Zatrzymanie Britney Grenier w Rosji zostało przedłużone o miesiąc, podają rosyjskie oficjalne wiadomości

Greiner, którego właścicielem jest rząd USA Powiedział, że jest niesłusznie przetrzymywanypowołując się na służbę prasową sądu, sąd w Chimkach pod Moskwą orzekł w piątek, powołując się na służbę prasową sądu.

Zdjęcie Associated Press pokazało, że wyszła z piątkowego przesłuchania w sądzie w Chimkach, zakuta w kajdanki i ubrana w pomarańczową kurtkę ze spuszczoną głową.

Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price powiedział, że urzędnik ambasady USA mógł porozmawiać z Grenier na marginesie jej przesłuchania w piątek rano.

„Funkcjonariusz był w stanie potwierdzić, że Britney Greiner radzi sobie tak dobrze, jak można by się tego spodziewać w okolicznościach, które można określić tylko jako niezwykle trudne” – powiedział Price w rozmowie z mediami w piątek.

Kibice, w tym rodzina Griner i WNBA, są silni Połączenie Aby uwolnić to z niektórymi wyrażanie obaw Rosja użyje Greinera jako narzędzia politycznego w obliczu napięć między tym krajem a Stanami Zjednoczonymi”. Inwazja Rosji na Ukrainę.
Dwukrotny złoty medalista olimpijski i gwiazda w Phoenix Mercury WNBA, 31-letni Griner, był Aresztowany w lutym Na lotnisku w Moskwie. władze rosyjskie Greiner powiedziała, że ​​ma w bagażu olej konopny Oskarżyła ją o przemyt dużych ilości narkotyków – przestępstwo zagrożone karą do 10 lat więzienia. Grała dla rosyjskiej drużyny poza sezonem WNBA.
dwór rosyjski ogłoszony w marcu Przedłużyła areszt tymczasowy Greinera do połowy maja. Źródło bliskie sytuacji powiedziało CNN w tym czasie, że nie ustalono daty rozprawy.

Stany Zjednoczone zaklasyfikowały ją jako niesłusznie przetrzymywaną

Departament Stanu USA Griner sklasyfikowany jako niesłusznie zatrzymany W Rosji jej sprawą zajmuje się Biuro Specjalnego Wysłannika Prezydenta USA ds. Zakładników, co w zeszłym tygodniu potwierdził CNN urzędnik Departamentu Stanu. Biuro kieruje dyplomatycznymi staraniami rządu o uwolnienie Amerykanów niesłusznie przetrzymywanych za granicą.
Urząd ten odegrał kluczową rolę w zapewnieniu uwolnienia obywatela USA i weterana Trevor Reid z Rosji w zeszłym miesiącu. był czerwony Został zwolniony z wymiany więźniów O obywatelu Rosji Konstantinie Jaroszence.
Centrum Richardsona, które w szczególności działa na rzecz rodzin zakładników i zatrzymanych Powiedziała Pracuje w imieniu rodziny Griner, starając się zapewnić jej uwolnienie.

Rzecznik ligi powiedział w zeszłym tygodniu, że WNBA uznało decyzję władz federalnych o zaklasyfikowaniu Greiner jako niesłusznie zatrzymanej jako „pozytywny rozwój i kolejny krok w kierunku jej powrotu do domu”.

READ  Wynik Villanova vs Houston, Fast Food: Wildcats polegają na obronie, aby stłumić Cougars, awansować do Final Four

Griner był pierwszym wyborem w WNBA Draft 2013 i jest jednym z najlepszych graczy wszech czasów w lidze.

liga która W zeszłym tygodniu rozpoczął swój 26 sezon regularny Bez Greinera, siedmiokrotna gwiazda jest uhonorowana swoimi inicjałami i numerem w koszulce (42) na uboczu wszystkich stadionów 12. Liga powiedziała, że ​​Grenier otrzyma również pełną pensję od WNBA.

W zeszłym sezonie Grenier zajął drugie miejsce w głosowaniu na nagrodę dla najbardziej wartościowego zawodnika. Centrum 6 stóp i 9 doprowadziło Mercury do finałów WNBA, gdzie Phoenix przegrał z Chicago Sky.

Jennifer Hansler z CNN, Eli Kaufman i Wayne Sterling przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *