Zwycięzca meczu James Harden podnosi Sixers do 116-115 po dogrywce, wygrywając serię z Boston Celtics

Tłum Wells Fargo Center, który spędził ponad dwie godziny machając niebieskimi ręcznikami kąpielowymi przez całe niedzielne popołudnie, mecz 4 automatycznie zmienił się w jednolite morze krzyżujących się i odrywających się rąk, sygnalizując sygnał sędziego „niedobry” w przekonaniu, że Marcus Wskaźnik Smarta Trio opuściło ręce po ostatnim dzwonku dogrywki.

A kiedy powtórka wideo została oficjalnie potwierdzona, tych 76 fanów wpadło w szał.

To zapewniło Sixers natychmiastowe, klasyczne zwycięstwo 116-115 nad Boston Celtics – z rzutem rożnym za trzy punkty wygranym przez Jamesa Hardena przed bardzo późnym strzałem Smarta – aby przywrócić życie do serii półfinałów Konferencji Wschodniej, doprowadzając ich do remisu 2: 2.

„Bez względu na to, jak to się potoczy, chcę tylko wygrać”, powiedział Harden po zdobyciu 42 punktów i dodaniu dziewięciu asyst i ośmiu zbiórek w imponującym występie w zbiórkach. „Szczerze mówiąc, dzisiaj zrób lub zgiń dla nas”.

Seria ma teraz przynajmniej gwarancję, że powróci do Philly na mecz 6 po drugim 40-punktowym wykluczeniu Hardena w czterech meczach przeciwko Celtics. Sięgnęła po tym, jak przyszły Hall of Famer poszedł 5 z 28 połączonych z podłogi w grach 2 i 3, przyciągając wielu zewnętrznych krytyków. Najcenniejszy zawodnik NBA, Joel Embiid, który nadal gra ze zwichniętym kolanem, dodał 34 punkty, 13 zbiórek i cztery asysty w 46 minut po szybkiej zmianie po trzecim meczu w piątek.

Dobrze się stało, że dwie gwiazdy Sixers połączyły się w zwycięskim wiadrze, kiedy Embiid znalazł Hardena po silnej stronie do głębokiego strzału. Po tym, jak Embiid wszedł do gry przeciwko młodszemu Jasonowi Tatumowi i Jaylenowi Brownowi, który wszedł z rogu, aby pomóc w obronie, duży mężczyzna rzucił coś, co Harden nazwał „niesamowitym” podaniem, dając okazję do złapania i strzału.

„To była łatwa gra” – powiedział Embiid. „Pewność siebie, o której mówiliśmy przez cały sezon”.

Jednak Sixers musieli nadrobić zaległości po wściekłym rajdzie Celtics z 16 punktami w trzeciej, aby objąć pięciopunktowe prowadzenie na mniej niż dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Harden wymusił dogrywkę z pływakiem, który wyrównał wynik na 107 z 16,1 sekundy przed końcem, zanim Smart zakończył próbę za trzy punkty tuż przed brzęczykiem.

READ  2022 MLB Field of Dreams Game: Cztery rzeczy, które warto wiedzieć o Cubs, Czerwoni mają spotkać się w Iowa

Boston objął prowadzenie nawet przy stanie 96-96, kiedy Tatum po trzech kolejnych podaniach Smarta i Browna podążył odwrotnym podaniem na mniej niż sześć minut przed końcem. Następnie, gdy Embiid i Tyrese Maxey zostali zablokowani na krawędzi, Al Horford poleciał po torze wodnym, by wykonać wsad i świętować, wzruszając ramionami przed swoją dawną publicznością.

Prowadzenie Celtics wzrosło do 105-100 po trzech kolejnych rzutach za trzy punkty Smarta i Malcolma Brogdona, po czym układ Hardena i staromodna gra za trzy punkty w dolny koniec dzięki przyłożeniu PJ Tuckera zremisowała mecz na 105 z pozostało około minuty. Dwa sprytne rzuty wolne przy następnej piłce dały Celtics dwupunktową przewagę, zanim Harden podszedł do gry.

Sixers prowadzili aż 16 punktami w pierwszej połowie, kiedy Harden trafił na prowadzenie do Embiida na mniej niż dwie minuty przed przerwą. Utrzymywali dwucyfrową przewagę przez większą część trzeciej kwarty, zanim zdobyli zaledwie 15 punktów w ostatnim okresie regulacji, aby wesprzeć powrót Bostonu.

Tatum prowadził Celtics z 24 punktami, 18 zbiórkami i sześcioma asystami, podczas gdy Brown miał 23 punkty i pięć asyst. Brogdon, szósty gracz NBA roku, dodał 19 punktów i osiem zbiórek z ławki.

Mecz piąty odbędzie się we wtorek wieczorem w Bostonie, przed meczem szóstym w czwartek wieczorem w Wells Fargo Center. Jeśli chodzi o to, w jaki sposób niedzielny thriller może zapewnić pozytywny rozpęd w TD Garden, Tucker powiedział: „Dowiemy się za kilka dni”.

Sześcioosobowy obrońca James Harden zaciska pięść po zdobyciu trzech punktów w dogrywce nad Boston Celtics podczas czwartego meczu półfinałów Konferencji Wschodniej w niedzielę, 7 maja 2023 r. w Filadelfii..Czytaj więcejMłoda Kim / Fotograf sztabowy

Wygląd Hardena

Na długo przed decydującym pchnięciem Hardena w późnej fazie gry, kibice gospodarzy reagowali okrzykami, które wydawały się mieszanką entuzjazmu i sarkazmu, kiedy wykorzystał lay-up w pierwszej kwarcie.

READ  Garbine Muguruza: Była mistrzyni Wimbledonu ogłasza odejście z tenisa

Ale potem te strzały padały. i upadek. i upadek. Zakopał siedem z pierwszych ośmiu prób – więcej niż w grach 2 i 3 łącznie – i zdobył 21 punktów w pierwszej połowie.

Dwanaście z tych punktów padło w pierwszych pięciu minutach drugiej kwarty, uczta podczas zwykłej przerwy Embiida. Uderzył w potrójny wskaźnik, gdy upadł na ziemię. Potem podskok. Potem ponton. Potem kolejny głęboki strzał. i kolejny.

Następnie Harden trafił dwa ze swoich trzech punktów w trzeciej kwarcie, w tym jeden, który cofnął Sixers, 76-61, a on i Embiid zachęcili go do zachęcenia hałaśliwego tłumu do podniesienia głosu, gdy wracali na ławkę rezerwowych na przerwę. Siedem ze swoich dziewięciu strzałów oddał w trzeciej i czwartej kwarcie, zanim wygrał mecz.

Harden i Rivers przypisali solidne ekrany Sixers, wraz z poprawą odstępów między podłogami poprzez bieganie szeroko zamiast skulenia się po jednej stronie ziemi, pomagając otworzyć strzelanie Hardena. Harden dodał, że pomocne było również wczesne podjęcie działań na zegarze czasu akcji. Rivers wysłał nawet Hardinowi piosenkę gospel zatytułowaną „You Know My Name” jako pre-roll.

„Przez półtora dnia James musiał się pozbierać” – powiedział Rivers po ciężkim występie Hardena w grach 2 i 3.

Słaby początek obrony

Sixers dramatycznie zbudowali swoją obronę 16-punktową przewagą po pierwszej połowie, utrzymując Celtics do 38,3% przewagi nad parkietem.

Ofensywne zmagania Bostonu nastąpiły po gorącym starcie Browns, którzy trafili swoje pierwsze pięć strzałów i zdobyli 12 z pierwszych 14 punktów swojej drużyny. Ale reszta Celtics strzeliła 2 z 16 w pierwszej kwarcie. Tatum spudłował swoje pierwsze osiem strzałów w pierwszej połowie, po czym trafił w skoczka w ostatniej minucie przed przerwą.

„Byliśmy agresywni”, powiedział Tucker, jeden ze spikerów Sixers i główny łącznik na tym końcu parkietu. „Myślę, że dla nas bycie asertywnym, bycie agresywnym jest różnicą między większością naszych meczów. Kiedy wychodzimy wcześnie i zapewniamy siebie, a wszyscy są ze sobą związani, jesteśmy silni. A kiedy nie, nie .

„Możemy zdobyć wiele punktów i nadal wygrywać mecze, ale wiele razy w kwalifikacjach nie wygrywasz, kiedy my nie wygrywamy. [aggressive]. Musimy to kontynuować”.

READ  Stacy Wakefield, żona byłego zawodnika Red Sox Tima Wakefielda, zmarła na raka trzustki

To nie utrzymało się w drugiej połowie, kiedy Boston strzelił 57,1 procent, aby ponownie podnieść się. Wyprzedzili Sixers 57-48, zakotwiczeni 17 punktami przez Tatuma po rzutach 6 z 8.

Centrum Sixers, Joel Embiid, wraz z kolegą z drużyny, Jamesem Hardenem, zdobywa punkty przeciwko Boston Celtics w drugiej kwarcie podczas czwartego meczu półfinałów Konferencji Wschodniej w niedzielę, 7 maja 2023 r. w Filadelfii..Czytaj więcejMłoda Kim / Fotograf sztabowy

skrócony obrót

Trasy często zwężają się wraz z postępem play-offów, a skrzydłowy Sixers, Jalen McDaniels, został zwolniony w niedzielę.

To postawiło Hardena i innego debiutanta Tobiasa Harrisa na parkiecie na początku drugiej i czwartej kwarty wraz z DeAnthonym Miltonem, George’em Niangiem i Paulem Reidem. Ten rajd personalny pomógł uwolnić prowadzenie Hardena w drugim kwartale. Ale po tym, jak Celtics zmniejszyli prowadzenie Sixers do siedmiu minut, około dwóch minut po ostatniej klatce, Maxie i Tucker szybko wrócili.

Chociaż Rivers powiedział po meczu, że wierzy, że przejście na krótszą ławkę „było słuszne”, trener przyznał, że doprowadziło to do zmęczenia i utraty prędkości ofensywnej na odcinku. Czterech z pięciu startujących grało co najmniej 45 minut. Późne wytchnienie zastosowane przez Riversa było „dosłownie tylko po to, by dać nam trochę przerwy i pomyślałem, że w pewnym sensie zebraliśmy się razem i złapaliśmy wiatr”.

Ten dystans, biegliśmy [empty]Rzeki powiedział. „Nie mogliśmy dostać piłki na ziemię, a oni wtedy rzucili się do biegu.… Trudno jest ustawić grę, gdy wszyscy są zmęczeni, powiem tylko tyle”.

Niang miał najlepszy występ w drugiej części, zdobywając 3 z 6 z dużej odległości za dziewięć punktów w 19 minut.

McDaniels, który został przejęty przez Sixers w lutowym terminie handlu, zdobywał średnio 2 punkty przy 25% i 1,7 zbiórki w 11,8 minuty w pierwszych trzech meczach serii.