Źródła podają, że iOS 18 umożliwi blokowanie aplikacji za pomocą funkcji Face ID

Według wielu źródeł zaznajomionych z tą sprawą iOS 18 wprowadzi nową funkcję zabezpieczeń, która umożliwi użytkownikom blokowanie poszczególnych aplikacji.


Ta funkcja umożliwi użytkownikom blokowanie wbudowanych aplikacji iPhone’a, takich jak Poczta, Wiadomości, Notatki, Telefon, Zdjęcia, Safari, Ustawienia i innych, zapewniając dodatkową warstwę prywatności i bezpieczeństwa. Otwarcie aplikacji będzie wymagało uwierzytelnienia za pomocą Face ID, a funkcja ta prawdopodobnie będzie działać również z Touch ID lub hasłem iPhone’a.

Nie potwierdziliśmy, czy ta funkcja będzie działać z aplikacjami innych firm z App Store.

Apple umożliwia już blokowanie określonych treści za pomocą funkcji Face ID, Touch ID lub hasła, na przykład notatek w aplikacji Notatki i zdjęć w albumach Ostatnio usunięte i Ukryte w aplikacji Zdjęcia. Nowa funkcja iOS 18 posunie się dalej, umożliwiając blokowanie całych aplikacji, nawet jeśli iPhone jest ogólnie odblokowany.

Użytkownicy iPhone’a znaleźli już sposoby blokowania aplikacji za pomocą czasu przed ekranem lub skrótów, ale te metody nie będą już potrzebne w iOS 18.

Apple zaprezentuje iOS 18 podczas poniedziałkowego przemówienia WWDC. Pierwsza wersja beta systemu iOS 18 zostanie prawdopodobnie udostępniona członkom programu Apple Developer Program zaraz po przemówieniu głównym, a aktualizacja ma zostać powszechnie udostępniona we wrześniu.

Popularne historie

10 powodów, dla których warto czekać na iPhone’a 17 w przyszłym roku

Plan rozwoju iPhone’a firmy Apple rozciąga się na kilka lat w przyszłość, a firma stale współpracuje z dostawcami nad wieloma kolejnymi modelami iPhone’a jednocześnie, dlatego czasami otrzymujemy przecieki dotyczące funkcji na długo przed premierą. Seria iPhone’ów 17 nie jest inna i już mamy pojęcie, czego się spodziewać po ofercie smartfonów Apple na rok 2025. Jeśli planujesz pominąć…

Wersja beta systemu iOS 18 będzie dostępna w przyszłym tygodniu i będzie zawierała 25 oczekiwanych nowych funkcji

iOS 18 już za kilka dni, a Apple ma zaprezentować aktualizację oprogramowania podczas przemówienia WWDC 10 czerwca. Oczekuje się wielu nowych funkcji i zmian w iPhonie, a więcej szczegółów opisano w poniższym podsumowaniu plotek. Pierwsza wersja beta systemu iOS 18 powinna zostać udostępniona członkom programu Apple Developer Program natychmiast po przemówieniu przemówienia WWDC, a publiczna wersja beta prawdopodobnie nastąpi w lipcu.

READ  Fan Jeffa Jarretta „Sweat Equity” za uruchomienie gry wideo AEW Fight Forever

Ujawniono pełne wymiary iPhone’a 16 Pro i iPhone’a 16 Pro Max

W tym roku Apple planuje zwiększyć rozmiar swoich iPhone’ów klasy premium i będzie to pierwsza aktualizacja rozmiaru, jakiej dokonamy od kilku lat. Choć już od jakiegoś czasu wiemy, że iPhone 16 Pro będzie miał 6,3 cala (w porównaniu z 6,1), a Pro Max 6,9 cala (w porównaniu z 6,7), nie mieliśmy jeszcze pełnego obrazu wszystkich wymiarów. Mimo że jest większym telefonem,…

Apple wprowadza samodzielną aplikację Passwords na iOS 18 i macOS 15

Jak podaje Mark Gurman z Bloomberga, Apple planuje wprowadzić nową aplikację do obsługi haseł w systemach iOS 18, iPadOS 18 i macOS 15. Aplikacja do obsługi haseł, która będzie alternatywą dla aplikacji innych firm, takich jak 1Password i LastPass, zapewni użytkownikom iPhone’a, iPada i komputera Mac prostszy dostęp do przechowywanych danych logowania. W systemach operacyjnych Apple jest już wbudowana funkcja hasła,…

Nowość: Apple Intelligence na iOS 18 będzie miał te funkcje

Apple ogłosi swój nowy zestaw funkcji sztucznej inteligencji dla urządzeń Apple 10 czerwca podczas WWDC, a Mark Gurman z Bloomberg donosi, że będzie on oficjalnie nosił nazwę „Apple Intelligence”. Możliwości sztucznej inteligencji będą dostępne w iOS 18, iPadOS 18 i macOS 15. Funkcje zostaną włączone, co oznacza, że ​​Apple nie będzie zmuszać użytkowników do ich stosowania, jeśli nie będą tego chcieli. Wymagania dotyczące przetwarzania sztucznej inteligencji będą oznaczać, że…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *