Zwiększony nadzór FAA nad United może opóźnić projekty linii lotniczej

Napisane przez Davida Shepardsona

WASZYNGTON (Reuters) – Federalna Administracja Lotnictwa USA oznajmiła w sobotę, że w następstwie serii incydentów związanych z bezpieczeństwem zwiększa nadzór nad United Airlines, aby zapewnić przestrzeganie przez nią zasad bezpieczeństwa.

Federalna Administracja Lotnicza oświadczyła w oświadczeniu dla Reutersa, że ​​rozpocznie formalną ocenę, aby upewnić się, że linia lotnicza z siedzibą w Chicago „przestrzega przepisów bezpieczeństwa, identyfikuje ryzyko, ogranicza je i skutecznie zarządza bezpieczeństwem”.

„Być może można zezwolić na kontynuację bieżących działań certyfikacyjnych, ale przyszłe projekty mogą zostać opóźnione w wyniku ustaleń nadzoru”.

United odmówił komentarza.

FAA prawdopodobnie nie zgodzi się na zezwolenie klientom na loty nowymi samolotami lub nowymi trasami United, podało źródło w raporcie Bloomberg News. Federalna Administracja Lotnicza odmówiła komentarza w tej sprawie.

United powiedział w piątek, że Federalna Administracja Lotnicza zaostrzy kontrolę linii lotniczej po ponad pół tuzinie incydentów związanych z bezpieczeństwem, które miały miejsce w ostatnich tygodniach.

W samolocie United, który wylądował w Oregonie, brakowało panelu zewnętrznego, co spowodowało wszczęcie dochodzenia przez Federalną Administrację Lotniczą. Boeing 737 MAX całej floty wylądował na trawie w Houston. Boeing 777-200 linii United lecący do Japonii zgubił oponę po starcie z San Francisco i został skierowany do Los Angeles, gdzie bezpiecznie wylądował.

Sasha Johnson, wiceprezes United ds. bezpieczeństwa korporacyjnego, powiedziała w piątkowej notatce, że w ciągu najbliższych kilku tygodni pracownicy będą częściej widzieć obecność FAA „w naszej działalności, gdy zaczną przeglądać niektóre nasze procesy pracy, instrukcje i obiekty”.

Incydenty te „spowodowały, że zatrzymaliśmy się i oceniliśmy, czy jest coś, co moglibyśmy i powinniśmy zrobić inaczej” – czytamy w notatce Johnsona, dodając, że linia lotnicza z zadowoleniem przyjmuje uwagi FAA.

Administrator FAA Mike Whitaker powiedział we wtorek agencji Reuters, że agencja przyjrzy się bliżej United po ostatnich wydarzeniach, mówiąc, że dyrektor generalny United Scott Kirby „wie, że będziemy z nimi nieco bliżej współpracować, gdy będziemy przyglądać się tym wydarzeniom”. .”

READ  Wall Street kończy się niżej, ponieważ gorące dane o inflacji zwiększają szanse na podwyżkę stóp Fed

(Raport: David Shepardson w Waszyngtonie i Mrinmay Dey w Bengaluru; redakcja: Richard Chang)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *