Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 – Amerykańskie kobiece trasy hokejowe ROC, Jamie Anderson rozwija się w slopestyle i więcej akcji z Pekinu

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 oficjalnie trwają w Pekinie. Uroczystość rozpoczęła ceremonia otwarcia, a pierwszy dzień akcji przyniósł pewne niepokoje i wielkie finiszy.

Amerykanka Jamie Anderson rozpoczęła swoją próbę pokonywania trzech torfów w damskim snowboardzie slopestyle, awansując do finału wraz z koleżankami z drużyny Hailey Langland i Julią Marino.

Legenda snowboardu, Shaun White, ogłosił, że będą to jego ostatnie igrzyska olimpijskie. 35-latek ma na koncie trzy złote medale olimpijskie oraz 18 indywidualnych medali Zimowych X Igrzysk.

„Trochę się szczypię, mając szczęście, że wciąż tu jestem w tym wieku” – powiedział.

Oto niektóre z akcji tego dnia:


USA dominuje ROC w hokeju

Drużyna hokejowa reprezentacji USA odniosła zwycięstwo w drugiej rundzie wstępnej turnieju olimpijskiego, wygrywając 5:0 drużynę Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Gol Hilary Knight 8:51 w drugiej tercji dał drużynie USA trochę czasu na wytchnienie przeciwko ROC, zwiększając przewagę do 2-0, mimo że po dwóch tercjach pokonali rywali 36:6. Gol Grace Zumwinkle 3:57 w trzeciej tercji pozwolił im odetchnąć.

Bramkarz ROC Maria Sorokina utrzymała swoją drużynę w meczu z drużyną USA przez dwa okresy. Ale Amerykanie otworzyli wrota powodziowe w trzeciej tercji, strzelając trzy gole w 4:47, aby przejąć kontrolę nad tym, co było bliższym meczem, niż wielu się spodziewało. USA pokonały ROC 60-12 w wygranym 5:0 meczu.

Stany Zjednoczone zmierzą się w następnej kolejności ze Szwajcarią, a następnie z Kanadą, która zakończy grę wstępną. – Grzegorz Wyszyński

Zmartwienie potentatów

Szwed Walter Wallberg zdenerwował się w męskich potentatach, pokonując faworyta Mikaela Kingsbury z Kanady, by zdobyć złoto w sobotę. Brąz zdobył japończyk Ikuma Horishima.

READ  Zawalił się most Baltimore: 6 osób nie żyje

Wallberg, 21 lat, miał ostatnią passę tego dnia i musiał poprawić wynik Kingsbury’s 82,18. Kingsbury zdobył złoto w Pyeongchang 2018, ale Wallberg pokonał rekord 83,23, aby znokautować Kanadyjczyka z pierwszego miejsca.

To był niezwykły wyczyn dla Wallberga, który zaledwie dwa lata temu doznał poważnej kontuzji więzadła krzyżowego. Obawiano się wtedy, że jego kariera zakończy się, ale walczył tylko po to, by rozerwać łąkotkę. Po dalszej rehabilitacji wyzdrowiał po tym, aby zdobyć pierwszy w historii złoty medal w Szwecji w narciarstwie dowolnym. – Tom Hamilton

Elana Meyers Taylor oczyszczona

Amerykańska bobslejer Elana Meyers Taylor została zezwolona na opuszczenie izolacji po dwukrotnym negatywnym teście na COVID-19, powiedziała NBC Today Show.

Meyers Taylor miał pierwotnie nosić flagę USA podczas ceremonii otwarcia, ale w styczniu uzyskał wynik pozytywny. 29 i został umieszczony w izolacji. Jest medalistką trzech ostatnich zimowych igrzysk olimpijskich i po złoto będzie walczyć w monobobie.

Przed ogłoszeniem Meyers Taylor pokazała swój trening w swoim pokoju hotelowym.

Odkupienie Slopestyle

Jamie Anderson rozpoczęła swoją starania o trzecią prostą snowboardową slopestyle gold w sobotę rano w Pekinie, prowadząc trzy Amerykanki do niedzielnego finału, zajmując piąte miejsce w kwalifikacjach. Dwukrotne olimpijki Julia Marino (szósta) i Hailey Langland (dziewiąta) dołączą do Andersona w finale 12 kobiet.

„Chciałam zakwalifikować się wyżej, ale wezmę to, co mogę”, powiedziała Anderson NBC wkrótce po drugim przejeździe. „Kurs jest naprawdę trudny, a młode dziewczyny motywują mnie i zmuszają do cięższej pracy. Staram się być naprawdę dumna z siebie, że po prostu tu jestem”.

Historia slopestyle w Pekinie nie dotyczy jednak jednej kobiety. Chodzi o odkupienie każdego zawodnika w zawodach. Cztery lata temu kobiety w zdradzieckich warunkach wpadły na kurs w Pjongczangu. Silne, porywiste wiatry utrudniały jeźdźcom próbowanie swoich największych trików, a kilka kobiet wylądowało na pełnym biegu. W ciągu czterech lat od debiutu w Soczi sport bardzo się rozwinął, ale konkurs nie pokazał tego postępu.

READ  Wysiłki mające na celu wynegocjowanie umowy o zakładnikach i pauzy w konflikcie w Gazie zostały zintensyfikowane, gdy Biden wysyła szefa CIA na kluczowe rozmowy w Europie.

To zmieniło sobotę. Mimo że kobiety nie rzucały swoich największych sztuczek, oszczędzając je na niedzielę, ich jazda była już znacznie lepsza od tego, co mogły zrobić na torze w Korei Południowej.

„Popalił nas ten konkurs” – powiedział Langland na początku tego roku w ESPN. „Wszyscy byli bardzo zmęczeni wynikami z ostatniego razu i chcemy udowodnić światu, że robimy postępy. Nastąpił tak duży postęp i nie możemy się doczekać, aby to pokazać”.– Alyssa Roenigk


Kanada ponownie dominuje w hokeju kobiet

Srebrni medaliści z 2018 roku, Kanada, pokazali swój status pretendenta do medalu po kolejnym krzywym meczu w sobotę w Pekinie. Kanada pokonała Finlandię 11:1 – tylko o jedną bramkę mniej niż drużyna pokonała w czwartek Szwajcarię 12:1.

Gra zawierała również ten niesamowity cel. Cały czas miej oko na krążek:


Najlepsze zdjęcie olimpijskie do tej pory?


Sportowe kolory

Dwa najbardziej kultowe amerykańskie budynki – Biały Dom i Empire State Building – będą wspierać olimpijczyków. Biały Dom będzie miał czerwone, białe i niebieskie światła, a nowojorski drapacz chmur będzie mienił się kolorami konkurujących narodów.


Bohaterowie z rodzinnego miasta

The New England Patriots i Boston College Eagles wspierali olimpijczyków z powiązaniami z tym obszarem. Wśród nich jest absolwent BC Alex Carpenter, który był członkiem drużyny hokejowej 2014, która zdobyła srebrny medal w Soczi.

READ  UE zawarła umowę gazową ze Stanami Zjednoczonymi, starając się zmniejszyć swoją zależność od Rosji

Drużyna USA chce obronić swój złoty medal z Igrzysk 2018, które zmierzyło się z rywalem z Kanadą w strzelaninie po dogrywce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *