Zespoły NASCAR twierdzą, że łańcuch modeli ekonomicznych jest „zakłócony”

CHARLOTTE, NC – najpotężniejsze zespoły NASCAR ostrzegły w piątek, że szanowana seria wyścigów samochodowych ma niesprawiedliwy „zepsuty” model ekonomiczny z niewielką lub żadną szansą na długoterminową stabilność, oszałamiające ogłoszenie, które dodało do rosnącej listy problemów.

Puchar Series zmierza do wyścigu kwalifikacyjnego Charlotte Motor Speedway w niedzielę z trzema pełnoetatowymi kierowcami, którzy zostali wykluczeni z powodu kontuzji nowego NASCAR i Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jak rozwiązać problemy związane z bezpieczeństwem.

Sytuacja pogorszyła się, gdy zespoły upubliczniły swoją całoroczną walkę z NASCAR o sprawiedliwy podział dochodów.

Curtis Polk, który obecnie jest wieloletnim menadżerem biznesowym Michaela Jordana, powiedział, że ma udziały zarówno w Charlotte Hornets, jak i w zespole 23XI Racing Jordan i Denny Hamlin pole w NASCAR.

„Osiągnęliśmy punkt, w którym zespoły zdają sobie sprawę, że zrównoważony rozwój w sporcie nie jest długoterminowy” – powiedział Polk. „To nie jest sprawiedliwy system”.

Race Team Alliance powstało w 2014 roku, aby dać zespołom jednolity głos w negocjacjach z organem nakładającym sankcje. Czteroosobowa podkomisja przedstawiła swoje obawy w hotelu w Charlotte, do Polka dołączył Jeff Gordon, czterokrotny mistrz NASCAR i wiceprezes Hendrick Motorsports; Steve Newmark, prezes RFK Racing; oraz Dave Alpern, prezes Joe Gibbs Racing.

Hendrik i Gibbs zdobyli sześć z ostatnich siedmiu tytułów mistrzowskich w serii pucharowej od 2015 roku, ale Gordon powiedział, że czterosamochodowy skład Hendrika, najsilniejszy w branży, nie miał lukratywnego sezonu od lat. W tym sezonie znowu stracisz pieniądze, pomimo obniżki kosztów samochodu Next Generation NASCAR.

„Mam wiele obaw, że zrównoważony rozwój będzie prawdziwym wyzwaniem” – powiedział Gordon.

Prowadzona przez Polka, którego rola w Hornets pozwala zapoznać się z modelem franczyzy NBA, RTA wprowadziła NASCAR w czerwcu z siedmiopunktowym planem nowego modelu podziału przychodów. Polk powiedział, że propozycja „siedziała tam od kilku miesięcy i powiedzieliśmy NASCAR, że chcielibyśmy kontroferty”.

READ  Zurich Classic of New Orleans Wypłaty i punkty: Nick Hardy i Davis Riley zarabiają 1,24 miliona dolarów i 400 punktów FedExCup

Nie ujawnił siedmiu punktów, z wyjątkiem odnotowania, że ​​zrównoważony rozwój i długowieczność zespołu są priorytetami. Komisja poinformowała w piątek, że jest otwarta na wszystkie pomysły, w tym na limity wydatków, takie jak w Formule 1.

„Jesteśmy zdolni do wszystkiego, co prowadzi nas do nowej struktury koncepcyjnej”, powiedział Newmark.

NASCAR odpowiedział na RTA w zeszłym tygodniu kontrofertą dotyczącą „niewielkiego wzrostu przychodów i skupienia się na cięciu kosztów”, powiedział Polk.

Sojusz drużynowy był jednomyślny, że jedynym miejscem, w którym można było obniżyć koszty, były zwolnienia.

„Dokonaliśmy już dużych cięć”, powiedział Alpern. „Robimy więcej za mniej niż kiedykolwiek od 30 lat”.

NASCAR nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz od Associated Press.

Bitwa o koszty została ogłoszona, a pięć wyścigów pozostało do koronacji mistrza NASCAR 2022.

Problem trwał od lat, a w 2016 r. NASCAR przyjął system wynajmu 36 samochodów, który jest tak bliski modelowi franczyzowemu, jak sport, który został założony i niezależnie należący do rodziny France. Statuty przynajmniej dały zespołom coś wartościowego do utrzymania – lub sprzedaży – i ochrony ich inwestycji w sport.

Model biznesowy zespołu nadal w dużym stopniu zależy od sponsoringu, który zespoły muszą zapewnić indywidualnie. Newmark powiedział, że sponsoring pokrywa od 60% do 80% budżetów wszystkich 16 akredytowanych organizacji.

Ponieważ sponsoring jest tak ważny, powiedział Newmark, zespoły pilnie potrzebują ulgi finansowej gdzie indziej i poprosił NASCAR o „dystrybucję z ligi, aby pokryć nasze podstawowe koszty”.

Obecna umowa czarterowa wygasa z końcem sezonu 2024, czyli w tym samym czasie, w którym wygasają obecne umowy telewizyjne NASCAR.

Chociaż pieniądze z telewizji są dzielone między NASCAR a zespoły i tory, Polk powiedział, że jeśli chodzi o rzeczywiste przychody, które sport generuje, 93% trafia do NASCAR, a zespoły otrzymują tylko 7%. Zauważył, że w F1 wszystkie zyski są dzielone 50-50 między zespoły i własność sieci.

READ  Zwycięzcy i przegrani w pierwszych 25 rankingach play-offów pierwszej ligi

Mars Inc. postanowiła NASCAR, który po raz pierwszy wystartował w NASCAR w 1990 roku, pod koniec zeszłego roku stał się jego ostatnim sezonem, a JGR spędził ostatnie dziewięć miesięcy, próbując znaleźć nowego sponsora, którego mógłby zatrzymać. Kyle Bush, jedyny aktualny zwycięzca wielu mistrzostw na poziomie pucharowym. Busch podpisał kontrakt z Richardem Childress Racing i po 15 sezonach opuści JGR jako zwycięski kierowca Toyoty NASCAR.

„Staliśmy się pełnoetatowymi zbieraczami funduszy” – powiedział Alpern. „Zamiast pracować w naszej firmie, zbieramy pieniądze tylko po to, by przetrwać”.

Polk powiedział, że zespoły będą honorować umowy czarterowe do 2024 r. Jednak podczas negocjowania nowej umowy czarterowej zespoły domagają się więcej.

„NASCAR to maszyna do drukowania pieniędzy” – powiedział Polk. „Ale to zespoły i kierowcy robią show”.

NASCAR jest teraz pod ostrzałem z prawie każdego kąta, ponieważ kierowcy są wściekli z powodu niektórych ostatnich kar i Wytrzymałość nowego samochodu nowej generacji, który był obwiniany za powodowanie bezprecedensowych obrażeń. To, co powinno być rutynowymi uderzeniami w ścianę, zostało odłożone na bok Dotknięci wstrząsem mózgu Alex Bowman i Kurt Busch oraz Cody Shane Weir zrezygnowali z niedzielnego wyścigu ze złamaną nogą.

NASCAR przetestował potencjalne modyfikacje samochodu i przedstawi kierowcom wyniki w sobotę rano przed treningiem w Charlotte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *