działalności po latach niedoinwestowania. Wśród swoich działań zatrudnił ponad 600 talentów w dziedzinach takich jak blockchain, przy jednoczesnym skróceniu czasu wysyłki, dzięki czemu klienci mogą otrzymywać zakupy w ciągu jednego do trzech dni.

Zmień to

Powiedział, że firma skupia się teraz na nowych priorytetach: osiąganiu zysków, wprowadzaniu własnych produktów i inwestowaniu w swoje sklepy. Powiedział, że obniża to również koszty. Wydatki spadły o 14% w porównaniu z pierwszym kwartałem roku, wliczając w to pewne cięcia wynikające ze zwolnień.

„Będziemy nadal mocno koncentrować się na ograniczaniu kosztów i nadal promować mentalność właścicielską w całej organizacji” – powiedział.

Wraz ze spadkiem ogólnej sprzedaży zauważył wzrost nowej działalności. Jim Stop W lipcu uruchomiła rynek dla NFT, że Otwarte dla publiczności do testów beta. Umożliwia użytkownikom łączenie ich cyfrowych portfeli aktywów, w tym niedawno uruchomionego portfela GameStop, dzięki czemu mogą kupować, sprzedawać i wymieniać NFT w zamian za wirtualne towary.

Sprzedaż przypadająca na przedmioty kolekcjonerskie wzrosła z 177,2 mln USD w drugim kwartale ubiegłego roku do 223,2 mln USD w ostatnim okresie.

NFT handluje na FTX, nowym partnerze sprzedawcy. „Oprócz współpracy z FTX przy nowych inicjatywach e-commerce i marketingu online, GameStop zacznie oferować karty upominkowe FTX w wybranych sklepach” – powiedział GameStop w oświadczeniu.

Miliarder założył FTX Były handlarz Wall Street Sam Bankman Fried30. Stał się pożyczkodawcą ostatniej szansy dla firm kryptograficznych, które ucierpiały z powodu gwałtownego spadku aktywów od końca zeszłego roku.

Umowa z FTX wydaje się grać w GameStop jako zapas memów.

Akcje spółki przeżywały gwałtowne wahania wartości. W ciągu ostatniego roku akcje wzrosły z 19,39 USD do 63,92 USD. Akcje firmy spadły w tym roku o około 36%, co podniosło wartość firmy do 7,31 miliarda dolarów.

Nawet jeśli firma koncentruje się bardziej na handlu elektronicznym, Furlong powiedział, że sklepy pozostają ważnym sposobem nawiązywania kontaktu z klientami i realizacji zamówień online.

GameStop wprowadził nowy model wynagrodzeń dla amerykańskich liderów sklepów, powiedział. Każdy kierownik sklepu może mieć 21 000 dolarów w zapasie, który jest rozłożony na trzy lata. Mogą również zarabiać dodatkowe pensje z akcji firmy kwartalnie, w zależności od ich wyników.

Podnosi również stawki godzinowe niektórych pracowników sklepu, ale nie podzielił dokładnej płacy.

Przeczytaj oświadczenie o zarobkach GameStop tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.