Życie Dyera Nicholsa zostanie uczczone w domu pogrzebowym w MemphisCNN

Dyr MikołajDoprowadziło to do jego śmierci z rąk policji w Memphis Pięciu funkcjonariuszy zostało oskarżonych o morderstwo drugiego stopnia. Zostanie zapamiętany za swoje życie na pogrzebie w środę.

Nichols, lat 29, który jest czarny, został rzekomo pobity przez policję w Memphis 7 stycznia po zatrzymaniu ruchu. Zmarł trzy dni później.

Oczekuje się, że żałobnicy będą świętować życie Mikołaja w kościele chrześcijańskim Mississippi Boulevard w Memphis. Sceny bicia Jego twarz była mocno spuchnięta przed śmiercią, pozostawiając go na kilka dni w szpitalnym łóżku z obrażeniami, wywołując protesty w całym kraju.

Innych czarnoskórych zabitych przez policję reprezentuje Tamika Palmer – jej córka Briona Taylor Został zastrzelony przez policję w swoim domu w Louisville w stanie Kentucky podczas nalotu w marcu 2020 r. — i oczekuje się, że będzie uczestniczył w nabożeństwie.

Spodziewany jest też młodszy brat Philonisa Floyda George’a Floyda, Jego imię odbiło się echem w całym kraju po jego śmierci w maju 2020 r., kiedy były policjant z Minneapolis klęczał na jego szyi i plecach przez ponad 9 minut.

W pogrzebie weźmie również udział wiceprezydent Kamala Harris, który dołączył do wyższych urzędników administracji Bidena, w tym dyrektor Białego Domu ds.

Usługa miała rozpocząć się o 10:30 czasu lokalnego, ale została opóźniona do 13:00 z powodu złej pogody i opóźnień w podróży.

Wielebny Al Sharpton, w boleśnie znajomej roli, wygłosi pochwałę, która oddaje hołd życiu Nicholsa i służy jako wezwanie do sprawiedliwości.

We wtorek rodziny Sharptona i Nicholsa zebrały się w Masonic Temple Church w siedzibie głównej Chrystusa w Memphis – gdzie Martin Luther King Jr. wygłosił swoje słynne przemówienie „Poszedłem na szczyt wzgórza” w noc poprzedzającą jego zamach.

Z „świętej ziemi”, gdzie MLK wygłosił przemówienie 55 lat temu, Sharpton powiedział: „Będziemy kontynuować w imieniu Tyru na szczyt Martin’s Mountain.

READ  Śledztwo Murdocka jest kontynuowane dzięki zeznaniom oraz dowodom telefonicznym i wideo

Sharpton nazwał śmiertelne pobicie Nicholsa przez policję „wstydem dla tego kraju”.

„Ludzie na całym świecie widzieli taśmę wideo mężczyzny – nieuzbrojonego, niesprowokowanego – pobitego na śmierć przez stróżów prawa” – powiedział Sharpton.

„Myślałeś, że nikt nie odpowie. Myślałeś, że nikogo to nie obchodzi. Cóż, jutro wiceprezydent Stanów Zjednoczonych przyjeżdża na swój pogrzeb” – powiedział Sharpton.

Sharpton zastanawiał się nad stratą rodziny, gdy nazwisko ich syna zostało dodane do listy innych czarnych mężczyzn, którzy zginęli w wyniku policyjnych spotkań.

„Nigdy nie pogodzą się ze stratą. W każde wakacje z ich stołu znika krzesło. Każdego dnia te matki i ojcowie, bracia i siostry muszą pamiętać, że go nie ma” – powiedział Sharpton. „Ale nigdy im na to nie pozwolimy iść.”

Brat Nicholsa, Jamal Dupree, powiedział, że jego brat wolałby pokój, podczas gdy walka o sprawiedliwość trwała.

„Mój brat jest najcichszą osobą, jaką kiedykolwiek spotkasz. Nigdy na nikogo nie podniósł palca. powiedz to cicho.”

Nichols jest opisywany jako oddany syn z imieniem matki wytatuowanym na ramieniu, kochający ojciec 4-letniego chłopca i wolny duch, który lubi jeździć na deskorolce i fotografować zachody słońca swoim aparatem.

Publiczne oburzenie wywołane niepokojącym nagraniem z aresztowania doprowadziło do zwolnień lub wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec innych funkcjonariuszy publicznych na miejscu zdarzenia. Zastrzelenie trzech pracowników straży pożarnej w Memphis. Dwóch zastępców szeryfa zostało wysłanych na urlopy. Dwóch kolejnych policjantów zostało wysłanych na urlopy.

Pogrzeb Nicholsa odbędzie się niecały tydzień po tym, jak nagranie z ataku na Nicholsa zostało upublicznione w piątek wieczorem, szokując naród od dawna przyzwyczajony do filmów przedstawiających brutalność policji, szczególnie wobec osób kolorowych. Pięciu funkcjonariuszy oskarżonych w związku ze śmiercią Nicholsa to czarnoskórzy.

READ  Proces narciarski Gwyneth Paltrow – NA ŻYWO: Aktor mówi sądowi, że najpierw pomyślał, że wypadek na nartach był „napaścią na tle seksualnym”

Brutalny atak wywołał w dużej mierze pokojowe protesty od Nowego Jorku po Los Angeles, a także ponowne wezwania do reformy i kontroli policji. Specjalne jednostki policji celujące w broń palną W obszarach o wysokiej przestępczości.

Nichols jest dzieckiem w jej rodzinie, najmłodszym z czworga dzieci, mówi jej matka, Rowan Wells, która powiedziała, że ​​zwykle spędza niedziele robiąc pranie i przygotowując się do tygodnia.

Przeprowadził się do Memphis z Kalifornii przed pandemią Covid-19 i pozostał tam po obowiązkowej blokadzie spowodowanej kryzysem zdrowotnym, powiedziała jego matka.

Nichols był stałym bywalcem Starbucks w Germantown w stanie Tennessee, gdzie zaprzyjaźnił się z grupą ludzi, którzy zwykle zostawiali telefony komórkowe na stole i dużo rozmawiali o sporcie, zwłaszcza o swoich ukochanych San Francisco 49ers, według przyjaciela Nate’a Spadesa Jr.

Przed pójściem do pracy w FedEx jego wizyty w Starbucksie zwykle kończyły się drzemką. Matka wspominała, że ​​w przerwach przychodził do domu na obiad. Jego ulubione jedzenie: jej domowy kurczak z sezamem.

Nicholas był stałym bywalcem skateboardzistów w Shelby Farms Park, gdzie fotografował niezapomniane zachody słońca, powiedziała jego matka.

Rzeczywiście, robienie zdjęć służyło Nicholasowi jako forma wyrażania siebie, który napisał na swojej stronie poświęconej fotografii, że pomogło mu to „bardziej kreatywnie patrzeć na świat”.

Uwielbiał fotografować krajobrazy.

„Mam nadzieję, że pewnego dnia ludzie zobaczą to, co ja i docenią moją pracę w oparciu o jakość i ideały mojej pracy” – napisał.

Przed przeprowadzką do Memphis Nichols mieszkał w Sacramento w Kalifornii, gdzie jego przyjaciel wspominał, że „łyżwiarstwo dodało mu skrzydeł”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *