Zeznania podatkowe Trumpa opublikowane w piątek: aktualizacje na żywo

Demokraci w Kongresie opublikowali tysiące stron byłego prezydenta Donalda Trumpa Piątkowe zeznania podatkowe dają najbardziej wszechstronny obraz jego finansów w ciągu sześciu lat, w tym jego pobytu w Białym Domu, gdzie walczył o zachowanie prywatności informacji w zerwaniu z dziesięcioleciami precedensów.

Dokumenty obejmują również dochody osobiste Trumpa i jego żony MelaniiZ przedsiębiorstwami biznesowymi Trumpa w latach 2015-2020. Pokazują, w jaki sposób Trump wykorzystał kod podatkowy, aby zmniejszyć swój dług podatkowy i ujawniają szczegóły dotyczące zagranicznych kont, datków na cele charytatywne i wyników jego głośnych przedsięwzięć biznesowych.

Rewelacja stanowi zwieńczenie wieloletniej batalii prawnej na całym świecie, od kampanii prezydenckiej po Kongres i Sąd Najwyższy. Trump konsekwentnie odrzucał próby podzielenia się szczegółami swojej historii finansowej – wbrew praktyce przejrzystości stosowanej przez jego poprzedników w erze po Watergate. Publikacja nagrań ma miejsce na kilka dni przed odzyskaniem przez Republikanów kontroli nad Izbą Reprezentantów Kilka tygodni po tym, jak Trump ogłosił kolejną kampanię dla Białego Domu.

Dokumenty pokazują, w jaki sposób Trump ograniczył swoje zobowiązania podatkowe, kompensując swoje dochody stratami korporacyjnymi i milionami dolarów wydatków biznesowych, amortyzacją majątku i innymi odliczeniami.

Podczas gdy Trump zapłacił 641 931 dolarów federalnego podatku dochodowego w 2015 roku, kiedy rozpoczął kampanię prezydencką, zapłacił tylko 750 dolarów w 2016 i 2017 roku, wynika z raportu opublikowanego w zeszłym tygodniu. Kongresowa Bezpartyjna Wspólna Komisja ds. Podatków. Zapłacił prawie 1 milion dolarów w 2018 roku, ale tylko 133 445 dolarów w 2019 roku i nic w 2020 roku, jego przegranym roku.

Dokumenty szczegółowo opisują również zagraniczne aktywa Trumpa.

Trump powiedział, że miał konta bankowe w Chinach, Irlandii i Wielkiej Brytanii od 2015 do 2017 roku, nawet gdy był głównodowodzącym. Jednak od 2018 roku zgłosił tylko jedno konto w Wielkiej Brytanii, a Trump ubiegał się o zagraniczne ulgi podatkowe z tytułu podatków, które płacił od różnych przedsięwzięć biznesowych na całym świecie, w tym umów licencyjnych na używanie jego nazwiska w projektach rozwojowych i golfie. Kursy w Szkocji i Irlandii.

Wydaje się, że przez lata Trump płacił więcej podatków zagranicznych niż federalnych podatków dochodowych netto w USA, z dochodami zgłaszanymi w Azerbejdżanie, Chinach, Indiach, Indonezji, Panamie, Filipinach, St. Martin, Turcji i Stanach Zjednoczonych. . Emiraty Arabskie.

READ  Warren v. Oto, czego można się spodziewać, gdy DeSantis stanie dziś przed sądem w Tallahassee

Dokumenty pokazują również, że darowizny Trumpa na cele charytatywne często stanowią tylko niewielką część jego dochodów. W 2020 roku, kiedy koronawirus spustoszył gospodarkę, Trump nie ogłosił żadnych darowizn na cele charytatywne. W 2019 i 2018 roku wypisał czeki na prawie 500 000 dolarów darowizn. Liczba ta była wyższa w poprzednich latach – 1,8 miliona dolarów w 2017 roku i 1,1 miliona dolarów w 2016 roku.

Nie było jasne, czy zgłoszone kwoty obejmowały roczną pensję prezydencką Trumpa w wysokości 400 000 USD, z której jako kandydat powiedział, że zrezygnuje, i którą, jak powiedział, przekazał różnym departamentom federalnym.

Jeff Hoopes, profesor rachunkowości w Cannon-Flagler Business School na Uniwersytecie Północnej Karoliny, opisał dochody Trumpa jako „ogromne i złożone” z „setkami firm rozsianych po całym świecie”.

Zauważył, że wiele z tych firm było marginalnie nierentownych, co opisał jako „bardzo magiczne pod względem kodeksu podatkowego”.

„Trudno stwierdzić, czy ktoś jest naprawdę kiepski w biznesie, czy naprawdę dobry w planowaniu podatkowym, ponieważ obaj wyglądają tak samo” – powiedział.

Daniel Shaviro, profesor podatków na Uniwersytecie Nowojorskim, przytoczył ogromne straty finansowe wielu firm Trumpa. „Oto rzeczy jak ryby”.

Shaviro przytoczył przykłady wątpliwej lub błędnej matematyki nawet w małych firmach, takich jak linia lotnicza o nazwie „TT Endeavour I LLC”, która odnotowała zarówno sprzedaż, jak i wydatki w wysokości 160 144 USD w 2020 r. Takie idealne dopasowanie jest niezwykłe, powiedział Shaviro. Mimo to formularz zgłaszał stratę w wysokości 18 923 USD.

„Nie wracam i nie mówię:„ Zgadnij co? Oszukuję ”, powiedział Shaviro, „ale są czerwone flagi”.

Wydanie to oznacza ostatnią porażkę Trumpa, który pogrążył się w dochodzeniach, w tym w federalnych i stanowych sondach dotyczących prób sfałszowania wyborów w 2020 roku. Departament Sprawiedliwości prowadzi również dochodzenie w sprawie ryz tajnych dokumentów znalezionych w jego klubie Mar-a-Lago i możliwych prób utrudniania śledztwa.

READ  Deshaun Watson: rozgrywający Cleveland Browns zawieszony na sześć meczów, według ESPN, powołując się na anonimowe źródło

W piątkowym oświadczeniu Trump skrytykował Demokratów i Sąd Najwyższy za uwolnienie.

„Może to prowadzić do strasznych rzeczy dla wielu ludzi” – powiedział. „Radykalni, lewicowi Demokraci uzbroili wszystko, ale pamiętajcie, że to niebezpieczna droga dwukierunkowa!”

Powiedział, że zwrot udowodnił, „jak dumny jestem z sukcesu i jak mogłem wykorzystać amortyzację i różne ulgi podatkowe, aby zbudować swój biznes”.

Raporty zostały opublikowane przez House Ways and Means Committee, która przeprowadziła głosowanie według linii partyjnej aby upublicznić zwroty w zeszłym tygodniu po wieloletniej batalii prawnej.

Zeznania szczegółowo opisują, w jaki sposób Trump wykorzystał prawo podatkowe, aby zminimalizować swoją odpowiedzialność, w tym przeniesienie ogromnych strat z poprzednich lat. Podczas swojej kampanii w 2016 roku Trump powiedział, że płacenie niewielkiego lub żadnego podatku dochodowego „czyni mnie mądrzejszym” za kilka lat.

W 2020 roku ponad 150 firm Trumpa wykazało ujemny kwalifikowany dochód z działalności gospodarczej, który IRS definiuje jako „kwotę netto kwalifikowanych pozycji dochodu, zysku, odliczenia i straty z dowolnego kwalifikowanego handlu lub biznesu”. W sumie za ten rok podatkowy kwalifikowana strata Trumpa wyniosła ponad 58 milionów dolarów, wraz z prawie 9 milionami dolarów strat przeniesionych z poprzednich lat.

Kolejny przegrany Trumpa: jego firma prowadziła lodowisko w nowojorskim Central Parku do zeszłego roku. Trump zgłosił straty w wysokości 2,6 miliona dolarów z pierścienia Wollmana w ciągu sześciu lat upublicznienia. Lodowisko, klejnot w koronie wczesnej organizacji Trump Organization, która działa na podstawie umowy z rządem Nowego Jorku, odnotowało w 2015 roku stratę w wysokości 1,3 miliona dolarów, pomimo przychodów w wysokości 9,3 miliona dolarów, zgodnie z zeznaniami podatkowymi. Lodowisko przyniosło zysk w wysokości 298 000 USD w 2016 r., ale wracało do topienia gotówki w każdym z kolejnych czterech lat.

„Zgodnie z obowiązującym prawem wygląda na to, że Trump generuje wątpliwe lub podejrzanie duże straty” – powiedział Steven Rosenthal, starszy pracownik Urban-Brookings Tax Policy Center, który od 20 lat przygotowuje podatki dla korporacji i bogatych. Nikt nie tracił pieniędzy tak regularnie i masowo jak Trump rok po roku.

„Dla mnie operacje biznesowe Trumpa zakończyły się niepowodzeniem i staram się zrozumieć, w jakim stopniu jest to spowodowane pechem Trumpa jako biznesmena i inflacją Trumpa” – powiedział.

READ  NBC Los Angeles — helikopter policyjny rozbija się na plaży w Newport

Finanse Trumpa były owiane tajemnicą, odkąd był deweloperem na Manhattanie w latach 80.

Trump, znany z budowania drapaczy chmur i prowadzenia reality show przed zdobyciem Białego Domu, przedstawił ograniczone szczegóły dotyczące obowiązkowych formularzy informacyjnych i sprawozdań finansowych, które dostarczył bankom i magazynom finansowym, aby uzasadnić swój ranking. Lista miliarderów.

Długoletnia firma księgowa Trumpa zaprzeczyła doniesieniom, a prokurator generalny Nowego Jorku złożył pozew Oskarżył Trumpa i jego Trump Organization o oszukańcze zawyżanie wartości nieruchomości w raportach. Trump i jego firma zaprzeczyli popełnieniu wykroczenia.

W październiku 2018 r. The New York Times opublikował nagrodzony Pulitzerem serial, który zaprzeczał wizerunkowi, jaki Trump próbował sprzedać jako biznesmena, który doszedł do siebie, na podstawie ujawnionych rejestrów podatkowych. Pokazało, że Trump otrzymał współczesny ekwiwalent co najmniej 413 milionów dolarów z nieruchomości swojego ojca, z których większość pochodziła z tego, co Times nazwał „uchylaniem się od płacenia podatków” w latach 90.

Druga seria za rok 2020 pokazuje, że Trump nie płacił podatków dochodowych przez 10 z poprzednich 15 lat, ponieważ zazwyczaj tracił więcej pieniędzy niż zarabiał.

W swoim raporcie z zeszłego tygodnia Komitet ds. Sposobów i Środków wskazał, że administracja Trumpa mogła zignorować wymóg wprowadzenia obowiązkowych audytów zeznań podatkowych prezydenta..

IRS rozpoczął kontrolę zeznań podatkowych Trumpa za 2016 r. 3 kwietnia 2019 r. — ponad dwa lata po objęciu przez niego urzędu — kiedy przewodniczący Ways and Means, przedstawiciel Richard Neal, D-Mass., poprosił agencję o informacje związane z dochodami. .

Każdy prezydent i główny kandydat partii od czasu Richarda Nixona dobrowolnie udostępnił publicznie przynajmniej streszczenia swoich informacji podatkowych.

___

Współpracujący pisarze prasowi Gary Fields, Paul Wiseman i Farnoosh Amiri w Waszyngtonie, McGinard w Kolumbii w Południowej Karolinie i Nicholas Riccardi w Denver przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *