Marcowe szaleństwo: Caitlin Clark pokonuje powolny start i mija Holy Cross w stanie Iowa

Caitlin Clark i Iowa robią postępy w turnieju kobiet NCAA, ale najpierw musiały przezwyciężyć powolny start w meczu z drużyną Holy Cross nr 16.

Clark zanotował 27 punktów, 10 asyst, osiem zbiórek, trzy przechwyty i blok, kończąc zwycięstwo 91-65 na nieco ponad cztery minuty przed końcem. Po kolejnym imponującym występie 22-latek szczerze przyznał, że Iowa wymaga poprawy.

„Myślałem [Holy Cross] Oddał dużo strzałów i uważam, że rywalizowali dobrze. Trzeba im przyznać uznanie” – powiedział Clark w transmisji po meczu. „Nie wiem, czy naprawdę zagraliśmy naszą najlepszą koszykówkę. Widocznie trochę rdzy. Uważam, że mogliśmy trochę lepiej wykonać nasz atak. Naprawdę skompresowali farbę, ale myślę, że zareagowaliśmy dobrze. Zawsze znaliśmy odpowiedź.”

Święty Krzyż przystąpił do sobotniego turnieju ze wszystkimi szansami. Holy Cross awansował do pierwszej rundy, pokonując UT-Martina w czwartkowym meczu towarzyskim, co dało mu sedno Kaitlyn Clark Manii. Zajmujący pierwsze miejsce Hawkeyes mieli przewagę na własnym boisku w Iowa City w stanie Iowa, gdzie 15 000 wściekłych kibiców zgromadziło się, aby zobaczyć Clarka. Chociaż Córki głównego trenera Holy Cross, Maureen Magarity, były obecne i kibicowały supergwiazdie ze stanu Iowa. Daleko mu było do stadionu Holy Cross w Massachusetts, który może pomieścić zaledwie 3536 widzów.

Strażniczka ze stanu Iowa Caitlin Clark (22 l.) poprawia opaskę na głowie podczas pierwszej połowy meczu koszykówki w college'u przeciwko Holy Cross w turnieju NCAA, sobota, 23 marca 2024 r. w Iowa City w stanie Iowa.  (AP Photo/Matthew Putney)

Obrońca stanu Iowa Caitlin Clark zanotował triple-double w sobotnim meczu pierwszej rundy koszykówki w college'u przeciwko Holy Cross w turnieju NCAA. (AP Photo/Matthew Putney)

W jakiś sposób Crusaders uzyskali przewagę, kończąc pierwszą kwartę przewagą 23-21.

Od razu wprowadzili formę i w pierwszej połowie wymusili dziewięć strat, z czego sześć popełnił Clark. W drugiej kwarcie wyglądało na to, że został uderzony w twarz, a po analizie sędziowie uznali, że faul był przesadny. Kiedy wykonała oba rzuty wolne, jej widoczna frustracja narosła od razu.

READ  Wyniki na żywo – NBC Chicago

Clark zakończył pierwszą połowę z 13 punktami. Nawrócił się tylko w dwóch z ośmiu prób z gry, rozdzielając piłkę i zakładając siedem asyst. Opuściła kort w przerwie meczu Wdał się w ostrą kłótnię z funkcjonariuszem. Clarke najwyraźniej był obecny przed tym spotkaniem Kłótnia z ojcem Na spotkaniu. Była zła Koszykarskie uderzenie głową W osobnym wydarzeniu.

„Chcę, żeby nie była sfrustrowana” – powiedziała główna trenerka stanu Iowa Lisa Bluder podczas wywiadu na korcie. „Chcemy asyst. To znaczy, chcemy, żeby podawała piłkę. Jest jedną z najlepszych w kraju. Pokażemy to dzisiaj”.

W trzeciej kwarcie Hawkeyes zdawało się odzyskać równowagę, co przełożyło się na resztę spotkania. Iowa została wzmocniona przez 15 punktów i 14 zbiórek starszej obrończyni Kate Martin, a także 14 punktów młodszego napastnika Addisona O'Grady'ego z ławki rezerwowych.

Hawkeyes ostatecznie odnieśli dominujące zwycięstwo bez jednej ze swoich najlepszych zawodniczek drugoplanowych, Hannah Stuelke. Drugi napastnik zanotował dwie zbiórki w ciągu 10 minut i był wyłączony z gry przez całą drugą połowę. „Była chora i nie mieliśmy zamiaru jej wykorzystywać, jeśli nie było to konieczne” – Bluder powiedział ESPN. Holly Rowe Po grze.

Iowa może odpocząć do poniedziałku, kiedy zmierzy się z numerami 8 West Virginia i 9 Princeton.