Zbliżenie księżyca Jowisza w Europie pokazuje dziwną powierzchnię

Awatar Clippera Europa na księżycu o tej samej nazwie.

Sonda kosmiczna Juno NASA wykonała zdjęcia lodowego księżyca Jowisza, Europy, podczas jego ostatniego przelotu. jedno ze zdjęćWydany w tym tygodniu za pomocą NASA — zapewnia intymny widok cech powierzchni Europy.

Juno krąży wokół gazowego giganta Jowisza od 2016 roku, ale dopiero niedawno NASA zwróciła uwagę sondy na księżyce planety. Europa ma szczególne znaczenie naukowe, ponieważ naukowcy uważają, że słony ocean znajduje się pod zamarzniętą powierzchnią księżyca.

Czarno-białe zdjęcie lotnicze zamarzniętej powierzchni Europy.

Jeśli jest taki ocean – coś nadchodzi Europa Clipper Misja Będzie badał za pomocą radaru penetrującego powierzchnię – może on zawierać komponenty na całe życie, jeśli nie samo życie.

Ostatnie zdjęcie wykonano podczas przelotu Juno 29 września, kiedy statek kosmiczny przeleciał około 220 mil od powierzchni Księżyca. Zdjęcie obejmuje około 11 600 mil kwadratowych Europy, regionu zdominowanego przez lodowe kaniony i grzbiety. To czarno-biały obraz pochodzą z Około 256 mil nad powierzchnią Jest to najwyższe kiedykolwiek wykonane zdjęcie określonej części księżyca.

Nowe zdjęcia opiera się na Pojawiły się pierwsze zdjęcia z lotu. Ciemniejsze plamy na lodzie Może to wskazywać, że coś pod skorupą księżyca eksploduje na powierzchni, według niedawnej NASA Wydanie. Białe kropkowane punkty na obrazie są sygnałami wysokoenergetycznych cząstek promieniowania w środowisku wokół Księżyca.

„Te cechy są bardzo interesujące” – powiedziała Heidi Becker, współkierownik badania aparatu, który posłużył do uchwycenia obrazu. „Zrozumienie, w jaki sposób powstała – i jak odnosi się do historii Europy – mówi nam o wewnętrznych i zewnętrznych procesach, które tworzą skorupę lodową”.

Chociaż Juno zaczęła skupiać się na Jowiszu, jej badania rozszerzyły się na cztery satelity w regionie Galilei i pierścienie gazowego giganta – nie było to łatwe do zauważenia, ale Niedawno uchwycone Na zdjęciach z Teleskopu Kosmicznego Webba.

Juno przeleciała blisko Ganimedesa (największego księżyca w Układzie Słonecznym) w czerwcu 2021 roku, a w 2023 roku Io otrzyma własny lot. Juno znacznie rozszerza swoje cele inwigilacyjne Na początku lat 30. zostanie zastąpiony przez NASA Europa Clipper, który zbada zdolność Europy do ulepszania życia za pomocą najnowszych narzędzi.

Powierzchnia Europy może wyglądać bardzo wrogo w czerni i bieli oraz z wysokości 200 mil, ale pod lodem, To może być zupełnie inna historia.

WIĘCEJ: Zobacz pierwsze zbliżenia Juno z Icy Europa

READ  CAPSTONE opuszcza orbitę Ziemi na Księżyc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *