Zawaliła się duża część Teton Pass Road w Wyoming; Nie wiadomo, jak szybko uda się go odbudować

W Wyoming zawalił się duży odcinek górskiej drogi, odcinając często uczęszczane połączenie między małymi miasteczkami we wschodnim Idaho a miejscowością turystyczną Jackson.

JACKSON, Wyo – Zawalił się duży odcinek krętej górskiej drogi w Wyoming, pozostawiając przerwę w autostradzie i przerywając uczęszczane połączenie między małymi miasteczkami we wschodnim Idaho a miejscowością turystyczną Jackson – podali w sobotę urzędnicy. .

Zdjęcia lotnicze i wideo z drona przedstawiające zawalenie się mostu pokazują, że droga Teton Pass Road jest usiana głębokimi pęknięciami, a duża część chodnika jest całkowicie brakująca. Fragment pasa bezpieczeństwa wisiał w pustce, a pomarańczowe bębny drogowe oznaczały strefę niebezpieczną. W momencie zawalenia droga była zamknięta.

Pierwszym obszarem awarii, który zwrócił uwagę, było pęknięcie drogi i upadek, który zakończył się w czwartek wypadkiem motocyklowym.

Geolodzy i inżynierowie wysłani tego dnia na miejsce stwierdzili, że „pęknięcie i spadek zaczęły się mocno poruszać” – powiedziała Stephanie Harshaw, rzeczniczka trzeciego dystryktu Departamentu Transportu Wyoming. Ekipa chodnikowa tymczasowo naprawiła drogę, a wieczorem ruch wznowiono.

Było to krótkotrwałe, ponieważ ekipy konserwacyjne zostały wysłane, aby zareagować na lawinę błotną znajdującą się dwie mile dalej w piątek wczesnym rankiem, co spowodowało zamknięcie kolejnej drogi.

Służby już na miejscu zauważyły, że chodnik jest uszkodzony. Robotnicy całą noc szukali objazdu w okolicy i „około 5 rano WYDOT odkrył, że droga uległa całkowitemu uszkodzeniu” – powiedział w sobotę Harshaw.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że żadna załoga nie odniosła obrażeń. Żaden sprzęt nie został uszkodzony” – powiedział. „Więc teraz inżynierowie i geolodzy przeprowadzają oceny geologiczne na przełęczy. Patrzyli na to cały dzień.

Departament transportu podał w mediach społecznościowych, że droga „katastrofalnie się zepsuła” na słupku milowym 12,8.

Nie było od razu jasne, ile czasu zajmie ponowne otwarcie drogi, głównej arterii dla ludzi mieszkających po drugiej stronie granicy w Idaho i pracujących w drogim Jackson, w pobliżu słynnego Parku Narodowego Grand Teton.

READ  Główne różnice w opinii lekarzy

Alternatywna trasa między Jackson a obszarem Victor w stanie Idaho ma długość 60 mil (97 kilometrów) i „dodaje trochę do każdej podróży” – powiedział Harsha.

Gubernator Mark Gordon podpisał zarządzenie wykonawcze ogłaszające stan nadzwyczajny, co według jego biura pomoże stanowi uzyskać dostęp do większych środków z Federalnej Administracji Autostrad na rozpoczęcie prac naprawczych.

W oświadczeniu gubernator stwierdził, że Departament Transportu pracuje nad „długoterminowym rozwiązaniem dotyczącym odbudowy tej krytycznej drogi”.

„Zdaję sobie sprawę, że zamknięcie to ma znaczące konsekwencje dla mieszkańców hrabstwa Teton, podróżnych z regionu i lokalnej gospodarki” – powiedział Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *