Źródła: Nowy model wynagrodzeń sportowców akademickich może kosztować szkoły energetyczne po 300 milionów dolarów każda w ciągu 10 lat

SCOTTSDALE, Arizona — Z torbą przerzuconą przez ramię i bagażem w ręku trener piłki nożnej Baylor Dave Aranda zszedł głównymi schodami na ranczu Hyatt Gainey po corocznych spotkaniach konferencji Big 12.

Pobiegł korytarzem, żeby się szybko przywitać, a potem wyszedł z myślą o celu podróży. „Mam zamiar spotkać się z kardynałami (Arizony)” – powiedział z uśmiechem. „Musisz się nauczyć, jak to wszystko robić!”

Wizyta trenera uczelni lub urzędnika profesjonalnej organizacji sportowej niekoniecznie jest przełomowa. Jednak wizyta Arandy – aby dowiedzieć się więcej o zarządzaniu dyżurami i skali wynagrodzeń – wskazuje na czasy.

Branża sportów uniwersyteckich zbliża się do nieuniknionego: modelu bezpośredniego wynagrodzenia dla sportowców.

W miarę jak kadra kierownicza branży kontynuuje negocjacje z prawnikami powoda w sprawie antymonopolowej Izby Reprezentantów, w dalszym ciągu wychodzą na jaw szczegóły przyszłego modelu wynagrodzeń – niezbędna część każdej ugody. Osobom, które podzieliły się szczegółami, zapewniono anonimowość, ponieważ nie wolno im rozmawiać na temat proponowanego porozumienia, które wciąż podlega zmianom.

Chociaż negocjacje były aktywne i trwały aż do ośmiu miesięcy – nie jest to nowe odkrycie w branży – koncepcje proponowanego nowego modelu stają się coraz bardziej formalne w miarę jak liderzy starają się dotrzymać terminu wyznaczonego przez prawników.

Liczby finansowe są jasne: dla uczestników konferencji władzy cena jest wysoka.

Dziesięcioletnia ugoda może kosztować każdą szkołę energetyczną do 300 milionów dolarów w ciągu dekady, czyli 30 milionów dolarów rocznie. Liczba ta zakłada, że ​​szkoła spełnia następujące założenia: (1) maksymalny podział przychodów dla sportowców wynosi od 17 do 22 milionów dolarów; (2) Co najmniej 2 miliony dolarów z wypłaty NCAA z tytułu szkód wstecznych; oraz (3) do 10 milionów dolarów dodatkowych kosztów stypendiów związanych ze zwiększeniem składów zawodników w poszczególnych dyscyplinach sportowych – koncepcja ta nie była wcześniej ogłaszana.

Ta osadzona treść nie jest dostępna w Twoim regionie.

Cena 30 milionów dolarów, co jest oszałamiającą liczbą jak na branżę, która zapewnia sportowcom głównie zasoby niepieniężne, stanowi około 20% średniego budżetu wydziałów lekkoatletycznych szkół publicznych w ACC, Wielkiej Dziesiątce, SEC i Wielkiej 12.

Ale jako Zgłosiłem to na początku tego tygodniaCzęść nowego modelu dotycząca podziału dochodów jest „permisywna”, co oznacza, że ​​szkoły nie mają obowiązku osiągania limitu ani dzielenia się przychodami. Szkoły będą również miały swobodę w zakresie rozszerzania stypendiów poza granice nowego grafiku, który ma zostać wprowadzony we wszystkich sankcjonowanych dyscyplinach sportowych.

READ  Obejrzyj mecz USC vs. Louisville online bezpłatnie – The Hollywood Reporter

Chociaż koncepcje są niejasne, a pytania pozostają, ramy nowego modelu stają się coraz jaśniejsze i nawiązywane kontaktami z wyższymi urzędnikami czterech konferencji władzy.

Tymczasem termin – w ciągu najbliższych 40 dni – zbliża się wielkimi krokami.

Od miesięcy świat akademickiej lekkoatletyki przygotowywał się, a może przygotowywał, do usunięcia stuletnich zasad NCAA dotyczących amatorstwa – czy to w drodze orzeczenia w sprawie zatrudnienia, ugody sądowej, czy zmiany prawa stanowego.

Jednak liczby powoli wypływające z negocjacji nadal są szokujące.

Szkoły będą miały możliwość dzielenia się wielomilionowymi przychodami ze sportowcami przy limicie wydatków podobnym do górnego pułapu wynagrodzeń profesjonalnej drużyny sportowej. Szacuje się, że kwota ta waha się od 17 do 22 milionów dolarów na program, choć może się wahać. Liczbę tę ustalono na podstawie odsetka (około 22%) średnich strumieni przychodów wydziałów sportowych Power Four, w szczególności ze sprzedaży biletów, kontraktów telewizyjnych i sponsoringu, a nie darowizn.

Odrębnie NCAA jest odpowiedzialna za zapłatę około 2,9 miliarda dolarów z tytułu odszkodowań końcowych w ciągu 10 lat. Oczekuje się, że pieniądze, z których część mogłaby zostać pokryta ze składek ubezpieczeniowych, będą pochodzić z corocznej dystrybucji środków NCAA wśród szkół, głównie z turnieju koszykówki mężczyzn NCAA (ponad 700 milionów dolarów rocznie). Energy Schools spodziewa się ograniczenia dystrybucji o co najmniej 2 miliony dolarów rocznie, ale liczba ta może również ulegać znacznym wahaniom.

Ostateczna koncepcja finansowa każdego nowego modelu obejmuje wdrożenie istniejących granic i rozszerzenie stypendiów poza te granice. Na przykład zgodnie z obowiązującymi przepisami NCAA zezwala szkołom na rozdzielenie 11,7 stypendiów wśród 32 graczy baseballowych.

W ramach tego nowego modelu szkoły mogą teraz oferować stypendium na każde stanowisko w grafiku, ale wiele z nich jest dostosowanych do konkretnego sportu. To samo dotyczy innych dyscyplin sportowych, w tym piłki nożnej, w których liczba zawodników może faktycznie spaść. NCAA niedawno zwiększyło maksymalny skład piłkarski na obozie przedsezonowym ze 110 do 120 zawodników.

READ  Podobno Warriors podpisali podpis F Dario Árić

Koszt podwyższenia stypendiów jest znaczny. Dwóch urzędników konferencji władzy powiedziało Yahoo Sports, że planują przyznać ponad 100 dodatkowych stypendiów kosztem 9–10 milionów dolarów rocznie. Część dodatkowych wydatków na dotacje może wliczać się do maksymalnego udziału w przychodach, ale ta liczba również się zmienia.

Rozważanych jest kilka poważnych spraw sądowych, które mogą radykalnie zmienić podział dochodów w sporcie uniwersyteckim.  (C. Morgan Engel/Getty Images)

Rozważanych jest kilka poważnych spraw sądowych, które mogą radykalnie zmienić podział dochodów w sporcie uniwersyteckim. (C. Morgan Engel/Getty Images)

Nie każdy dyrektor czy doradca szkolny zgadza się na rozstrzygnięcie pozwu i przyjęcie nowego modelu W tej historii Yahoo Sports wyjaśniono różne przyczyny Opublikowano na początku tego tygodnia.

Temat ten wywołał w zeszłym roku wiele ożywionych dyskusji podczas spotkań prezydentów konferencji i dyrektorów sportowych. Zatwierdzenie jakiejkolwiek ugody prawdopodobnie wymagałoby zwykłej większości lub większości głosów Rady Rektorów Uniwersytetów Konferencji.

Wiele źródeł informuje Yahoo Sports, że Wielka Dziesiątka jak najbardziej konsekwentnie pragnie rozstrzygnięcia pozwu. Ale jak powiedział jeden z administratorów: „Jeśli jedna liga się ustabilizuje, ustabilizujemy się wszyscy”.

Jednakże niektóre konferencje badają możliwość ograniczenia własnego udziału w przychodach w całej lidze do kwoty niższej niż kwota od 17 do 22 milionów dolarów.

Czy jest to możliwość? Pozostaje tajemnicze.

Jest to jednak wyraźne przypomnienie obecnej luki budżetowej pomiędzy ACC/Big 12 a SEC/Big 10, która Przyszłe kontrakty telewizyjne i dystrybucja College Football Playoff jeszcze bardziej zwiększą tę lukę finansową. Czy Wielka Dwunastka i ACC powinny mieć niższy udział w maksymalnych przychodach niż bogatsza SEC i Wielka Dziesiątka? To pytanie, które niektórzy zadają.

Niektóre szkoły, nawet te z najsilniejszych lig, mogą nie mieć środków, aby pozwolić sobie nawet na połowę maksymalnego udziału w przychodach. W wysoce konkurencyjnej branży, w której pozyskiwanie talentów opiera się na rekrutacji, oferowanie ograniczonej kwoty pieniędzy mogłoby jeszcze bardziej zwiększyć różnice nie tylko pomiędzy czterema konferencjami, ale także w ich obrębie.

„Niektóre szkoły mogłyby powiedzieć: «Odchodzę»” – podało jedno ze źródeł branżowych.

Ale nadchodzą nowe pieniądze. CFP zakończyła niedawno rozbudowę telewizji ESPN, która przekazuje konferencjom 1,3 miliarda dolarów rocznie, z czego 58% przypada na SEC i Wielką Dziesiątkę (około 20–23 milionów dolarów rocznie na szkołę). ACC i Big 12 uzyskują około 15-17%.

READ  49ers RBs McCaffrey, Mitchell przesiedzą trening

Istnieją również inne możliwości, takie jak obniżenie wynagrodzeń za szkolenia i administrację. Według danych Knight Commission prawie 40% budżetów wydziałów sportowych FBS stanowią wynagrodzenia i przejęcia. Kolejne 20% budżetów to budowa, remonty i zadłużenie obiektów.

Szkoły już przygotowują się do obniżek wynagrodzeń. Według Columbia Tribune umowa nowego dyrektora sportowego stanu Missouri, Lairda Fitcha, będzie zawierać „klauzulę dotyczącą siły wyższej” związaną z potencjalnymi zmianami w modelu finansowym uczelni sportowych. Według outletu zmiany w modelu mogą skutkować renegocjacją jego umowy.

Taka koncepcja wykracza poza kontrakt menadżerów sportowych. W jednej ze szkół SEC urzędnicy przynajmniej próbowali umieścić podobną klauzulę w umowach o pracę nowych trenerów. Według dwóch osób zaznajomionych z przepisem przepis ten skutkowałby obniżką wynagrodzenia, jeśli zatwierdzono podział dochodów sportowców.

Jak zażartował jeden z urzędników: „Zawsze możesz znaleźć pieniądze”.

Jeśli osiągnięte zostanie porozumienie – nie jest to gwarancją – model podziału dochodów zacznie obowiązywać dopiero jesienią 2025 r. i może zostać opóźniony do 2026 r.

Termin i rozstrzygnięcie zależą częściowo od innej sprawy antymonopolowej: Fontenot przeciwko NCAA. W tej sprawie dochodzi się miliardów dolarów odszkodowania dla sportowców z college'u od telewizji.

O ile oczekuje się, że ugoda Izby połączy dwie inne sprawy antymonopolowe – Hubbard i Carter – sprawa Fontenot jest anomalią. House, Hubbard i Carter dzielą ten sam zespół prawny: Steve Berman z Hagens Berman i Jeffrey Kessler z Winston & Strawn. Fontenot został zatrudniony przez kancelarię prawniczą Korein Tillery.

Rozprawa w sprawie Fontenota wyznaczona jest na koniec miesiąca, ważny termin w dyskusjach ugodowych. Konsolidacja wszystkich czterech spraw jest idealnym rozwiązaniem, aby zapobiec przyszłym wyzwaniom prawnym przeciwko NCAA i stowarzyszeniom energetycznym.

Jak to się stało? Jest to jedno z wielu pytań bez odpowiedzi w miarę kontynuowania negocjacji, podobnie jak niepewność dotycząca tytułu IX (w jaki sposób będzie on egzekwowany?)

Jedno jest pewne: lekkoatletyka uniwersytecka działa poważniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *