Zwolniono mnie z wymarzonej pracy na LinkedIn, a teraz pracuję w Google.

Mariana Kobayashi przed logo LinkedIn
Mariana Kobayashiego

  • Mariana Kobayashi została zwolniona z LinkedIn w maju 2023 r.
  • Po sześciu miesiącach podróży dostałem lepiej płatną pracę w Google.
  • Kobayashi powiedziała, że ​​zwolnienie z pracy rozdzierało jej serce, ale nauczyło ją, że nie należy traktować pracy tak osobiście.

To jest artykuł „As Told” oparty na rozmowie z Marianą Kobayashi. Poniższe informacje zostały zredagowane pod względem długości i przejrzystości.

Dowiedziałem się, że w maju 2023 zostanę zwolniony z LinkedIn.

To była firma, do której zawsze chciałem dołączyć i czułem, że to moja wymarzona praca.

Zanim w lipcu 2022 r. otrzymałem dyplom ukończenia studiów, odrzucono mnie z kilku innych stanowisk na LinkedIn. W międzyczasie miałem inną pracę, ale wydawało się, że moja podróż zaprowadziła mnie do świata technologii. Myślę, że zbudowałem wizerunek LinkedIn jako absolutnie boskiego miejsca w tej branży.

Byłem tam bardzo szczęśliwy, więc kiedy nadeszły zwolnienia, byłem zdruzgotany. Nie oglądam wiadomości, więc nie wiedziałem o plotkach; Właśnie niespodziewanie w mojej skrzynce odbiorczej pojawił się e-mail.

Tego dnia poczułam, że wszystko się zmieniło.

Na początku byłem zszokowany i zdezorientowany, ponieważ czułem, że nie zrobiłem nic złego. Dobrze wykonywałem swoją pracę i byłem naprawdę szczęśliwy w firmie. Poczułam się, jakby odebrano mi część mojej tożsamości, ponieważ nawet podświadomie zbudowałam tę pracę jako marzenie, a teraz zaczęło to zanikać.

Życie w bańce

Później zdałam sobie sprawę, że pracując na LinkedIn, żyłam w bańce.

Chodziłem tam na siłownię, codziennie chodziłem do biura, wszyscy moi przyjaciele tam pracowali, a nawet mój partner kiedyś tam pracował. To sprawiło, że zacząłem zastanawiać się, kim byłbym bez pracy i co tak naprawdę oznaczał sukces. Kiedy moi przyjaciele mnie sprawdzali, czułem, że nie mam nic do dodania do rozmowy, ponieważ nie robiłem już tego, co czyniło mnie godnym.

READ  S&P 500 rajdy powyżej klucza na temat prezesa Fed Powella, ale raport o inflacji i zatrudnieniu zbliża się
Mariana Kobayashi dowiedziała się, że w maju 2023 r. została zwolniona z LinkedIn.
Mariana Kobayashiego

To doświadczenie nauczyło mnie, aby nigdy więcej nie wiązać w ten sposób swojej wartości z pracą lub firmą.

Wydaje się, że LinkedIn mógł zapobiec zwolnieniom, dokonując lepszych wyborów dotyczących zatrudnienia. Z pewnością mieli poczucie, że po pandemii Covid-19 zatrudnili zbyt wielu pracowników i nie byli przygotowani na trudne czasy gospodarcze.

Zwolnienia naprawdę wpływają na kulturę firmy. Wielu moich znajomych, którzy pracowali w LinkedIn i Google, również w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy odeszło z pracy z powodu złego nastroju.

Zwolnienia mogą być szansą

Moja najlepsza rada dla tych, którzy zostali zwolnieni z pracy, brzmi: wykorzystaj szansę. W końcu pojawi się coś bardziej kompatybilnego z Tobą.

Patrzę teraz na siebie i jestem dumny ze wszystkiego, co się wydarzyło. W mojej karierze rozwinąłem się na dwóch poziomach – coś, co nie byłoby możliwe, gdybym został w LinkedIn – moja pensja wzrosła prawie dwukrotnie i pracuję w firmie, która jest dla mnie lepiej dopasowana.

Po sześciu miesiącach podróży Kobayashi dostał lepiej płatną pracę w Google.
Mariana Kobayashiego

Zdecydowałem się na podróż po zwolnieniu i ostatecznie dostałem pracę w biurze Google w Dublinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *