Zwycięzca jackpota Powerball o wartości 1,765 miliarda dolarów ujawniony przez Theodorusa Struycka w Kalifornii

Wiadomości z USA


Miliarder ze Złotego Stanu!

W piątek poznano zwycięzcę drugiej co do wielkości wygranej w Powerball wynoszącej 1,765 miliarda dolarów – pięć miesięcy po losowaniu, które odmieniło jego życie.

Theodoros Struik został wymieniony jako przedstawiciel grupy, która kupiła los o wartości 1 miliarda dolarów na targu we Frazier Park w Kalifornii na losowanie, które odbędzie się 11 października. Ogłoszono loterię kalifornijską.

Nowy miliarder został opisany jako mający 65 lat i mieszkający w górskim miasteczku liczącym około 3000 mieszkańców, zaledwie 500 metrów od sklepu. Według Kigita.

„Uwielbia swoje wnuki” – powiedziała portalowi sąsiadka Struika, Mary Dreyer. „To prawdziwa przyjemność przebywać w jego pobliżu. Wczoraj zauważyłem, że wywiesił znak: Wstęp wzbroniony”.

Bilet o wartości 1,765 miliarda dolarów został sprzedany w Midway Market & Liquor w Frazier Park w Kalifornii w październiku 2023 roku. Facebook/Midway Market i wina

W momencie ogłoszenia lokalizacja Struika nie była znana, a niektórzy jego i niektórzy sąsiedzi nie podzieliliby się nią, gdyby ją znali.

„Gdybym wiedział, nie powiedziałbym ci” – powiedział ze śmiechem Rick Kutnik, gdy obaj często rozmawiali o wędkarstwie.

Nie ujawniono, ile osób wchodziło w skład grupy, która otrzymała ogromne wygrane.

Grupa może otrzymać 1,765 miliarda dolarów w 30 płatnościach w ciągu 29 lat lub wybrać jednorazową płatność gotówkową w wysokości 774,1 miliona dolarów.

Współwłaściciel sklepu Nidal „Andy” Khalil rozmawia z reporterami przed Midway Market & Liquor 12 października 2023 r., po tym jak jego sklep sprzedał bilety o wartości 1,765 miliarda dolarów. AP
Jonathan i Chris Kalil, synowie współwłaścicieli Midway Market, pozują z uroczystym czekiem podarowanym im przez urzędników loterii 12 października 2023 r. AP

W Golden State należy ujawnić pełne imię i nazwisko zwycięzcy oraz nazwę i lokalizację firmy, która sprzedała jego szczęśliwy los.

Zwycięskie liczby to 22, 24, 40, 52, 64, a czerwona kula Powerball to 10.

Szansa na wygranie jackpota Powerball wynosi astronomiczne 1 do 292 201 338.

Historyczna wygrana w wysokości 1,765 miliarda dolarów nastąpiła podczas 36. losowania Powerball, która w historycznym trzymiesięcznym okresie jackpota wygenerowała 18 milionów dolarów w postaci prowizji i premii.

Zwycięstwo „pozwoliło California Lottery zebrać dodatkowe 119,5 miliona dolarów dla szkół publicznych” – podaje loteria.

READ  Jack Ma zrezygnować z kontroli nad grupą mrówek

Dyrektor kalifornijskiej loterii Harjinder K. powiedział: Shergill Cheema: „Ogłaszanie takich wielkich zwycięstw daje wszystkim naszym graczom szansę na nadzieję i marzenie, że mogą być następni”.

„Daje nam to również okazję do podkreślenia naszej niesamowitej misji, którą jest generowanie dodatkowych, uzupełniających funduszy na edukację publiczną w Kalifornii. Tak więc to uczniowie w każdym wieku w całym stanie każdego dnia wygrywają dzięki naszym graczom i naszym partnerom detalicznym którzy sprzedają te fajne gry.” „I nasz ciężko pracujący personel w Loterii. To ekscytujący dzień dla nas wszystkich!”

Rodzinny Midway Market, położony 120 km na północ od Los Angeles w hrabstwie Kern, zgarnął 1 milion dolarów za to, że był sklepem, który sprzedał zwycięski los.

Pracownicy byli wówczas przekonani, że historycznym zwycięzcą jackpota był jeden ze stałych bywalców sklepu, który często brał udział w loterii. Kalorie

„Na początku nawet w to nie wierzyłem. „Myślę, że to może być największa rzecz, jaka kiedykolwiek wydarzyła się w Frazier Park” – powiedział w październiku właściciel Nidal „Andy” Khalil The Post. „Mam nadzieję, że jest jednym z moich stałych klientów, ponieważ codziennie kilka osób kupuje bilety.”

Wygrana o wartości 1,765 miliarda dolarów była o 28 milionów dolarów niższa od historycznej wygranej Edwina Castro, która w listopadzie 2022 roku wyniosła 2,04 miliarda dolarów.

Castro został ogłoszony posiadaczem losu największej nagrody Loterii Narodowej i od tego czasu powiększył swój imponujący portfel nieruchomości, kupując kilka pojazdów, w tym zabytkowe zielone Porsche.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2024/03/16/us-news/powerball-1-765-billion-jackpot-winner-theodorus-struyck-revealed-in-california/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site 20% przycisków

Skopiuj adres URL udostępniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *