Żona Briana Wilsona, menedżer, wspomaga jego powrót do zdrowia – ostateczny termin

Melinda Ledbetter Wilson, długoletnia żona założyciela Beach Boys Briana Wilsona, pomogła poprowadzić jego odrodzenie osobiste i zawodowe, a w filmie biograficznym z 2014 roku zagrała ją Elizabeth Banks. miłość i miłosierdzie, Zmarł we wtorek. Miała 77 lat. Jej mąż ujawnił tę wiadomość w poście w mediach społecznościowych.

„Moje serce jest złamane” – napisał Wilson. „Ja i pięcioro naszych dzieci jesteśmy we łzach. Jesteśmy zgubieni. Melinda to więcej niż moja żona. Ona była moim wybawicielem. Dała mi bezpieczeństwo emocjonalne, którego potrzebowałem, aby zrobić karierę. W późniejszym poście dodał: „To moja gospodyni. Była dla nas wszystkim.

Urodzona 3 października 1946 roku w Pueblo w stanie Kolorado Ledbetter Wilson miała długą karierę w modelingu. Wilsona poznała podczas pracy w salonie samochodowym w połowie lat 80. Zaczęli się spotykać, ale ona była przerażona kontrolą, jaką Eugene Landy – psycholog, którego kontrowersyjne terapie i leki od lat zawładnęły legendą rocka – miał nad Wilsonem. Zgłosiła Landy władzom Kalifornii za naruszenia etyki, ale wkrótce potem para rozstała się.

Spotkali się ponownie po przypadkowym spotkaniu i pobrali się w lutym 1995 roku. W międzyczasie stan zakazał Landy wszelkich kontaktów z Wilsonem, który od połowy lat sześćdziesiątych cierpiał na chorobę psychiczną.

POWIĄZANE: Recenzja „Love & Kindness”: film biograficzny Briana Wilsona wprowadza dobrą atmosferę w mrożącym krew w żyłach studium muzycznego geniuszu

miłość i miłosierdzie, Nazwany na cześć utworu tytułowego z solowego albumu Wilsona z 1988 roku, występuje w nim John Cusack i Paul Dano w roli odpowiednio starszego i młodszego Wilsona oraz Banks jako Ledbetter Wilson. Film wyreżyserowany przez Billa Folletta opowiada historie rozgrywające się w latach 60. i 80. XX wieku. Miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Toronto w 2014 r. i trafił do kin w czerwcu 2015 r. za pośrednictwem Lionsgate i Roadside Attractions. Za swoją rolę Dano zdobył Złoty Glob.

Banks i Ledbetter Wilson pojawili się razem na imprezie The Contenders w Deadline w 2015 roku, a ten ostatni powiedział, że stało się dokładnie tak, jak pokazano w filmie. Obejrzyj klip wideo z tego panelu tutaj:

Plakat na YouTubie

Podczas ich wspólnego czasu Ledbetter Wilson namawiała męża, aby przywrócił mu karierę i dziedzictwo. Po niepublikowaniu albumu od 1988 roku Wilson nagrał ich kilkanaście w latach 1995-2021. Wśród nich był rok 2004 Brian Wilson zapewnia uśmiechTo gotowy produkt legendy Dźwięki zwierząt Podejmować właściwe kroki uśmiech Nie udało mu się ukończyć w latach 60.

Po drodze Wilson nadal występował na żywo, włączając w to dwie trasy koncertowe po pierwszej dekadzie XXI wieku, podczas których on i grupa wspierająca The Wondermints zagrali album z 1966 roku. Dźwięki zwierząt w pełni.

Wilson napisał, wyprodukował, zaśpiewał i/lub zagrał na kilkunastu singlach z listy Top 10 dla Beach Boys, w tym w hitach numer 1 „I Get Around”, „Help Me, Rhonda” i „Good Vibrations”. Ponownie połączył siły z ocalałymi zespołami Beach Boys, aby wydać album i wyruszyć w trasę koncertową z okazji 50. rocznicy powstania. Grupa została także uhonorowana nagrodami Grammy w 2012 roku.

Ledbetter Wilson jest producentem trzech projektów swojego męża: Brian Wilson: Długo obiecana droga (2021), Pet Sounds na żywo w Royce Hall (2006) oraz dłuższe wideo Brian Wilson zapewnia uśmiech (2005) był także gościem programów telewizyjnych m.in Widok, dzień dobry Ameryko I Rozrywka dziś wieczorem.

Wraz z Wilsonem pozostawiła pięcioro adoptowanych dzieci.

READ  Boeing, Hilton, Spotify, Garmin i nie tylko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *