Znaleziono najstarsze elementy składowe Drogi Mlecznej, nazwane Shiva i Shakti

Naukowcy z jednego z wiodących na świecie instytutów astronomicznych z siedzibą w Niemczech Instytut Maxa Plancka W astronomii zidentyfikowali dwa najstarsze elementy składowe Drogi Mlecznej i nazwali je „Shakti” i „Shiva”.

„Wydaje się, że są to pozostałości dwóch galaktyk, które połączyły się między 12 a 13 miliardami lat temu z wczesną wersją Drogi Mlecznej, przyczyniając się do początkowego wzrostu naszej macierzystej galaktyki. Nowe odkrycie jest astronomicznym odpowiednikiem poszukiwania przez archeologów śladów była to początkowa osada, która dziś przekształciła się w duże miasto.” W badaniu, którego wyniki opublikowano w czasopiśmie Astrophysical Journal, stwierdzono: „Wymagało połączenia danych dla prawie 6 milionów gwiazd”.

To Khyati Malhan i Hans-Walter Rex z Instytutu Astronomii Maxa Plancka zdołali zidentyfikować dwa pierwsze elementy składowe, które nadal można zidentyfikować jako „fragmenty protogalaktyczne, które na początku XXI wieku połączyły się z wczesną wersją naszej Galaktyki Drogi Mlecznej”. era powstawania galaktyk we wszechświecie.” Składniki zidentyfikowano poprzez połączenie danych z satelity astrometrycznego Gaia Europejskiej Agencji Kosmicznej z danymi z Sloan Digital Sky Survey.

Uczony Malhan nazwał te dwie świątynie Shakti i Shiva, przy czym ten ostatni jest jednym z głównych bóstw hinduizmu, a pierwsza kobiecą siłą kosmiczną często przedstawianą jako małżonka Shivy. „Zaobserwowaliśmy, że w przypadku pewnej grupy gwiazd ubogich w metale gwiazdy były stłoczone wokół dwóch określonych kombinacji energii i momentu pędu. Shakti i Shiva mogą być pierwszymi dodatkami do „biednego starego serca” naszej Galaktyki Drogi Mlecznej, począwszy od jego wzrost w stronę Drogi Mlecznej” – stwierdził Malhan w komunikacie prasowym. „Duży.” Rex dostarczył szczegółowych informacji na temat składu chemicznego gwiazd.

Ich energia i wartości momentu pędu, a także ogólnie niska metaliczność na poziomie „biednego starego jądra” sprawiają, że Shakti i Shiva są dobrymi kandydatami na wczesnych przodków Drogi Mlecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *