Nowe, praktyczne podejście Bucks do obrony podsyciło ich passę zwycięstw po All-Star

MILWAUKEE — Przez osiem minut i 26 sekund drugiej kwarty wtorkowego meczu z Milwaukee Bucks drużyna Charlotte Hornets nie zdobyła gola. Nie osiem minut i 26 sekund rzeczywistego czasu – 8:26 czasu gry.

Hornets zdobyli zaledwie 10 punktów w kwarcie po zdobyciu 16 punktów w pierwszej kwarcie. Ich 26 punktów w pierwszej połowie to najmniej w ciągu pierwszych 24 minut meczu NBA w tym sezonie.

Hornets nie są zespołem ofensywnym. Zespół zajmuje 28. miejsce w rankingu ofensywnym, zdobywając zaledwie 108,6 punktu na 100 posiadań, a ich ofensywny silnik, LaMelo Ball, nie grał od 26 stycznia. Bucks pojawili się jednak we wtorek i wykonali swoją pracę. Wyszli z solidną intensywnością w defensywie, postawili Hornets w niewygodnej sytuacji i zwyciężyli 123-85.

Zdaniem Giannisa Antetokounmpo, biorąc pod uwagę nierówną grę Bucks w defensywie w każdym meczu w pierwszej połowie sezonu, zrobienie tego, co musieli w defensywie przeciwko słabszemu przeciwnikowi, było oznaką rozwoju.

„Czasami mam wrażenie, że wchodzimy i nikogo nie dotykamy” – Antetokounmpo powiedział o tym, jak zmieniła się sytuacja w Milwaukee. „Po prostu pozwalamy im biegać w ataku, przenosić piłkę, atakować, obracać ją, robić bzdury, tylko po to, aby doprowadzić piłkę do pożądanej gry, bez dotykania jej. Grają w ataku przez 60 sekund, nie dając się dotknąć.

„Musimy działać fizycznie. Kiedy ktoś prosi o podniesienie i przekręcenie, musimy dostać się do jego ciała, sprawić, by nas poczuł. Facet, który będzie robił przesunięcie, upewnij się, że położyłeś niezabrudzone ręce na skanerze . Upewnij się, że on czuje, że tam jesteś, a potem przejdź na zmianę. Tak jak pracujemy nad tymi rzeczami. Nie robimy tego cały czas, ale pracujemy nad tymi rzeczami, a kiedy jesteśmy w najlepszej formie, jak dzisiaj, Myślę, że byliśmy fizyczni. Ludzie dzisiaj nas poczuli. Więc musimy to kontynuować. Musimy utrzymać ten standard. „

READ  NFLPA monitoruje sprawę Matthew Stafforda

Bucksom nadal daleko do doskonałości w defensywie, co zespół regularnie podkreśla po meczach, ale wydaje się, że zmierzają we właściwym kierunku. Trener Bucks, Doc Rivers, potwierdził niedawno, że jest szczęśliwy, widząc, jak jego zespół zaczyna „dominować” nad przeciwnikami. Nie oznacza to, że Bucks faulują przeciwną drużynę i wysyłają ją na linię rzutów wolnych lub hakują przeciwników, gdy próbują wspiąć się wokół obręczy, ale zamiast tego zawodnicy Riversa są teraz bardziej aktywni wobec przeciwników, zanim zaczną strzelać wyżej.

Obejrzyj Bobby'ego Portisa na początku posiadania piłki podczas bezbramkowej serii Hornets w drugiej kwarcie.

Środkowy Hornets, Nick Richards, miał rozpocząć posiadanie z linii rzutów wolnych. Richardsowi w końcu się to udało, ale nie było to łatwe, ponieważ Portis zaczął łapać Richardsa za trzy punkty. Od chwili kontaktu na linii rzutów za trzy punkty ręce Portisa ani razu nie opuściły ciała Richardsa.

Portis pozostał z Richardsem do momentu, gdy musiał zamienić się z Danilo Gallinarim i w tym momencie Portis wyciągnął ręce i popchnął Richardsa w stronę Gallinariego. Zapytany o to, czy Rivers poleca swoim graczom, aby zaczęli łapać ludzi, Portis w części opisu wyjaśnił dokładnie, co próbował osiągnąć w powyższej akcji.

„Kiedy się zmienisz, przesuń gościa do następnego, żeby mógł cię wyczuć, żeby nie było zbyt dużej odległości między facetem przy wyciąganiu ekranów i tym podobnych” – powiedział Portis. „To tylko te wszystkie małe rzeczy, które składają się na zwycięstwo, a które musisz robić każdego dnia, aby podążać we właściwym kierunku”.

Jednak nowo odkryta fizyczność Bucksów nie dotyczyła tylko Portisa na początku posiadania piłki. Spójrz na Gallinariego. Kiedy Portis pchnął Richardsa w stronę Gallinariego na przełączniku, Gallinari przejął kontrolę w miejscu, w którym Portis przerwał i złapał Richardsa, gdy ten próbował dotoczyć się do obręczy. Spójrz na Patricka Beverleya przy piłce na końcu klipu. Przycisnął Granta Williamsa i zaczął go łapać, podczas gdy napastnik Hornets skanował podłogę.

READ  The Masters 2022: Runda Finałowa – na żywo! | Sporty

Ten rodzaj fizyczności ogranicza zanieczyszczenia. Wszystkie te przypadki „kontrolowania” atakujących zawodników mogły zostać uznane przez inny personel sędziowski za faule. Jednak wzmocnienie tej przewagi pozwoli Bucksom ugruntować swoją tożsamość jako zespołu fizycznie defensywnego.

W miarę utrzymywania się posiadania piłki, Bucks grali coraz wolniej, a w ich defensywie zaczęły pojawiać się pęknięcia, ale nadal byli w stanie oddać solidny strzał.

Chociaż nie było idealnie, Gallinari utrzymał się przed Sethem Currym na zmianie i był zmuszony ponownie jechać i uderzać łódką. Kiedy Trey Mann zaatakował tym kopnięciem, Portis znalazł się na ziemi niczyjej, ale Beverley wleciał na scenę i wymusił kolejny rzut karny na Williamsie, który musiał wymusić głęboką trójkę po upływie czasu akcji.

Bucks mogli tutaj wykonać znacznie lepszą robotę w defensywie, ale niepowodzenie w zdobyciu odbicia nie wpłynęło znacząco na morale Bucksów. Antetokounmpo i Beverley wepchnęli Manna w róg, podczas gdy Portis i Gallinari cofnęli się, aby chronić obręcz, ostatecznie wymuszając stratę Bucks.

Znów nie było idealnie. I tak, nieudolność Hornets w ataku z pewnością pomogła Bucks zatrzymać posiadanie piłki, ale nie umniejsza to wysiłku, jaki Bucks wkładają każdego wieczoru w obronę.

„Myślałem, że jesteśmy bardzo fizyczni” – powiedział Rivers. „Nasze ręce były aktywne. Nasze odbicia wzrosły w ciągu ostatnich czterech lub pięciu gier. Rozmawialiśmy o tym, jak możemy nie mieć wielu odbić? Nie jesteśmy szybcy. Jesteśmy długo. Więc” ponowne dotykanie opuszkami palców wielu piłek, a to spowalnia szybkie zespoły.” „I myślę, że tak jest.”

Bucks będą mieli okazję sprawdzić swoją nową umiejętność w defensywie przeciwko trudniejszym przeciwnikom w przyszłym tygodniu podczas składającej się z czterech meczów podróży do Konferencji Zachodniej. Najpierw jednak ponownie zagrają z Hornets w czwartek w Charlotte, gdzie starają się zachować takie samo zaangażowanie w defensywie, jak w pierwszych trzech meczach po przerwie na All-Star.

READ  New England Patriots QP Mc Jones prawdopodobnie opuści wiele meczów z poważnym skręceniem kostki, podają źródła.

(Zdjęcie: Patrick Beverly i Doc Rivers: Patrick McDermott/Getty Images)