Borys Nadieżdin: Rywal Putina zgłasza jego kandydaturę na prezydenta Rosji

Skomentuj zdjęcie,

Składając podpisy, Borys Nadieżdin podziękował swoim zwolennikom

Rywal Kremla Borys Nadieżdin powiedział, że zebrał wystarczającą liczbę podpisów, aby kandydować w nadchodzących wyborach prezydenckich w Rosji.

Były radny zasłynął ze stosunkowo szczerej krytyki Putina i zakrojonej na szeroką skalę rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Nadieżdin powiedział, że dostarczył władzom wyborczym ponad 100 000 żądanych podpisów.

Komisja Wyborcza musi teraz rozpatrzyć jego wniosek.

Obecny prezydent Władimir Putin zarejestrował się już jako kandydat niezależny w zaplanowanych na marzec wyborach, w których niemal na pewno wygra kolejną sześcioletnią kadencję.

Nadieżdin (60 l.) jest radnym od ponad 30 lat. Wydaje się, że w kraju, w którym działacze opozycji byli więzieni, a nawet zamordowani, jego niedawna krytyka Putina była jak dotąd tolerowana.

Tuż po dzisiejszym terminie składania podpisów Nadieżdin zamieścił zdjęcie, na którym stoi przed kilkoma skrzynkami zawierającymi dokumenty opatrzone podpisami jego zwolenników.

Wcześniej napisał na Twitterze: „To moja duma – tysiące ludzi pracowało przez długie, nieprzespane dni. W tych skrzynkach znajdują się skutki kolejek, w których staliście na przenikliwym zimnie”.

Tysiące Rosjan ustawiło się na mrozie w całym kraju, aby dodać swój podpis do listy osób popierających kandydaturę Nadieżdina.

Władimir Putin zdominował rosyjską scenę polityczną od 2000 roku. W 2020 roku uchwalono nowelizację konstytucji, która umożliwiła mu utrzymanie się u władzy po 2024 roku.

Zwycięstwo w marcu zapewni mu pozostanie prezydentem do 2030 r. Potem prawdopodobnie będzie służył przez kolejne sześć lat, do 2036 r., jeśli zdecyduje się ponownie kandydować.

READ  Co zaskakujące, nowym brytyjskim premierem jest Ameryka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *